Ankieta: Czy 4 walka Pacquiao - Marquez ma sens ?
Ankieta jest zamknięta.
Tak 52.63% 10 52.63%
Nie, (bo Manny i tak wygra) 21.05% 4 21.05%
Ale to już było 26.32% 5 26.32%
Razem 19 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Juan Manuel "Dinamita" Marquez
09-01-2012, 08:17 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2012 08:34 PM przez Michal_1990.)
Post: #1
Juan Manuel "Dinamita" Marquez
   

Aktualny mistrz świata WBO w kategorii lekkiej (do 135 funtów), były mistrz świata organizacji WBA i IBF w kategorii piórkowej (do 126 funtów) oraz organizacji WBC w kategorii junior lekkiej (do 130 funtów). Przyszły członek Hall of Fame. Do historii przejdzie jego trylogia z Mannym Pacquiao, jak i wojny z Juanem Diazem. Świetny kontrbokser. Moim zdaniem najlepszy meksykański pięściarz ostatnich 20 lat.

Już wkrótce Juan może stanąć przed szansą zdobycia pasa w kolejnej kategorii wagowej. Rywalem Dinamity miałby być Timothy Bradley, mistrz świata federacji WBO w wadze junior półśredniej.

Jak oceniacie szanse Marqueza w tym pojedynku ? Która z jego walka dała najwięcej emocji ? Z kim w ringu jeszcze chcielibyście zobaczyć wiekowego już Juana ?
Zapraszam do dyskusji.

[Obrazek: 940x.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2012, 10:18 AM
Post: #2
RE: Juan Manuel "Dinamita" Marquez
Dynamita na walke z Mannym przygotował formę życia.Wątpie żeby był w stanie dwa razy się tak przygotować fizycznie. Sądzę jednak że będzie SD dla JuanaWink

https://www.youtube.com/watch?v=3rq8iKZnRyc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2012, 12:51 PM
Post: #3
RE: Juan Manuel "Dinamita" Marquez
Myślę, że nie będzie na razie 4 walki z Pacmanem. Team Filipińczyka woli poczekać, aż "Dinamita" się zestarzeje. Nie będzie też walki z Bradleyem, bo "Desert Storm" wydaje się głównym kandydatem do walki z Pacmanem w maju/czerwcu (jeśli oczywiście znowu nie powiodą się negocjacje z Floydem, czyli niemal na pewno).

Moim zdaniem, Marquez powinien zmierzyć się z Brandonem Riosem, najlepiej w limicie junior półśredniej, a zwycięzca tego pojedynku (myślę, że byłby to Marquez) mógłby ponownie startować do Pacmana pod koniec roku.

Kurde, walka z Riosem to murowany hit tego roku, pytanie tylko, jakie są plany "Bam Bama", czy nie będzie jednak próby zmierzenia się z Gamboą w limicie lekkiej? Kolejną kwestią jest, czy Bob Arum zgodzi się zaryzykować spowolnieniem kariery swojego ulubieńca Riosa, która w ostatnim roku nabrała nieprawdopodobnego rozpędu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2012, 07:06 PM
Post: #4
RE: Juan Manuel "Dinamita" Marquez
Narazie nie będzie walki napewno, coś mi się zdaje. Podobno Manny może będzie walczyć z FMJ. Juan Manuel Marquez z Pacquiao wygrał, a każdy wiek jakim on jest znakomitym pięściarzem kontrującym. Floyd jest jednak lepszym kontrującym i wygra z Mannym. Wracając do tematu, JMM to najlepszy pięściarz w lekkiej, lecz słyszałem, że może przejść wagę wyżej do Lamonta Petersona. Bardzo jestem ciekaw jakby wyglądał ten pojedynek.

Boks - nie dzieli nas a łączy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2012, 12:00 AM
Post: #5
RE: Juan Manuel "Dinamita" Marquez
Marquez zaskoczył mnie, że na trzecią walkę z Pacquiao potrafił tak dobrze się przygotować w wieku 38 lat. A czy 4. ich walka ma sens? Ma, bo znów stworzyliby fajne widowisko. Ale Manny i tak wygra na kartach sędziowskich.
[Obrazek: pacquiao-marquez-funny-picture-500x226.jpg]

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2012, 12:25 AM
Post: #6
RE: Juan Manuel "Dinamita" Marquez
Skoro ma walczyć z Bradleyem to może i z Khanem by powalczył,ale myślę że z moralnego punktu widzenia powinna być 4 walka z Mannym.Tak czy siak dwie pierwsze opcje to stawiam na Marqueza,zaś z Pacmanem cholera wie.

Nie zamierzam zachowywać się jak tchórz i usprawiedliwiać po przegranej walce jak to robi wielu bokserów. Niezależnie jaki byłby powód – po prostu przegrałem.-Ricardo Mayorga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2012, 04:14 PM
Post: #7
RE: Juan Manuel "Dinamita" Marquez
Ale czy walka z Riosem miałaby sens z fizjologicznego punktu widzenia ? Skoro Juan osiągnął limit wagi półśredniej to musiałby znów zrzucać do lekkiej, a załóżmy, że wygrał z Riosem i znów oferta od Pacmana - znów nabijanie masy do 144 funtów. W jego wieku to nie takie proste. Ja widziałbym walkę Marquez - Bradley i pas dla Meksykanina w kolejnej kategorii wagowej.

[Obrazek: 940x.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2012, 04:57 PM
Post: #8
RE: Juan Manuel "Dinamita" Marquez
@Michal_1990 - ja bym tak Bradleya nie skreslal. Nawet bardziej mu kibicuje mimo ze to nie ma znaczenia. Szanse po rowno bym rozdzieli.

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 12:13 AM
Post: #9
RE: Juan Manuel "Dinamita" Marquez
@sowka, to, że Manny w walkach z JMM średnio sobie radzi, nie oznacza, że FMJ wygra z Filipińczykiem. Alemu też nie leżal Frazier, tegoż pobił Foreman, a ten jakoś nie poradził sobie z Alim, a wręcz przeciwnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 12:31 PM
Post: #10
RE: Juan Manuel "Dinamita" Marquez
Marqez powien zawalczyć z Bradleyem i zabrać mu pas.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości