Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsi technicznie w poszczególnych kategoriach
26-08-2014, 09:44 PM
Post: #1
Najlepsi technicznie w poszczególnych kategoriach
Pozwalam sobie wyrazić swoje zdanie na ten temat, chociaż wiem, że każde takie zestawienie ma subiektywny charakter i każdy widzi to inaczej. W niektórych wagach sprawa wydaje się dość oczywista, ale w innych wytypowanie najlepszego technika to poważny problem.

Słomkowa - Katsunari Takayama
Junior musza - Naoya Inoue
Musza - Amnat Ruenroeng
Super musza - Juan Carlos Sanchez Jr
Kogucia - Shinsuke Yamanaka
Super Kogucia - Guillermo Rigondeaux
Piórkowa - Wasyl Łomaczenko
Super piórkowa - Mickey Garcia
Lekka - Richar Abril
Junior półśrednia - Wiktor Postoł
Półśrednia - Floyd Mayweather Jr
Junior średnia - Erislandy Lara
Średnia - Giennadij Gołowkin
Super średnia - Andre Ward
Półciężka - Isaac Chilemba
Cruiser - Ołeksandr Usyk
Ciężka - Władimir Kliczko

Zapraszam wszystkich do typowania i życzę dobrej zabawy.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2014, 09:56 PM
Post: #2
RE: Najlepsi technicznie w poszczególnych kategoriach
Chilemba - stawiasz go wyżej niż Hopkinsa (wiem że za nim nie przepadasz) i Campillo?

W ciężkiej ten Kliczko jakoś tak średnio mi pasuje, ale w sumie nie wiem kto jest lepszy od niego pod tym względem, może USS?

Z resztą ciężko dyskutować Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2014, 05:29 AM
Post: #3
RE: Najlepsi technicznie w poszczególnych kategoriach
Również wydaje mi się że Hopkins zdecydowanie lepszy od Chilemby.Pomyślałbym jeszcze nad zmianą w koguciej z Yamanaki na Moreno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2014, 08:02 AM
Post: #4
RE: Najlepsi technicznie w poszczególnych kategoriach
@Gogolius

Oczywiście w półciężkiej Hopkins i Campillo sami się nasuwają na myśl. Co do Hopkinsa, to moja niechęć do niego wyraźnie spadła po tym, jak w czysty i uczciwy sposób, bez żadnych trików odprawił Murata i Szumenowa. U Hopkinsa jednak ciężko jest postawić granicę między techniką, a cwaniactwem ringowym, bo te pojęcia się zazębiają. Mnie bardziej chodziło w tej klasyfikacji o takie "czyste" umiejętności techniczne, niż o skuteczność posiadanych umiejętności w ringu i stąd Chilemba, który bywa mało skuteczny ze względu na brak należytej bojowości. Z kolei Campillo to już bokser schyłkowy (mimo ostatniego zwycięstwa nad Williamsem), który szczyt swoich możliwości (także technicznych) ma za sobą, aczkolwiek na pewno kwestia jego wyższości technicznej nad Chilembą jest jak najbardziej do dyskusji.

@Tomasz

Moreno ostatnio zachwytów nie wzbudza. Z Maresem przegrał w sposób bezdyskusyjny ( a nawet lekko kompromitujący), a potem obił dwóch ogórków i przymierza się do trzeciego. To oczywiście nie ma prostego przełożenia na technikę, ale sprawia wrażenie, jakby był daleki od swej optymalnej formy. Tymczasem Yamanaka cały czas prezentuje równą wysoką formę.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2014, 08:42 AM
Post: #5
RE: Najlepsi technicznie w poszczególnych kategoriach
No a co z Mchunu w cruiser?
Wybic sie w tej kategorii pod wzgledem techniki nie jest trudno bo tu raczej bombardierzy stawiajacy na sile, ale Mchunu wydaje sie swietnie ulozony technicznie (choc tu z kolei zazebiac sie moze jego technika z umiejetnosciami obronnymi i pozycja boksowania).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2014, 09:05 AM
Post: #6
RE: Najlepsi technicznie w poszczególnych kategoriach
Mchunu w cruiser miałem na liście i w ostatniej chwili zmieniłem na Usyka. To tez jest sprawa do dyskusji, bo Usyk jest słabo sprawdzony na zawodowym ringu, a Mchunu też jakby nie do końca. Brałem też pod uwagę Drozda.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2014, 09:12 AM
Post: #7
RE: Najlepsi technicznie w poszczególnych kategoriach
Zrobil jak dziecko Chambersa, ktoremu techniki nie mozna odmowic (inna rzecz ze byla tam ogromna dysproporcja przygotowania taktycznego), ale i w innych walkach pokazal ze nie jest przypadkowym bokserem.

Dla mnie Mchunu jest nawet lepiej zweryfikowany niz Drozd, ktory lapie drugi oddech w karierze i Diablo nam pokaze czy ta przemiana z Masterem to byla supernowa czy cos trwalszego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2014, 09:49 AM
Post: #8
RE: Najlepsi technicznie w poszczególnych kategoriach
Mchunu czy Usyk to jest sprawa do dyskusji. Mchunu można by zaliczyć pokonanie 5 wartościowych rywali tj. Bruwera, dwukrotnie Ventera, Chambersa i Durudoli. Usykowi co najwyżej trzech: Mendozy, Romero i Crenza. Z drugiej strony na korzyść Usyka w jakimś stopniu przemawiają jego dokonania z amatorskiego boksu (dwukrotny mistrz olimpijski, mistrz świata). Gdyby ich nie brać pod uwagę, to tym bardziej i Łomaczenki nie powinno być na liście.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2014, 11:43 AM
Post: #9
RE: Najlepsi technicznie w poszczególnych kategoriach
W wadze ciężkiej widzę przynajmniej 3 bokserów lepiej wyszkolonych od Władka. On tak naprawdę jest mocno ograniczony i bije praktycznie tylko ciosy proste. Nie widziałem nigdy Władimira aby zadawał cios podbródkowy. Lepsi pod względem techniki są od niego w moim odczuciu: Perez, Solis i Haye.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2014, 01:09 PM
Post: #10
RE: Najlepsi technicznie w poszczególnych kategoriach
@Pakman
Akurat ciężko, żeby Władimir zadawał podbródki skoro jest w 99% wyższy od rywala. Poza tym w walce z Peterem była szeroka gama ciosów w kombinacjach Ukraińca. Jestem przekonany, że podbródki też tam znalazły swoje miejsce.

Tak jak do Solisa i Haye'a moge się zgodzić to nie jestem przekonany do Pereza. Nigdy nie widziałem w jego rzemiośle czegoś "książkowego", ot solidny pięściarz z dużą siłą w łapach.

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości