Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potęgi światowego boksu - ranking
05-01-2014, 01:25 PM
Post: #1
Potęgi światowego boksu - ranking
Poniższy ranking nie jest całkiem wydumany, ponieważ układając go, korzystałem z jednolitego algorytmu (element obiektywny), który zastosowałem do uznaniowo przez mnie ustalonych rankingów poszczególnych kategorii (element subiektywny wg stanu na koniec 2013). Nie wnikając w szczegóły, dodam tylko, że dobrałem współczynniki do poszczególnych kategorii w ten sposób, żeby wagi cięższe miały większą rangę, niż lżejsze. Gdybym tego nie zrobił, to jako największa potęga współczesnego boksu zawodowego wyszedłby mi Meksyk, co chyba jednak nie byłoby zgodne z ogólnym odczuciem kibiców boksu.
1. USA
2. Meksyk
3. Wielka Brytania
4. Japonia
5. Rosja
6. Argentyna
7. Kuba
8. Filipiny
9. Niemcy
10. RPA
11. Kanada
12. Ukraina
13. Tajlandia
14. Polska
15. Puerto Rico

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2014, 01:43 PM
Post: #2
RE: Potęgi światowego boksu - ranking
Wielki potencjał Ukrainy i Kuby, Rosja też swoje dołoży do światowego boksu.Myśle że te kraje i może USA będą bić się o czub w takim rankinguWink.

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2014, 01:58 PM
Post: #3
RE: Potęgi światowego boksu - ranking
No i tak stoimy w tym zestawieniu lepiej niż by się mogło wydawać. Mamy 14 boks na świecie - ja bym to gorzej widział. Japonia w czołówce a w kilku najcięższych kategoriach nie mają nawet średniaka. Myślę, że za kilka lat nie będzie nas w 15stce w takim zestawieniu.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2014, 02:12 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2014 02:16 PM przez RSC-2.)
Post: #4
RE: Potęgi światowego boksu - ranking
1.USA- 17 tytułów mistrzowskich 4 organizacji
2.Meksyk-10
3.Japonia -7
4.Rosja -6
5.Ukraina -5
6. Wielka Brytania -4
7.Kuba -4
8.Filipiny-3
9.Argentyna 3
10.Niemcy 2
111.Australia -2
12.Kazachstan-2
13.Dominkana 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2014, 03:10 PM
Post: #5
RE: Potęgi światowego boksu - ranking
Kraj - liczba mistrzów w 2013 - liczba mistrzów w 2012
[Obrazek: mist.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2014, 04:00 PM
Post: #6
RE: Potęgi światowego boksu - ranking
Myślę, że liczba mistrzów świata nie odzwierciedla rzeczywistej siły zawodowego boksu. Przede wszystkim kategorie najlżejsze są tak zagęszczone, że oprócz paru rzeczywiście wybitnych bokserów można tam spotkać mistrzów tak przypadkowych. że w wagach średnich lub ciężkich nie mieliby szans na zaistnienie w czołówce. Poza tym uważam, że kraj, który chwilowo nie ma mistrza świata, lecz kilku naprawdę dobrych bokserów (np. Puerto Rico) stoi znacznie wyżej od kraju, który ma jednego przypadkowego mistrza i nędzne zaplecze (np. Jamajka, Chiny).

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2014, 09:19 PM
Post: #7
RE: Potęgi światowego boksu - ranking
Liczba mistrzów to nie wszystko. Liczy się szeroka czołówka danego kraju i ich pozycja na świecie.
Co do pozycji Polski to jest dość dobrze, w Europie wyprzedza nas tylko Wielka Brytania, Niemcy, Ukraina i Rosja. Zatem jesteśmy 5-tą siłą w Europie jeśli chodzi o boks zawodowy! To brzmi nieźle i faktycznie chyba to miejsce najbardziej odzwierciedla realny układ sił.
Do tego dochodzi kilka państw na świecie jak USA, Meksyk, Kuba, Argentyna no i Japonia choć tam akurat to Ci mistrzowie są ...... jacy są.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2014, 11:27 AM
Post: #8
RE: Potęgi światowego boksu - ranking
Według Boxrec
1.USA-1203
2.Meksyk 489
3.Wielka Brytania 383
4.Argentyna 293
5.Kuba 279
6.Niemcy 173
7.Filipiny 162
8.Afryka Południowa 146
9.Ukraina 127
10.Polska 125
11.Kanada 123
12.Japonia 122
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości