Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bokserski weekend
25-08-2013, 10:46 AM
Post: #11
RE: Bokserski weekend
Ja jak przeczytałem to trochę zszokowany byłem. Mares przez wielu uważany za czołowego pięściarza P4P znokautowany w pierwszej rundzie. Nie spodziewałem się. Liczyłem raczej na szybką walkę na korzyść Abnera, mimo doświadczenia i wysokich umiejętności Gonzaleza.
Zaraz dodam do poprzedniego postu wnioski z tej gali, i zmienię słowo pojedynku na przerwy w ostatnim zdaniu, bo głupio ten czeski błąd wyglądaTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2013, 09:43 PM
Post: #12
RE: Bokserski weekend
W ten weekend dzieje się coś ciekawego jeśli chodzi o świat boksu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2013, 09:47 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-08-2013 09:48 PM przez kubala1122331.)
Post: #13
RE: Bokserski weekend
Pustka, nie znalazłem żadnej walki wartej ogarnięcia w tym tygodniu. Taka mała cisza przed wrześniową burzą: )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2013, 10:18 PM
Post: #14
RE: Bokserski weekend
Ilunga Makabu- Eric Fields w sobotę, jedyna chyba ciekawa walka w ten weekend.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2013, 10:29 PM
Post: #15
RE: Bokserski weekend
W tym tygodniu będziemy świadkami tylko jednej ciekawej gali. Ale za to jakiej! Jedna z największych gal w historii boksu, rekord PPV, rekord widzów przed telewizorami, najwięksi pięściarze, 6 genialnych bokserów. Prawdziwa bokserska uczta dla każdego fana szermierki na pięści.
Mam tu na myśli oczywiście galę w Las Vegas, gdzie podczas walki wieczoru zmierzą się Floyd Mayweather jr i Saul Alvarez. Ale po kolei...

Pablo Cesar Cano - Ashley Theophane
Pierwszą ciekawą walką podczas tej gali będzie starcie pięściarza, który do tej pory zaprzepaścił wszelkie szanse na zaistnienie w zawodowym boksie, czyli Pablo Cesara Cano z pogromcą Delvina Rodrigueza, Ashleyem Theophane. O ile starcie to raczej nie ma wielkiego znaczenia dla pozycji obu pięściarza w bokserskim światku, to możemy liczyć na niezłą walkę, która może być smakowitą przystawką przed trzema deserami. Trudno wytypować zwycięzcę, jednak moja sympatia zmierza w kierunku Meksykańczyka i to jemu będę kibicował.
Mój typ: Cano TKO

Ishe Smith - Carlos Molina
Kapitalnie zapowiadające się starcie na szczycie light middleweight. Obaj to świetni bokserzy, jednak w tym przypadku wydaje się, że faworytem będzie pretendent do mistrzowskiego tytułu, Carlos Molina, który ma w swoim arsenale więcej umiejętności czysto bokserskich, które powodują, że to właśnie w nim upatruję faworyta tej potyczki. Walorem Moliny jest też doświadczenie w ringu. Zakończone remisem starcie z Chavezem jr czy zwycięstwo nad Jamesem Kirklandem na pewno zaowocowało wielkim doświadczeniem. Z kolei Ishe osiągnął już swój bokserski Mount Everest. Zwycięstwo nad Bundrage'm może przypadkowe nie było, ale na pewno była to wiktoria trochę ponad miarę jego talentu.
Mój typ: Molina PTS

Lucas Mathysse - Danny Garcia
Czuję, że to będzie prawdziwa walka wieczoru, która ukradnie show Moneyowi i Canelo. Nie pamiętam by walka nr 2 na jakiejkolwiek gali zapowiadała się tak emocjonująco. Dwóch nieprzeciętnych bokserów, pokonujących na swojej drodze każdego kto podejdzie im pod rękę. Argentyńczyk to pięściarz o charakterystyce siłowej, który potrafi wywrzeć presję na przeciwniku swoim pressingiem i silnymi ciosami. Garcia jest chyba nieco lepszy pod względem technicznie, jednak nie widzę żadnego elementu w którym pogromca Amira Khana mógłby zaskoczyć rywala. Dla mnie faworytem jest Mathysse, ale Garcia na pewno tanio skóry nie sprzeda. Jedno jest pewne - będzie kapitalne widowisko.
Mój typ: Mathysse TKO

Floyd Mayweather Jr - Saul Alvarez
Nie mam wątpliwości - to będzie walka roku, zarówno pod względem sportowym, jak i fnansowym oraz marketingowym. Canelo jest chyba jedynym zawodnikiem, który może zagrozić Moneyowi. Jednak te jego szanse są niewielkie. Floyda można lubić czy nie lubić, ale trzeba przyznać, że jest profesjonalistą w każdym calu. Nie ma siły, by był słabo przygotowany do walki, zawsze jest to próbka perfekcjonizmu. Szansą Alvareza są jego warunki fizyczne, które przy masie szczęścia i dobrej dyspozycji może wykorzystać. Jednak pokonanie Floyda graniczyłoby z cudem. Szczerze to nie wyobrażam sobie pokonanego Mayweathera. Nie pasuje to do jego stylu, on jest zawsze zwycięzcą, tak będzie i tym razem.
Mój typ: Mayweather PTS

Na szczęście nie dojdzie do pojedynku Marco Hucka z Firatem Arslanem. Nie lubię odgrzewanych kotletów, kotletów zepsutych, które niesmak budziły już po pierwszym odgrzaniu. Pierwsza walka zakończyła się skandalem i dziwię się Arslanowi, że dał jeszcze raz nabrać się Huckowi i jego stajni. Wiem, że prędzej czy później dojdzie do tego pojedynku, ale dobrze, że nie teraz, bo przed nocnym deserem mógłbym zachorować na ostrą biegunkę.

Zapraszam do dyskusji na temat gali w MGM Grand. Mamy już wątki o dwóch walkach wieczoru, ale jeśli ktoś będzie chciał napisać coś o Smith - Molina czy Cano - Theophane może spokojnie zrobić to właśnie tutaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2013, 04:13 AM
Post: #16
RE: Bokserski weekend
Wybiegam już w przyszłość, ale w przyszłym tygodniu jest masę ciekawych gal i walk. Patrząc na listę na boxrecu policzyłem sobie 15 walk, które chciałbym obejrzećSmile A kilka z nich to boks na najwyższym poziomie

Te walki to mistrzostwo świataSmile
Manny Pacquiao - Brandon Rios
Yoan Hernandez - Aleksander Aleksejew
Evgeny Gradovich - Billy Dib
Denis Bojcow - Alex Leapai
Carl Froch - George Groves
Andy Ruiz Jr - Tor Hamer

Poza tym kolejne występy Joshui i Shiminga (jestem szczególnie ciekaw, czy Chińczyk poprawił się w czymkolwiek od ostatniej walki), Jonaka, Kołodzieja, Quigga, starcie Gutknechta...

Reasumując:
W przyszłym tygodniu 4 ciekawe gale

1. Makau
Pacquiao - Rios
Gradovich - Dib
Ruiz - Hamer

2. Niemcy
Hernandez - Aleksejew
Gutknecht - Sukhotsky
Bojcow - Leapai

3. Wielka Brytania
Froch - Groves
Quigg - Silva
Joshua - Avila

4. Polska
Jonak - Carslaw
Kołodziej - Ikeji
Kopytek - Janik

A w piątek można popatrzeć na Szota z SaundersemSmile

To tak byśmy niczego nie przegapili za tydzieńUndecided

A za dwa tygodnie jest tylko niewiele gorzejTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2013, 02:09 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2013 11:54 PM przez kubala1122331.)
Post: #17
RE: Bokserski weekend
Od jutra zaczyna się chyba dwudniowe święto dla fanów boksu. Piątek i sobota zapowiadają się kapitalnie, a gale w Chicago i Nowym Jorku zainteresują chyba każdego. Poza tym jest jeszcze kilka ciekawych gal i walk, w których walczą ciekawi i nieźli bokserzy.

PIĄTEK
Gala w Australii
Chris John - Simpiwe Vetyeka
David Jordan - Sipho Taliwe

Co ciekawe relację na żywo z tej gali będzie można zobaczyć w polskiej TV. Walki pokaże telewizja Orange Sport (15-18)

Gala w Brandenburgii
Francisco Pianeta - Robert Teuber

Chyba jedyna walka walka wzmianki. Ciekawe jak po porażce z Władimirem zaprezentuje się Pianeta.

Gala w Tokio
Akira Yaegashi - Edgar Sosa

Na gali tej zobaczymy jeszcze innych bokserów pochodzących z Japonii, takich solidnych, młodych wilczków, ale to walka Akiry jest głównym wydarzeniem. Tym bardziej, że jego rywalem jest nie byle kto...

Gala w Białobrzegach
Paweł Głażewski - Andrei Salakhutdzinau
Andrzej Sołdra - Lorenzo di Giacomo
Krzysztof Cieślak - Sebastian Cornu
Krzysztof Szot - Khavazhy Khatsyhau
Piotr Gudel - Artsjom Pavinich

Kolejna gala w Polsce, walka mało interesująca, ale zwz. na to, że występują na niej nasi bokserzy, można spokojnie tę galę ogarnąć. Nazwiska rywali Polaków nie powalają, ale tak naprawdę służą oni do odbudowania psychiki Polaków, głównie Krzysztofa Szota, który już pogodził się z rolą coraz mniej ekskluzywnego journeymana.
Transmisja z gali w Orange Sport

Gala w Chicago
Krzysztof Włodarczyk - Giacobe Fragomeni
Andrzej Fonfara - Samuel Miller
Adrian Granados - Carlos Velasquez

Powiem tak, gala prezentuje się przeciętnie,... ale jest bardzo interesująca. W końcu walczy tam dwóch Polaków, jeden broni pasa mistrza świata, drugi jest tego bardzo blisko. Ogólnie Polacy powinni roznieść w pył przeciwników, ale pamiętajmy... To jest sport...
Transmisja z gali w Polsacie Sport

Gala w Waszyngtonie
Badou Jack - Rogelio Megina
J'Leon Love - Lajuan Simon
Mickey Bey - Carlos Cadenas

Ciekawa gala zwz. że walczą na niej uważani przez ekspertów jedni z najbardziej utalentowanych ludzi w boksie. Oto ich kolejne przetarcia...

SOBOTA
Gala w Stuttgart
Darren Berker - Felix Sturm

Dla mnie słaba walka, za stylem obydwu pięściarzy nie przepadam. Jednak to ważna walka, więc należy ją do takiej rozpiski dodać...

Gala w Meksyku
Hugo Fidel Cazares - Julio Cesar Miranda

Kolejna obrona pasa Cazaresa. Może być nawet fajna walka...

Gala w Liverpoolu
Enzo Maccarinelli - Courtney Fry
Liam Smith - Marc Thompson

Fani Włocha będą zachwyceni... Chyba tylko oni.,..

Gala w New Yersey
Guillermo Rigondeaux - Joseph Agbeko
James Kirkland - James Tapia
Matthew Macklin - Lamar Russ
Gala w Polsacie Sport Extra

Gala w Nowym Jorku
Sakio Bika - Anthony Dirrell
Paul Malignaggi - Zab Judah
Devon Alexander - Shawn Porter
Erislandy Lara - Austin Trout
Sadam Ali - Jesus Selig
Marcus Browne - Kevin Engel
Gala w Orange Sport

Tyle walk na jednej gali... To mówi samo za siebie

Na koniec w ramach ciekawostki można wspomnieć o gali w Londynie, gdzie będzie walczyło aż 4 Polaków. I co ciekawe jeden z pojedynków będzie polsko - polski. Mieszkający na stałe i debiutujący w zawodowym ringu Adam Balski zmierzy się z Jakubem Wójcikiem, który wygrał na razie jedno na trzy starcia. Później pojawi się Robert Studziński, który przetestuje Kevina Greenwooda. Ostatnim Polakiem, który zaprezentuje się londyńskiej publiczności będzie Sylwester Walczak, który stanie w szranki z popularnym młodym prospektem Wielkiej Brytanii, Johnem McCallumem.

Na koniec dodam, że w nocy z piątku na sobotę, swoją pierwszą walkę w UFC stoczy Krzysztof Jotko. Polak wystąpi w walkach wstępnych z Bruno Santosem. Myślę, że występy Polaków w UFC można śledzić, więc przypomnę, że galę pokaże Orange Sport (od 24.00 w piątek)

I już na sam koniec wspomnę tylko o gali KSW 24, w której rewanżowy pojedynek stoczą Mamed Chalidov - Ryuta Sakurai.

To panowie, na co czekacie najbardziej Smile Jest w czym wybierać Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2013, 10:42 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2013 10:43 PM przez Krzych.)
Post: #18
RE: Bokserski weekend
Moją walką weekendu jest jak już pewnie wspominałem pojedynek Austin Trout - Erislandy Lara. Choć zasadniczo cała gala w Nowym Jorku to kosmos. Żeby dawać tyle walk na jednej gali... No ale znowu bądźmy szczerzy, zainteresowanie przyciągają Judah i Malignaggi. Walka Lara-Trout, mimo, że medialność obu zawodników nie jest taka duża to pewnie dźwignęła by galę na 4-5 tysięcy biletów. No ale reszta walk to niestety ale może być robiona co najwyżej w garażu u jednego z zawodników. Taki mały off topic.
Barker-Sturm też ciekawa walka. Lubie walki Sturma bo ma taki styl chodzącego worka treningowego, że jego przeciwnicy zadają 1000 ciosów podczas walki i to czasem super kombinacjami, które w walkach z ruchliwymi zawodnikami z balansem tułowia nie mają w ogóle prawa bytu. Tam zawsze dzieje się wiele. Tak więc chętnie obejrzę.
No i Rigondeaux. Czekałem i czekałem na jego powrót. Szkoda, że ze skończonym Agbeko no ale zawsze to lepiej niż nic. Liczę na rewanż z Donaire i tym razem jeszcze wyraźniejsze zwycięstwo genialnego Kubańczyka.
Wyniku walki Pianety jestem trochę ciekawy ale samej walki nie obejrzę.
Tak samo z Włodarczykiem. Nie opłaca się na to wstawać. Tym bardziej, że reszta gali nie ma nic sobą do zaoferowania.

No i reszta gal to mnie obchodzi tyle co, jak to mówią, zeszłoroczny śnieg.

@kubala

Popraw tam przy info o Jotko bo załamałeś czasoprzestrzeń i zrobiłeś noc z piątku na niedzielęSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2013, 11:55 PM
Post: #19
RE: Bokserski weekend
Już nie pierwszy raz mi się to zdarzyło Smile Jednak w sumie zmieściłem się w tych ramach, bo panowie zawalczą w sobotę Tongue Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości