Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Forum i Bokser.org to dwa inne światy? Konkurencyjne?
08-12-2013, 05:34 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2013 06:54 PM przez RSC-2.)
Post: #1
Czy Forum i Bokser.org to dwa inne światy? Konkurencyjne?
Ze względu, że przy moim Nicku jest adres mailowy czas do czasu ktoś do mnie napisze.

Nie jest tajemnicą że niewielu jest userów którzy piszą zarówno na forum jak i na głównej.
Jaka jest przyczyna ,że użytkownicy forum raczej nie piszą na bokser.org choć namiętnie czytają komentarze na głównej.[np.BMH]
Ponoć osoby „związane” z forum w wielu swoich wpisach umiejętnie zniechęcają do pisania na Bokser.or.
Rozgłaszane są opinie ,że komentatorzy na bokser.org to trzecia liga znawców boksu, przeważnie piszący głupoty.
Ważni tego forum swoimi wpisami wytworzyli atmosferę i przekonanie .że na forum piszą eksperci i pisanie tutaj to nobilitacja. a pisanie na bokser.org to raczej obciach i dołączenie do trolli.
Dlatego też piszący tu na forum i zżyci z tym forum nie mają odwagi napisać czegokolwiek na głównej aby nie być pokazanym palcem, że przeniósł się do motłochu ,gdzie jest jedynie w komentarzach „syf i malaria”
Dlatego ciekawi mnie jakie jest zdanie na ten temat innych.
Choć mam obawy ,czy będą mieć odwagę o tym napisać.

@Bestia
Sprawdź czy ten temat nie był już poruszany i czy jest napisany w dobrym miejscu i ewentualnie przenieś go w odpowiednie miejsce, aby tu na forum syfu nie robić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 06:34 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2013 06:40 PM przez redd.)
Post: #2
RE: Czy Forum i Bokder.org to dwa inne światy? Konkurencyjne?
Dla mnie główna jest jedynie jednym z kilku dostarczycieli newsów, rzadko kiedy czytam komentarze. Dlaczego? Bo nie chce mi się przebijać przez multum komentarzy, aby dotrzeć do kilku merytorycznych wpisów.

A piszę na forum, a nie na głównej bo:
a) Jest tutaj wyższy poziom merytoryczny
b) Formuła forum jest bardziej praktyczna, niż komentarze pod newsem (np, piszę długi post pod newsem, ale za kilka h ten news znika, bo jest przykryty przez inne wiadomości).
c) Jest tutaj większy porządek. Jak ktoś chce pisać o boksie to pisze o boksie , jak ktoś chce o polityce to pisze w temacie polityka, jak ktoś chce pisać o pierdołach pisze w offtopie. Na głównej wszystko jest wrzucone do jednego gara.
d) Większa higiena dyskusji. Tutaj trwają spory, ale każdy stara się sensownie uargumentować swoje zdanie. Nie ma kwiatków w stylu "ja wiem, bo tak jest i ch*j".

A osobiście nie czuję, abym musiał kogokolwiek edukować na głównej. Jak użytkownik forum o boksie oczekuję merytorycznej dyskusji i kiedy ją dostaję tutaj, to jestem zadowolony. Nic więcej nie potrzebuję.

A poza tym było kilku merytorycznych userów (nie tylko z tego forum), którzy edukowali motłoch i kończyło się na tym, że byli kamieniowani epitetami. Chociażby swego czasu @Maynard, o ile dobrze pamiętam, bronił w dyskusji na głównej jakiejś punktacji walki Hucka i na swoje merytoryczne wpisy dostawał niemerytoryczne kopniaki po kostkach.

Dla mnie wygląda to tak: każdy dostaje to co chce i wszyscy są szczęśliwi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 06:44 PM
Post: #3
RE: Czy Forum i Bokder.org to dwa inne światy? Konkurencyjne?
Dodam jeszcze.
Na stronie głównej kilka razy agitowałem, aby pisać na forum.
Próbowałem nawet przenieść dyskusję z głównej na forum ,aby zachęcić.
Wszystkie moje zachęty nie dawały żadnego skutku.
W końcu niektórych userów zapytałem wprost dlaczego nie chcą pisać na forum.
I dostałem taką samą odpowiedź jak napisał reed. Tylko oczywiście w obronie komentarzy pod artykułami.
[Ja wiem ,że to gdzie kto pisze to jego indywidualna sprawa i indywidualne upodobania. Ale chciałem się przekonać ,czy jest coś prawdy w tym co napisałem w pierwszym poście i jakie są rzeczywiste przyczyny niechęci do pisania w komentarzach na stronie głównej]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 08:26 PM
Post: #4
RE: Czy Forum i Bokder.org to dwa inne światy? Konkurencyjne?
Ja wolę forum ponieważ :

1. Kultura userów i tego co tworzą jest na ogół wyższa. Wielu z piszących tutaj posiada też wiedzę uprawniającą do rozmów bokserskich na jakimś poziomie. Na głównej bywa z tym różnie.

2. Formuła forum - tu mamy działy, tematy uporządkowane w taki sposób by było czytelnie. Na temat off topu na głównej krążą już legendy. Do tego tak jak pisał @redd - na forum w każdej chwili można wznowić dyskusję a na głównej po 2-3 godzinach temat umiera.

3. Tworzenie własnych tematów, miejsce na wrzucanie punktacji, zgrane grono.

Niech każdy pisze gdzie uważa. Dla mnie główna nigdy nie była i nie będzie miejscem do rozmów.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 08:43 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2013 08:44 PM przez RSC-2.)
Post: #5
RE: Czy Forum i Bokder.org to dwa inne światy? Konkurencyjne?
Ale chyba jedno nie wyklucza drugiego.

Przecież pisząc na forum nie ma zakazu napisania nawet sporadycznie na głównej.
Ale czy problemem nie jest to co napisałem w pierwszym wpisie?

Inni ukształtowali opinię o głównej wiec nie będę się wychylał aby nie być wyśmianym.

Czyli presja "kolegów"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 10:00 PM
Post: #6
RE: Czy Forum i Bokder.org to dwa inne światy? Konkurencyjne?
(08-12-2013 06:44 PM)RSC-2 napisał(a):  Dodam jeszcze.
W końcu niektórych userów zapytałem wprost dlaczego nie chcą pisać na forum.
I dostałem taką samą odpowiedź jak napisał reed. Tylko oczywiście w obronie komentarzy pod artykułami.

Trochę bawi mnie zarzut o "braki merytoryczne" tego forum formułowane przez użytkowników głównej. Im jakoś nie przeszkadza spamowanie tematów bokserskich offtopem^^ Chyba, że "merytoryczne" rozumieją jako popisanie sobie z kolegami przy piwku o boksie, piłeczce i copie? W sumie mniejsza o to.

Poza tym na innych PL portalach o boksie główna orga uchodzi za uosobienie wiochy i słabego poziomu merytorycznego. Ile razy już czytałem o "argumentach rodem z orga". Z czegoś taka krytyka wynika.

Zresztą RSC-2, dawno temu, jak zaczynałem czytać główną to był zupełnie inny portal. Merytoryczny, ciekawe dyskusje, takie że człowiek i czasem czegoś się nauczył. Dzisiaj nie ma ani śladu po tych ludziach na głównej. Portal zdecydowanie obniżył loty.

To forum powstało jako odtrutka. Merytorycznie nie jest źle, chociaż mogłoby być lepiej gdyby uaktywniło się kilku dawnych użytkowników. Heh, przypomniały mi się dyskusje po "rankingiem Maynarda", to był naprawdę dobry okres dla tego forum, do którego główna nie dojdzie i za 100 lat.

Ps. Nikt nikogo tutaj nie zbeszta za to, że od czasu do czasu napisze coś na głównej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 10:33 PM
Post: #7
RE: Czy Forum i Bokder.org to dwa inne światy? Konkurencyjne?
"Przecież pisząc na forum nie ma
zakazu napisania nawet sporadycznie
na głównej."

Mi brakuje czasu na pisanie na Forum, a co dopiero pisać na orgu...

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 11:24 PM
Post: #8
RE: Czy Forum i Bokder.org to dwa inne światy? Konkurencyjne?
''Merytorycznie nie jest źle chociaż mogłoby być lepiej''

@redd pijesz do kogoś konkretnie? Wink

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2013, 11:46 AM
Post: #9
RE: Czy Forum i Bokder.org to dwa inne światy? Konkurencyjne?
@RSC-2
Jeśli chodzi o mnie to ja czytam stronę główną, natomiast rzadko kiedy zaglądam do komentarzy pod newsami z powodów, które zostały tu już opisane. Sama definicja forum mówi, iż jest to miejsce wymiany poglądów. Niech każdy pisze gdzie mu pasuje, jeśli ktoś woli wymieniać poglądy pod artykułami na głównej niech to robi właśnie tam. Mi akurat pasuje taka forma jaka jest tutaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2013, 12:59 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2013 07:46 PM przez BMH.)
Post: #10
RE: Czy Forum i Bokder.org to dwa inne światy? Konkurencyjne?
Wszystkie te sprawy o ktorych piszemy tu, mozna poruszyc w off topie RSC 2, a tak mamy temat do ktorego za kilka dni nawet nikt nie zajrzy. Ale ok, temat powstal, wiec sie wypowiem.
Jezeli chodzi o strone glowna Bokser.org to zagladam tam kazdego dnia, bo strona spelnia swietnie swoja role, jako portal(to chyba wlasciwa nazwa?) informacyjny. Moglbym pochwalic kilku redkatorow ktorzy robia dobra robote na glownej, ale daruje sobie, bo jeszcze ktos zarzuci mi lizusostwo he.
Natomiast, co do udzielnia sie na glownej, to jest to dla mnie w tak samo bezsensowne jak w wiekszosci dyskuje z Toba-RSC 2, gdzie w jednym poscie okreslasz sie mianem laika, a w drugim piszesz, ze Twoja opina jest naj bo znasz swoja wartosc... a jak ktos widzi to inaczej od Ciebie, to albo jest uprzedzony, albo sie nie zna. Nom, nie ma jak merytoryka.Wink Poziom wielu komentarzy na glownej, to po prostu dno, wiec wchodze tam(w te komentarze) jedynie by sie posmiac. Fakt, czasami trafi sie wpis jakiego merytorycznego usera, ale jest to kropla w morzu potrzeb.
Zbawne RSC 2, ze Ty zakladsz taki temat, bo akurat Ty zliczasz sie zdecydowanie do ludzi, ktorzy wala spamem, i robia smietnik w wielu tematach. Ja na glownej od kilku miesiacy nie mam nawet konta, a to chyba wyjasnia wszystko.Wink

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości