Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Punktacje walk - temat zbiorczy
16-05-2014, 09:41 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-05-2014 11:29 AM przez BMH.)
Post: #81
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
Ja/Sander.. nikt z nas nie pisal ogolnych zasad bo... nikt o nie pytal!Smile Proste jak je*anie. Jak sadze kazdy poza neczelnym trollem wie jak punktowac walki bez zagladania w google? Kazdy tez zapewne wie, jak funkcjonowac na forum zeby nie robic z siebie posmiewiska wymyslajac co chwila bajki o programach do mierzenia sily ciosow, sombrero, kto z kim sypia prywatnie, dlaczego az 30 mistrzow unikal Michalczewski, czy tego jakim fachowcem jest Andrzej Kostyra.Big GrinBig Grin
Widze ze forumowy Charlie Zelenoff, jest za malo bystry by to dostrzec, ze Gogolius zadal KONKRETNE PYTANIA i oczekiwal konkretnych odp. Gogolius zna na 100% ogolne zasady(obrona, efektywna agresja... etc.), jak widac chcial poznac na jakie detale zwracaja uwage inni, bo tu kazdy ma ciut inne spojrzenie. Cala tajemnica.Smile
Jak ktos czyta odp. na te kilka konkretnych pytan od Gogoliusa, a dopatrzyl sie tam wmawiania innym ogolnych zasad to jestem pozytywnie zaskoczony, a nawet zachwycony ulomnoscia takiego pacjeta.

Oj bidny ty naczelny troliku.. ja zycze ci z calego serduszka, zeby zapewnili ci tam gdzie sie znajdujesz 24h opieke, bo zaslugujesz na to jak malo kto na tym swiecie.

Jedna rzecz nie daje mi juz od dluzszego czasu spokoju. Dziwne to bardzo, ze naczelny troll RSC-2 ma taka wiedze, tak zalezy mu na porzadku na forum, milej atmosferze, nowych userach i nawet kupnie udzialow forum, a gdzie sie nie pojawia(od lat) to jest notorycznie wysmiewany, wyzywany, gnojony, banowany i goniony po tych rozpaczliwych i zenujacych probach blysniecia. Jak to mozliwe, ze nikt sie nie poznal na tak merytorycznym i zawsze duzo wnoszacym do dyskusji userze?Big GrinBig GrinBig Grin Wstyd panowie... przeciez RSCna tym forum jest na takim levelu, jak Kostyra w porownaniu do tych laikow co komentuja na HBO czy SHO. Ogranijcie sie dzieci.

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 12:41 PM
Post: #82
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
@Gogolius
Ogólne zasady punktowania walk są na stronie Bokser.org
Nie trzeba niczego szukać wystarczy kliknąć „dwa razy na myszkę”

I masz rację „że wcześniej ktoś to już zrobił” , a więc wystarczy tylko wejść na stronę Bokser.org i poczytać.
Przecież ja Ci nie każę „pocierać krzemieniami” czyli nie wysyłam do biblioteki, abyś tego szukał między półkami.

Dla zilustrowania tego jakie głupoty wypisano wcześniej na temat punktowania walk zadam znawcom tematu pytanie.

Bokser X wyprowadził w kierunku boksera Y 14 ciosów.
7 z nich było skutecznych i celnie dosięgło szczęki przeciwnika.
Natomiast pozostałych 7 bokser Y skutecznie zablokował ,lub uniknął poprzez sprytne zejście z linii ciosu.
Bokser Y nie wyprowadził ani jednego ciosu.

Zakładamy teoretycznie ,że pozostałe elementy walki ,które wpływają na punktację były remisowe.

Jak według was powinna wyglądać punktacja takiej rundy.
Oczywiście rozważamy przykład czysto teoretyczny ,bo w praktyce jest to mało prawdopodobne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 01:29 PM
Post: #83
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
Chce się komuś stworzyć temat JMM vs MA? Tongue
Ostatnio sporo kart wrzucaliśmy, warto by podtrzymać ten trend.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 02:55 PM
Post: #84
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
Co Ty Sander o punktowaniu walk, jak nie posiadasz nawet programu do mierzenia sily ciosow? Nie wiesz tez, ze jakby Alvardo mial sombrero, ewentualnie byl Murzynem to walka wygladalby zupelnie inaczej. Dodac tez nalezy, ze ten Marquez to wg. kryteriow naczelnego trolla unikal pewnie ze +/- 100mistrzow, wiec co to za bokser, co cala kariere walczy tylko z Pakmanami, Floydami, Bradleyami, czy Barrerami, jak unika calej reszty innych?Big GrinBig Grin

Teraz bede wychodzil, ale jak wroce to przepisze swoja karte z walki.

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2014, 01:46 AM
Post: #85
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
Wrzucam rady od Toma Kaczmarka (źródło: boxing.pl) jak punktować walki Tongue
Może się czegoś nauczymy Smile

Rady Toma Kaczmarka - jak oglądać bokserskie pojedynki

Pamiętajcie: wygrywa ten bokser, który zada więcej skutecznych, czystych ciosów. Nie ma znaczenia, czy wyprowadzone zostały one podczas ataku, czy z obrony.

Należy zauważać także ciosy w tułów, brzuch, których działanie jest opóźnione.

Nie liczą się uderzenia poniżej pasa, otwartą rękawicą, w tył głowy, zadawane jedną ręką, podczas gdy druga ręka przetrzymuje przeciwnika.

Największą wartość mają ciosy mocne, skuteczne.

Zwycięzca każdej rundy otrzymuje 10 punktów, pokonany - 9.

Nokdaun to jak gol w piłce nożnej i należy się za to dodatkowa premia. Jeśli się zdarzy, runda powinna być punktowana 10:8. Jeśli są 2 nokdauny - 10:7. Ponad 2 nokdauny - 10:6 (to rzadkość).

Może nie być w rundzie żadnych nokdaunów, ale punktacja będzie 10:8 (przy "totalnej" przewadze jednego z zawodników, gdy rywal jest zamroczony, chociaż nie liczony).

Runda remisowa 10:10 jest wtedy, gdy nie potrafisz wskazać lepszego zawodnika.

I na koniec istotna rada - punktujcie walkę oczami, a nie sercem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2014, 01:49 AM
Post: #86
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
Ja mam jedną radę dla Toma Kaczmarka i innych sędziów:
Punktujcie walki sercem, nie portfelem Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2014, 10:34 AM
Post: #87
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
Proszę o wstrzymanie się na 2-3 dni z wrzucaniem nowych kart z punktacjami - trwa aktualizacja spisu walk, więc byłby trochę bałagan Tongue Dzięki z góry.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2014, 10:05 PM
Post: #88
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
(25-06-2014 06:27 PM)Matys napisał(a):  Ufff... zdałem dzisiaj ostatni naprawdę poważny egzamin-kobyłę na moich studiach i mam teraz kilka dni wolnego, aż nie wiem co ze sobą zrobić Big Grin Proszę więc w związku z tym o propozycje walk do wypunktowania Smile

(Tak, wiem że mam nie wrzucać przez najbliższe dni kart do działu z punktacją)

Osobiście polecam walki Collazo z Berto i Hattonem. Do tego Brewster vs Etienne, Brewster vs Liachowicz i może Gołota vs Mollo? Myślę, że się nie zawiedziesz. Wszystkie te walki mają już tematy w LPW.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2014, 01:36 PM
Post: #89
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
Można już wrzucać karty?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2014, 02:42 PM
Post: #90
RE: Punktacje walk - temat zbiorczy
Niestety nie.
Gotowych jest 11 z 17 stron z walkami. Kwestia kilkudziesięciu godzin. Może ktoś ma pomysły jak uatrakcyjnić punktowanie, może jakieś ciekawe pomysły jak wzbogacić szablon do tworzenia tematów? Piszcie śmiało.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości