Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hopkins vs Kovalev
22-08-2014, 07:17 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2014 07:21 PM przez Gogolius.)
Post: #1
Hopkins vs Kovalev
Czyli Obcy kontra Predator, już 8 listopada w Boardwalk Hall w Atlantic City. Wielka unifikacja w wadze półciężkiej.
Na szali będą mistrzowskie pasy federacji WBO (Kovalev), IBF i WBA (Hopkins).
Walka ta jest kolejna próbą oszukania wieku/biologi/natury przez Hopkinsa i wyśrubowania rekordu najstarszego mistrza świata w boksie zawodowym.

Typy na tę walkę są dwa i jak dla mnie 90%, że któryś się sprawdzi: albo Kovlev wygrywa przed czasem, albo Hopkins wygrywa na punkty.

Bernarda położyć jest ciężko, a znokautować jeszcze ciężej, ale jeszcze nigdy Kat nie walczył z takim puncherem jakim jest Krusher.

Siergiej walczył 26 razy, znokautował 23 rywali w tym jeden z nich tego nie przeżył. Ale też żaden z rywali nie był choćby zbliżony klasą do jednego z najlepszych bokserów ostatniego 20-lecia.

Dla obu jest to więc najtrudniejszy test w karierze, łamigłówka oparta na jednym pytaniu: czy Hopkins uniknie nokautu przez 12 rund?

Mój typ: cholera wie. Dla mnie 50/50, wyobrażam sobie, że Hopkins padnie w 1. rundzie, ale też widzę powtórkę z Shumenova.

Bernard to boxer, to tego skrajnie sprytny, Kovalev to ofensywny slugger z potężnym ciosem i niezłą precyzją. Układ stylów przemawia na korzyść Hopkinsa. Skoro Floyd ośmieszył Marqueza to czemu nie Hopkins Kovaleva? Ale puncher ma zawsze szansę.

Lubię obu więc każdy wynik mnie ucieszy, fajniej jednak jakby Hopkins ładnie zbudował swoją legendę i na 50-tkę zunifikował wszystkie pasy w półciężkiej.

Minimalnie jednak stawiam na Kovaleva, 51/49.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 07:46 PM
Post: #2
RE: Hopkins vs Kovalev
Moim zdecydowanym faworytem w tym pojedynku jest Hopkins. Kowaliew to bijok bez techniki w porównaniu z B-Hopem tak samo jakim był Cloud. Owszem jego boks nie opiera się tylko na sile, ale czysto boksersko dużo lepszy jest Hopkins. Kowaliow od początku rzuci się do ataku, bo będzie wiedział, że im dalej w las tym Hopkins będzie coraz mocniej dochodził do głosu dzięki nienagannemu przygotowaniu kondycyjnemu. Obstawiam, że Rosjanin w swoich atakach będzie bardzo nieskuteczny i będzie przy linach pruł głównie powietrze, co z kolei spowoduje, że dość szybko się zmęczy..........................................................................​................... Hopkins via TKO 8 rd.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 07:49 PM
Post: #3
RE: Hopkins vs Kovalev
Ja będę się cieszył ze zwycięstw obu,jeśli wygra Kowaliew to sytuacja się odwróci i jestem w stanie sobie wyobrazić jak to Stevenson będzie prosił o unifikacje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 08:02 PM
Post: #4
RE: Hopkins vs Kovalev
Niesamowicie ciężko wytypować tutaj zwycięzcę. Trudna walka dla obu, lecz ja stawiam na Rosjanina. Będzie chyba zbyt silny dla Bernarda, przewiduję, że może to się skończyć czasówką. Z drugiej strony Hopkinsa wcale nie jest tak łatwo trafić....
Jest to walka z gatunku tych, w których każdy scenariusz jest możliwy, ale najbardziej prawdopodobny jest tak jak napisał @Gogolius: Kowaliew przez KO lub Hopkins na pkt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 11:07 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2014 11:07 PM przez Krzych.)
Post: #5
RE: Hopkins vs Kovalev
Poinformowano, że Kovalevowi przedłużą się wakacje i rozpoczęcie roku szkolnego będzie miał dopiero 8 listopada. Od zwykłych uczniów odróżnia go to, że jego rok szkolny trwać będzie tylko 48 minut i dostanie za niego niezłą sumkę. Uczniowie w całej Europie czerwienieją z zazdrości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 11:36 PM
Post: #6
RE: Hopkins vs Kovalev
No i elegancko, że to już walka oficjalna. Niby już była dograna, no ale sami wiecie jak to nieraz bywa Smile
Faworyt? Dla mnie Kovalev 65/35, no ale fakt pozostaje faktem, że to jedna z ciekawiej zapowiadających się walk w tym roku. Najpierw Szpila - Adamek, później B-Hop - Kovalev, super wieczór się szykuje. Ogólnie cała jesień kapitalna Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2014, 12:00 PM
Post: #7
RE: Hopkins vs Kovalev
Według mnie w tej walce może być więcej klinczy niż o ostatnich walkach Kosmity,faworytem 55-45 Hopkins,bardziej bym wolał żeby przeszkolił Stevensona,ale jeśli wypunktuje Krushera nie będę obrażony Big Grin Z chęcią obejrze,zwyciezca stanie się absolutnym królem półciężkiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2014, 01:08 PM
Post: #8
RE: Hopkins vs Kovalev
To jest chyba najtrudniejsza walka do typowania. Po Hopkinsie możemy spodziewać się wszystkiego, ale nie wiadomo ile jest w stanie wytrzymać organizm B-Hopa. Kowaliow musi narzucić wysokie tempo od samego początku, zasypywać przeciwnika dużą liczbą ciosów i unikać klinczy. Unikanie zwarć jest kluczem do zwycięstwa w tej walce. Ostatnio udało się to Dawsonowi, ale "Bad" Chad miał znaczną przewagę wzrostu i zasięgu nad "Katem". Czy komuś wiadomo o tym, żeby Sergiej walczył kiedyś z tak dobrym technicznie pięściarzem jak Hopkins i czy ktoś oglądał tą walkę?

[Obrazek: Sugar-Ray-Robinson-vs.-Kid-Gavilan.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2014, 02:26 PM
Post: #9
RE: Hopkins vs Kovalev
Stawiam na Kovaiewa,on bije naprawde potwornie mocno,może upolować Bernarda ciosem na korpus.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-08-2014, 03:31 PM
Post: #10
RE: Hopkins vs Kovalev
Moim faworytem jest Kat,wierze i licze na to że po raz kolejny oszuka zegar i ogra Kowaliewa.Typ 116-112 Hopkins
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości