Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielki boks, Wielkie emocje, Wielka polityka...
24-09-2013, 06:40 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2013 06:40 PM przez KrychuTMT.)
Post: #11
RE: Wielki boks, Wielkie emocje, Wielka polityka...
Fajny tekst Pakman Wink

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2013, 05:30 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2013 05:31 AM przez Hugo.)
Post: #12
RE: Wielki boks, Wielkie emocje, Wielka polityka...
Chciałbym tylko trochę dodać odnośnie Schmelinga. Rzeczywiście jego zwycięstwo nad Louisem w 1936 zostało propagandowo wykorzystane przez faszystów, ale wcześniej wcale nie był ich ulubieńcem. Może wynikało to po części z samego wyglądu Schmelinga, który jak na Niemca miał wyjątkowo ciemne włosy (którym zawdzięcza swój ringowy przydomek Czarny Ułan znad Renu) i nie pasował na wzorzec rasy nordyckiej. Ulubieńcem Hitlera był inny bokser wagi ciężkiej Walter Neusel, blondyn o niebieskich oczach. W 1934 w Hamburgu Schmeling pokonał Neusela przez ko w 9 rundzie w obecności 102.000 widzów, co świadczy o tym, jakie emocje wzbudzał ich pojedynek (w 1948 w rewanżu Neusel wygrał na punkty).
Z kolei popadnięcie Schmelinga w niełaskę po 1938 wynikało nie tylko z klęski w rewanżowej walce z Louisem, ale także z jego odmowy wstąpienia do NSDAP oraz odmowy rozwodu z żoną Czeszką. W sumie Max Schmeling to był kawał przyzwoitego człowieka, o czym świadczy to, że pomagał Joe Louisowi finansowo, kiedy ten popadł w biedę. Dożył prawie 100 lat i w niemieckim sporcie jest jedną ze sztandarowych postaci.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2013, 07:16 PM
Post: #13
RE: Wielki boks, Wielkie emocje, Wielka polityka...
Dziękuję za poparcie:

http://www.bokser.org/content/2013/10/13.../index.jsp

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2013, 07:17 PM
Post: #14
RE: Wielki boks, Wielkie emocje, Wielka polityka...
Do usług :-)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-10-2013, 07:31 PM
Post: #15
RE: Wielki boks, Wielkie emocje, Wielka polityka...
Reklama forum i docenienie dobrej roboty za jednym zamachem.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości