Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ringpolska.pl przegoniło Bokser.org?
26-03-2014, 04:02 PM
Post: #1
Ringpolska.pl przegoniło Bokser.org?
Według strony alexa.com, która ukazuje popularność stron internetowych w danych krajach portal ringpolska.pl wyprzedził pod względem popularności dotychczasowego "hegemona", czyli bokser.org.

W rankingu popularności stron w polskim internecie bokser zajmuje 1159 miejsce, a rp 1082. Tutaj macie linki:
http://www.alexa.com/siteinfo/bokser.org
http://www.alexa.com/siteinfo/ringpolska.pl

Ciekawe, czy to chwilowa zadyszka orga, czy może już stała tendencja, która jeszcze będzie się powiększać.

Wiele osób na forum ma różne opinie na temat funkcjonowania strony głównej, a być może część z Was miało/ma konto na rp. Jak widzicie perspektywy obydwóch portali? Czym może być spowodowana zmiana miejsc? Liczę na twórczą dyskusję w tym temacie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2014, 04:11 PM
Post: #2
RE: Ringpolska.pl przegoniło Bokser.org?
Bokser.org ostatnio mocno obniżył loty. Częste problemy ze stroną, opóźnienia z newsami nie wpływają dobrze na postrzeganie strony. Brak ciekawych materiałów na stronie też
odciska swoje piętno. Na rp często zamieszczają różne ciekawe filmiki, bokser nas raczy generalnie filmikami z zawodów amatorskich, które powiedzmy szczerze interesują tylko prawdziwych fanatyków. Czy różnica będzie się pogłębiać? Podejrzewam, że tak .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2014, 04:33 PM
Post: #3
RE: Ringpolska.pl przegoniło Bokser.org?
Niestety perspektywa bokser.org jest nieciekawa... Główny problem to brak sponsora i kasy. Mam kontakt z "górą" naszego serwisu czasami rozmawiając na tematy funkcjonowania portalu i wiem, że nie jest zbyt dobrze...

Bokser.org to w tej chwili praktycznie dwie osoby - Furman i Dudas. Brak pieniędzy, brak ludzi którzy za darmo chcieliby się angażować do tego "ktoś" utrudnia znalezienie sponsorów... Słabo to wygląda ale szacun dla chłopaków, że trwają nadal.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2014, 04:50 PM
Post: #4
RE: Ringpolska.pl przegoniło Bokser.org?
@Krychu
Dobre spostrzeżenia. Kiedyś wyglądało to zupełnie inaczej. Było więcej publicystyki, ciekawych zestawień, no i doskonałych cyklów artykułów (świetne teksty Jakuba Biłuńskiego). Newsów też było kiedyś więcej, nie było tylu awarii itp. Dzisiaj jest dużo bardziej ubogo - bardzo dużo info o boksie amatorskim, które interesują tylko najbardziej zagorzałych fanatyków.

Gdzieś też działa embargo Wasilewskiego na kontakty z zawodnikami KP. RP zdecydowanie wygrywa przez to rywalizację na polu boksu zawodowego w PL, a ta zawsze powoduje wiele dyskusji.

Do tego RP działa bardzo dynamicznie - sporo newsów z naszego podwórka i tego zagranicznego. Nie ma tam wprawdzie zbyt wiele publicystki, ale to specjalnie nie osłabia tego portalu. Sam się ostatnio złapałem, że coraz częściej wchodzę na RP.

@Sander
Ciekawe rzeczy piszesz. Ostatnio zauważyłem, że bokser.org stara się wprowadzać zmiany - banowanie uciążliwych użytkowników i zmiana szaty graficznej. Zobaczymy co się zmieni, ale nie wygląda to specjalnie dobrze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2014, 05:10 PM
Post: #5
RE: Ringpolska.pl przegoniło Bokser.org?
Uważam też, że bokser.org na numerze 1 w Polsce to była długo sensacyjna sprawa. Portal ludzi bez zaplecza finansowego, wsparcia sponsorów i taki praktycznie "domowej roboty" vs portal za którym stoi bogaty, znany i szanowany w środowisku biznesmen. To musiało się w końcu zmienić na korzyść rp. Nie ma siły by tak nie było. Dopóki org nie podbuduje finansów to będzie ciężko. Ciężko utrzymać wysoki poziom działając na wariackich papierach.

Co do braku ciekawych felietonów itd to zgadzam się. Kiedyś wchodząc na bokser.org można było trafić prawdziwą perełkę. Choćby "ringowe epopeje" czy teksty Wojciecha Czuby. Teraz mamy często kontrowersyjne teksty Hugo i praktycznie nic więcej. Userzy zaczynają się na orgu nudzić...

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2014, 05:20 PM
Post: #6
RE: Ringpolska.pl przegoniło Bokser.org?
@Sander
Akurat po wprowadzeniu nowego layouta odezwali się nowi sponsorzy i perspektywa jest całkiem dobra.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2014, 06:17 PM
Post: #7
RE: Ringpolska.pl przegoniło Bokser.org?
Ja nie widze jakies wiekszej roznicy miedzy RP, a BO. To co mnie ciagnie do orga, to forum. Strony glowna stoja jak dla mnie na podobnym poziomie. Na RP udzialam sie juz kilka lat, ale niezbyt czesto. Bardziej traktuje te strony glowne jako dostarczyciela newsow.

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2014, 06:41 PM
Post: #8
RE: Ringpolska.pl przegoniło Bokser.org?
Sander
Ringowe Epopeje to świetny cykl,wielkie brawa dla pana Tomka Ratajczaka Smile
Najlepszy cykl jaki byl na orgu choć moje momenty Dudasa też bardzo fajne Smile
Szkoda że pan Tomek zawiesił RE jednak wspominał że w połowie kwietnia powróci Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2014, 09:05 PM
Post: #9
RE: Ringpolska.pl przegoniło Bokser.org?
Wg mnie pod względem merytorycznym bokser.org wcale nie ustępuje ringpolska.pl
Jeśli chodzi o newsy, filmiki czy wywiady to już widać różnicę na korzyść rp. Poziom dość zbliżony, ja zaglądam na jedną i drugą stronę. Jeden i drugi portal ma przed sobą przyszłość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2014, 09:20 PM
Post: #10
RE: Ringpolska.pl przegoniło Bokser.org?
Ja zaglądam zarówno na ringpolska, jak i na boksera. Jeżeli chodzi o newsy - polegam raczej na rp. Org ma często naprawdę spore opóźnienia, więc konkurencja jest pod tym względem bardziej niezawodna. Jeżeli chodzi o filmy, tutaj również zdecydowanie wygrywa ringpolska. Materiały są lepsze pod względem technicznym, bardziej profesjonalne (jakość wideo, audio, delikatna obróbka).
RP zyskuje też bardzo na publikowaniu materiałów o zawodnikach z grupy pana Wasilewskiego. Na polskim podwórku Kołodziej, Szpilka, czy Włodarczyk są jednak bardzo popularni i trochę ten portal napędzają.
Jeżeli chodzi o "boksera", to jego przewagą jest według mnie tylko publicystyka. No i forum.
Nowy layout jest całkiem fajny. Jeżeli pojawią się sponsorzy, nowi ludzie w redakcji, rozbudowany zostanie dział wideo - będzie fajnie. Póki co, jak dla mnie ringpolska wygrywa.

ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ SPLINTERBOXING - KLIKNIJ TUTAJ
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości