Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Froch-Groves!
30-08-2013, 08:16 PM
Post: #1
Froch-Groves!
23 listopada w Manchesterze odbędzie się hitowy pojedynek w wadze super średniej. Numer dwa światowych list, znakomity Carl Froch (31-2, 22 KO), przetestuje głodnego wyzwań George'a Grovesa (19-0, 15 KO). Smaczku dodaje fakt, że panowie za sobą nie przepadają i od dawna ciągnie się za nimi historia wspólnych sparingów, które mający polskie korzenie Froch potraktował wyjątkowo poważnie i rzucił młodego wilka na deski. (Tekst Leszka Dudka)

Kolejna świetna walka na wyspach. Ahhh Ci Anglicy... nie mogą się nudzić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2013, 08:23 PM
Post: #2
RE: Froch-Groves!
Tylko pozazdrościc Brytyjczykom boksu i emocji. Potężny rynek, kto wie czy nie drugi na świecie? Niemców już pewnie złapali.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2013, 08:37 PM
Post: #3
RE: Froch-Groves!
Szykuje się bardzo ciekawy pojedynek, ale ja nie bardzo sobie mogę wyobrazić, że zwycięzcą tego starcia może zostać Groves...mimo iż lubię tego zawodnika, podoba mi się jego styl i chciałbym żeby wygrał z Frochem. Myślę jednak, że za rok lub dwa miałby większe szanse.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2013, 08:45 PM
Post: #4
RE: Froch-Groves!
Martin
Dokładnie. Froch chyba jednak jest lepszym bokserem. Walka ma tylko jednego faworyta i nie widzę, by Groves miał jakieś większe szanse w tej walce.
Ale pojedynek ciekawy, rynek w Anglii coraz bardziej się rozszerza, ale tylko i wyłącznie dzięki odwagi promotorów i organizowaniu starć na najwyższym poziomie między zawodnikami, którzy tak naprawdę nie muszą ze sobą walczyć. A u nas? U nas głupiego starcia między dwoma średnimi prospektami HW Szpilka - Zimnoch nie można doprowadzić. A co dopiero do naprawdę wielkich walk, które odbiły by się szerokim echem za granicą? Dlatego powolutku musimy uciekać przed takimi Włochami niż gonić największe rynki europejskie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2013, 11:23 AM
Post: #5
RE: Froch-Groves!
Walka za kilka dni i już nie mogę się jej doczekać. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że obok mistrzowskich pasów jej stawką będzie też miano najlepszego boksera P4P Wielkiej Brytanii. Ewentualnym konkurentem w tym zakresie dla Frocha mógł być tylko Haye, a on przecież zawiesił rękawice na kołku. Jeżeli Groves pokona Frocha, to on z kolei wskoczy na pierwsze miejsce.

Jeszcze a propos pasów. Boxrec podaje, że pojedynek jest o pasy IBF i WBA Super. A przecież o WBA Super walczyli tydzień temu Ward z Rodriguezem. Może ktoś jest w stanie wyjaśnić, co tutaj jest grane.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2013, 12:12 PM
Post: #6
RE: Froch-Groves!
Rodriguez nie zmescil sie w limicie super sredniej przez co walka nie bylaby traktowana jako mistrzowska.
A Ward chyba WBA super nie mial wiec albo byl on wakujacy albo mial go Rodriguez i go stracil. No ale nie jestem pewny, pierwsze co to ten limit przyszedl mi do glowy.

Co do walki to Froch go zje. Jestem tego bardziej pewny niz zwyciestwa Pakmana z Riosem.

Froch to moze miec problem z Wardem czy Kesslerem a nie Grovesem ; )
Moze KO?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2013, 02:09 PM
Post: #7
RE: Froch-Groves!
Spieszę z wyjaśnieniem. Pojebane zasady federacji WBA przewidują, że w przypadku unifikacji zwycięzca otrzymuje pas WBA już w wersji "Super". W 2009 roku Ward odebrał Kesslerowi pas WBA (już wtedy w wersji Super) i trzyma go do dziś. W grudniu 2012 roku Kessler zdobył pas WBA w wersji "regular", ale potem przystąpił do walki unifikacyjnej z Frochem, który dzierżył tytuł IBF. Zwycięzca automatycznie otrzymał miano "Super" championa WBA, choć wcześniej w tej samej kategorii był już takim Andre Ward.

Taka sama sytuacja miała kiedyś miejsce w wadze piórkowej, kiedy super championami WBA byli Gamboa (za unifikację) i Chris John (za ilość obron). Dochodzi do kuriozalnej sytuacji, że WBA może mieć w jednej kategorii nawet czterech mistrzów ("Interim", "regular" i dwóch "Super"). Obiecali to zmienić, ale najwyraźniej kasa za bardzo im się zgadza...

www.facebook.com/BokserOrg
https://twitter.com/LeszekDudek
https://twitter.com/bokser_org
http://www.youtube.com/user/bokserorg
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-11-2013, 03:41 PM
Post: #8
RE: Froch-Groves!
Predzej wprowadza pas w wersji Hyper-Ultra bo przeciez cos z ew. unifikacji miedzy Super WBA Wardem i Super WBA Frochem powinno sie urodzic ; )

Przyznam ze normalnie bym nie uwierzyl ze jest taka bzdurna zasada...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 01:37 AM
Post: #9
RE: Froch-Groves!
Kurde... Ciężkie do złapania te zasady. Post @Dudasa musiałem 6 razy czytać, by załapać o co chodzi Smile

A sens? Wiadomo jaki jest. Marketingowy i biznesowy. Innego sensu to już długo w boksie zaczyna brakować... Przynajmniej jeśli chodzi o te najważniejsze federacje nie licząc IBF.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2013, 11:52 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2013 12:12 AM przez Gogolius.)
Post: #10
RE: Froch-Groves!
Froch na deskach w 1. rundzie, ale jazda : )

Pisano w punktacjach walk o tym, że publiczność może zaburzać przekaz - w tej walce zasada ta sprawdza się w 110% ; ) Każdy cios Frocha w rękawice Grovesa to ekstaza na trybunach Big Grin

Jestem zaskoczony postawą Groves'a, ładuje te bomby aż miło. No ale Kobra się odgryza i na półmetku ciągle uważam, że to Froch będzie zwycięzcą (choć wolałbym KO niż naciągane punkty)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości