Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fajne filmy, które polecacie
01-04-2017, 09:35 AM
Post: #681
RE: Fajne filmy, które polecacie
Gangster z Tomem Hardym i jeszcze Legend także z Tomem.

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2017, 11:53 PM
Post: #682
RE: Fajne filmy, które polecacie
Ogłoszono zwycięzców kolejnej edycji polskich antynagród filmowych - Węże 2017. Bezapelacyjnie zwycięzca jest
jeden. Najwięcej statuetek, bo aż siedem, trafiło do produkcji Antoniego Krauze "Smoleńsk"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2017, 12:17 AM
Post: #683
RE: Fajne filmy, które polecacie
To spisek! Big Grin

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2017, 12:33 AM
Post: #684
RE: Fajne filmy, które polecacie
Oglądał ktoś z was może chociaż jedną część trylogii Richarda Linklatera "Przed wschodem słońca", "Przed zachodem słońca" lub "Przed północą"?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2017, 12:39 AM
Post: #685
RE: Fajne filmy, które polecacie
Widzalem cala trylogie jakies 3 lata temu

http://www.eyeonthering.com/users/lukaszrpb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2017, 12:50 AM
Post: #686
RE: Fajne filmy, które polecacie
Ogólnie rzecz biorąc, myślisz, że warto poświęcić na to czas, tym bardziej, że tematyka, powiedzmy, trudna?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2017, 12:01 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2017 12:02 PM przez Terminator.)
Post: #687
RE: Fajne filmy, które polecacie
Myśle że warto, zazwyczaj nie przepadam za romansidłami ale mimo to wrażenia po obejrzeniu były pozytywne, szczególnie w przydatku pierwszej części.

http://www.eyeonthering.com/users/lukaszrpb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2017, 12:31 PM
Post: #688
RE: Fajne filmy, które polecacie
Ostatnio oglądałem film Gość z 2014 roku. Wydawał się całkiem spoko, ale później to już było czyste połączenie Rambo i Terminatora ;D Ewentualnie Robokopa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2017, 08:26 PM
Post: #689
RE: Fajne filmy, które polecacie
Nie będę się wielce rozpisywał o tym filmie ale pozytywnie mnie zaskoczył Kong: Wyspa Czaszki. Oczywiście film zrobiony w iście hollywoodzkim stylu a więc na podstawie klasycznego, dziurawego scenariusza ale dobrze mi się to oglądało. Był nawet jeden zwrot akcji, który bardzo mnie zaskoczył a to już coś. Wink

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2017, 11:33 AM
Post: #690
RE: Fajne filmy, które polecacie
Z filmów, które ostatnio oglądałem najbardziej polecałbym "Małżeńskie porachunki" z Marcinem Dorocińskim w jednej z drugoplanowych ról. Naprawdę zabawna komedia z potężną dawką absurdalnego, makabrycznego, ale też inteligentnego humoru. Ja chyba już nie potrafię się śmiać i mało rzeczy jest mnie w stanie naprawdę rozbawić, to temu filmowi naprawdę się to udało. Świetne skandynawskie kino.

Czasami będąc sam w domu, lubię sobie zrobić mały maraton z przypadkowymi, mało znanymi filmami na Cinemaxie czy Filmboxie. Jeden tytuł szczególnie utkwił mi w pamięci, a mianowicie "X+Y". Nie zasiadałem do tego dziełka z wielkimi nadziejami, ale jego autentyczność, naturalność, połączona z całkiem interesującą mnie ostatnio tematyką spowodowała, że zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Fajne postaci. Główny bohater to chłopak z autyzmem zupełnie wyizolowany społecznie, który wyrusza na olimpiadę matematyczną. Show kradnie jednak osoba jego matki, wdowy, która stara się stworzyć synowi jak najlepsze warunki do życia, ale z powodu jego choroby jest przez niego odrzucana i niedoceniana. Rozmowa między nimi pod sam koniec filmu to małe arcydzieło.

Trylogia o której wcześniej wspominałem, czyli "Przed wschodem słońca", "Przed zachodem słońca" i "Przed północą" również kapitalna. Wszystkie trzy części obejrzałem jedna po drugiej, robiąc sobie z tego taki mini-maraton serialowy. Szczególnie pozytywne wrażenie zrobiło na mnie takie zestawienie bohaterów z pierwszej i ostatniej części. W "Przed wschodem słońca" są to ludzie z marzeniami, radośni, widzący wyidealizowany świat. W "Przed północą" ta iskierka w nich mocno przygasła, proza życia spowodowała, że stali się nieco zgorzkniali i zawiedzeni swoim życiem. Na ekranie widzimy te same charakterologicznie osoby, ale jakże inne.

Widziałem też "Ghost in the shell", bo @Wilczek kiedyś pytał o ten film. Nie znam japońskiego anime, ale moim zdaniem sam tytuł się broni. Świetna jest ta Scarlett Johansson w takich rolach. Oczywiście, jest to typowo hollywoodzkie dzieło, efekciarskie, naszpikowane efektami specjalnymi, ale przy tym całkiem niegłupie i stawiające przed widzem kilka pytań. Może bym do tego ostrzej podchodził, znając pierwowzór, ale z seansu wyszedłem w miarę zadowolony.

Dodałbym cię @Wilczek na filmweb do znajomych Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości