Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mistrzowie - 2015
29-10-2013, 09:05 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2013 09:07 AM przez Hugo.)
Post: #21
RE: Mistrzowie - 2015
@Matys
Naprawdę ciężko przewidzieć, kto w jakiej wadze będzie boksował za 2 lata. Dlaczego Santa Cruz i Donaire mieliby wracać do super koguciej, skoro w niej są? Santa Cruz zresztą od niedawna, bo przedtem boksował w koguciej. Donaire podobnie, z tym że przeszedł do super koguciej ze 2 lata temu. Nie sądzę, żeby pchali się wyżej, bo chyba dotarli już do wagi dla siebie optymalnej.

Rigondeaux to publicznie ogłoszony cel Łomaczenki. Ukrainiec niżej nie zejdzie, więc chyba Kubańczyk będzie się musiał pofatygować do niego, czyli do piórkowej.

Co do Danny'ego Garcii to zakładam, że trafi do półśredniej, gdzie stanie się jednym z wielu. To jest tak zatłoczona kategoria, że wyłonienie tam dominatora jest prawie niemożliwe. Chyba, że naturalni półśredni (Thurman, Brook, Zepeda, Porter, Bizier, van Heerden, Solomon) wreszcie posprzątają tam tych wszystkich sztucznie "napompowanych" mistrzów z niższych kategorii, którzy ściągnęli tam za forsą. Zakładam przy tym, że Floyd będzie się trzymał raczej bliżej junior średniej.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-10-2013, 09:34 AM
Post: #22
RE: Mistrzowie - 2015
Kurczę, mój błąd - generalnie zawsze operuję po prostu funtami w tych kategoriach, bo mylą mi się te nazwy Smile Donaire walczy w każdym razie z Darchinyanem w 126 lbs (piórkowa) i tam już zostanie. Leo faktycznie jest w 122, przez to przystawianie go do Maresa coś mi się popierdzieliło, że on już teraz też w 126 jest. W takim razie jeśli Rigo miałby iść w górę czy dopadłby go wiek, etc. - Leo ma jak najbardziej papiery na zdominowanie okolic 122 funtów.

Co do Ukraińca schodzącego niżej - zobaczymy jeszcze w walce z Salido, ale wydaje mi się dość wątły fizycznie jak na tę kategorię. Zwracam często uwagę na wagę w dniu walki - Wasyl ważył zaledwie 129 funtów, tyle wnosi większoć 118-funtowców. Chodzą słuchy, że Donaire z Rigo mógł ważyć blisko 140. Oczywiście przy takiej skali talentu często można sobie pozwolić na taki handicap, ale to przywilej nielicznych.

Nie wydaje mi się, żeby Floyd wychodził w kolejnych walkach w do junior średnich, zresztą za bardzo nie ma do kogo. Co do Garcii to Danny i tak w sumie byłby całkiem sporym półśrednim, przynajmniej jak na dzisiejsze standardy. Zgadzam się oczywiście z tym, że półśrednia jest pełna napompowanych gości z kategorii niższych, brakuje mi tam dzisiaj jakiegoś potwora, typu - Paul Williams czy Margarito. Thurmanowi chyba do tego najbliżej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-10-2013, 10:17 AM
Post: #23
RE: Mistrzowie - 2015
@Matys
Skąd masz informację, że Donaire z Darchinyanem walczą w limicie 126 funtów? Żaden z nich nigdy nie walczył w piórkowej, a Boxrec awizuje tę walkę jako pojedynek w super koguciej.

Łomaczenko jako amator walczył w lekkiej (bo piórkową zlikwidowano). Myślę, że jako zawodowiec będzie trzymał się piórkowej z opcją przejścia wyżej po paru latach. W super koguciej jakoś go nie widzę. Za duży.

Floyd po prawdzie to teraz w ogóle nie ma z kim walczyć. Stąd obłędny pomysł, żeby walczył z Hopkinsem.

Danny Garcia będzie takim samym półśrednim, jak Bradley, Alexander, czy Maidana, czyli podpompowany o 1 kategorię w górę. W odróżnieniu np. od Bronera, którego podpompowano o 2 kategorie (a może nawet o 3).

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-10-2013, 01:06 PM
Post: #24
RE: Mistrzowie - 2015
Kurczę, to było wszędzie. Po pierwsze od razu po walce z Rigo - Arum, Donaire mówili, że idzie w górę, bo już nie daje rady robić limitu. Pierwszy lepszy artykuł:

http://philboxing.com/news/story-87129.html

Teraz w sumie aż się zastanowiłem, bo Vic oczywiście chciał chociaż catchweightu, ale zdaje się, że w końcu musiał przystać na to 126 i w takim limicie będzie ta walka. Może więc prędzej dojdzie do walki Łomaczenko - Donaire? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-10-2013, 03:49 PM
Post: #25
RE: Mistrzowie - 2015
Walka Donaire - Darchinyan nie jest o żaden pas, więc może chłopaki się dogadali, że nie ma sensu się męczyć i zbijać wagę. Jak będzie dalej, zobaczymy. Ja podejrzewam, że Donaire nie będzie chciał być w jednej kategorii z Rigondeaux i od jego decyzji uzależni swoją.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2015, 06:21 PM
Post: #26
RE: Mistrzowie - 2015
Polecam odświeżyć sobie ten temat, jak wyglądały przewidywania sprzed lat Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2015, 08:03 PM
Post: #27
RE: Mistrzowie - 2015
Dzięki za odświeżenie ciekawego tematu. Wink Widzę, że nikt nawet w najśmielszych marzeniach nie przypuszczał, że Główka może zostać mistrzem. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2015, 11:36 PM
Post: #28
RE: Mistrzowie - 2015
Może teraz ten temat trzeba zmienić na Mistrzowie 2017?
Wymienimy tych młodych prospektòw którzy naszym zdaniem mają duże szansę na
popularność i tytuły za te dwa lata, nie będziemy pisać jeszcze raz o Thurmanie czy Andrade.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2015, 12:18 AM
Post: #29
RE: Mistrzowie - 2015
Moim zdaniem lepiej założyć nowy temat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości