Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmocnienie sily ciosu.
13-01-2012, 11:22 AM
Post: #1
Wzmocnienie sily ciosu.
Witam!
Wiem ze w znacznej mierze zalezy to od genetyki, ale mysle ze ok 20% da sie dopracowacSmile Posiadacie jakies ciekawe cwiczenia? Slyszeliscie cos o tym? Zapraszam do dyskusji i dzielenia sie wiedzaSmile

Oto cw z mojej wiedzy:
- uderzanie mlotkiem w opone znad glowy/rabanie drewna
- uderzanie pilka lekarska o sciane w sposob jakbysmy uderzali cios prosty
- pompki

pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 12:37 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2012 12:40 PM przez Michal_1990.)
Post: #2
RE: Wzmocnienie sily ciosu.
W boksie znaczna część siły ciosu pochodzi z rotacji mięśni brzucha, ramion oraz nadgarstków w oparciu o wyprostowaną nogę. Siła pochodzi z podstawy (nóg) i przechodzi przez biodra i ostatecznie przez tułów. Użyteczne cwiczenia napisałem w temacie Trening siłowy:

* wyciskanie sztangi w leżeniu (ale na stosunkowo małych obciążeniach) - tu chodzi o szybkie ale dokładne wyciskanie sztangi
* przysiady,
* ćwiczenia łydek,
* martwy ciąg na lekko ugiętych nogach,
* podskoki z obciążeniem,
* wypady nogą w przód ze sztangą.

Warto ćwiczyć skręty przedramienia ze sztangielką to wzmacnia nadgarstki oraz mięśnie przedramienia dzięki temu pięść jest mocniej zaciśnięta podczas ciosu. Najlepiej ćwiczyć obie wersje – trzymając wierzch dłoni w górze (rotacja na zewnątrz) oraz odwrotnie.

[Obrazek: 940x.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 03:33 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2012 03:34 PM przez sowka.)
Post: #3
RE: Wzmocnienie sily ciosu.
Dobre są ćwiczenia na siłowni, lecz dużo też dają ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, czyli pompki, przysiady, brzuszki i drążek. Ja osobiście nie robię nóg na siłowni dla siły ciosu, ale teraz właśnie muszę zacząć biegać, ponieważ to jak dla mnie najlepszy trening na nogi. Jeżeli chcesz poprawić siłę ciosu to dużo ci dadzą brzuszki, ale bardziej takie bokserskie. Ja na przykład robię je tak, że dłonie mam za karkiem, przy opadzie muszę dotknąć łokciami ziemi rozszerzając ramiona, a przy wznosie zwężam ręce, prawym łokciem dotykam lewego kolana, i na odwrót. Przydatny też jest drążek, ponieważ tzw. "motylki" też mają wpływ na rotację podczas skrętu. Bardzo dobrze wyżej wymienione ćwiczenia wpływają na siłę ciosu.

EDIT
Ja do wypracowania pełni skrętu brałem listwę za kark, ręce na listwę i skręty. Głowa prawie prosto, tylko biodra pracują.

Boks - nie dzieli nas a łączy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 09:41 PM
Post: #4
RE: Wzmocnienie sily ciosu.
Adamek nie pracował nad siłą ciosu do walki z Kliczko. A Jerzy Kulej radził w co trzeba bić młotkiem. Adamek nie bił i w walce też nie bił...

Co do rąbania drewna, to po kilku dniach codziennego rąbania, czułem że w tych rękach większa siła. Oczywiście po ryju nikomu nie dałem, bo na szczęście okazji nie miałem Big Grin A z tym młotkiem w oponę to muszę jeszcze spróbować. Mam 8 starych opon, leżą zakurzone, może się przydadzą do czegoś w końcu. Młot większy też znajdę, ale uderzając z nad głowy jeszcze mi może wylecieć i w łeb palnąć Smile

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 09:42 PM
Post: #5
RE: Wzmocnienie sily ciosu.
Rowniez stosowalem ostatnie cwiczenie, ale ze sztanga 10-20kg. Przy takich ciezarach czuc dobrze, ze pracuja mocno miesnie tulowia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-03-2012, 08:41 PM
Post: #6
RE: Wzmocnienie sily ciosu.
Hmm mysle ze wiekszosc cwiczen silowych jak cwiczenia bicepsu,ramion czy tricepsu kumuluja sie i w mniejszym lub wiekszym efekcie maja wplyw na sile ciosu

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2012, 12:14 PM
Post: #7
RE: Wzmocnienie sily ciosu.
ćwiczenia na dynamikę/eksplozywność na pewno pomogą - rwania, podrzuty, przerzucanie wielkiej opony, przysiady - ja swego czasu pchałem busa po placu - dobre dla rugbistów, poprawia dynamikę i moc całego ciała co wpływa na walkę też
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości