Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawostki sportowe
12-08-2017, 12:03 AM
Post: #1121
RE: Ciekawostki sportowe
Smile To faktycznie może być ciężko Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2017, 12:18 PM
Post: #1122
RE: Ciekawostki sportowe
Tak, trochę do tego się odniosłem bo skoczył 2,29 co na taki finał wydaje się spokojne, a tam 2,32 minimum Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2017, 12:23 PM
Post: #1123
RE: Ciekawostki sportowe
Jeszcze szansę na medal są , Lićwinko jak się dziewczyna nie
spali, bo w eliminacjach szybko i wszystko zaliczyła, kibicuję
jej bardzo bo to sympatyczna, nie stuczna dziełcha.

Lewandowski możę na 1500 m chociaż konkurencja duża,
na sztafety nie liczę, no chyba że 400 metrowa pań,ale tutaj
trochę panie pod formą indywidualnie.

Ogólnie rzecz biorąc, jest fajnie 6 medali jest już i Gitarka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2017, 09:06 PM
Post: #1124
RE: Ciekawostki sportowe
MŚ w lekkiej atletyce to fajna impreza od "zawsze" (tzn. od mistrzostw z 1993 roku - Stuttgart) oglądam i kibicuje polskim zawodnikom.
W tym roku znów osiągamy bardzo dobre wyniki. Szkoda tylko, że gdy przychodzi olimpiada to tych medali nasi lekkoatleci tyle nie zdobywają...choćby w zeszłym roku w Rio.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 12:59 PM
Post: #1125
RE: Ciekawostki sportowe
Mistrzostwa się zakończyły. Najgorsze jest to, że obowiązki rodzinne zabrały mi oglądanie weekendu na żywo. Ale odnotujmy.

Lićwinko z brązem w skoku wzwyż, gratulacje ogromne bo dziewczyna chyba aż się trochę za bardzo pospinała przez te wszystkie lata. Widać, że bardzo chciała tego medalu. A teraz mimochodem między wierszami czytam o planach posiadania dziecka <rozsiewa plotki>.

Cichocka na 800 metrów pobiła rekord życiowy - jak takie coś zawodnik robi to dla mnie jego miejsce to sprawa drugorzędna, super.

Mo Farah srebrny na 5000metrów, kończy karierę (chyba?) z fantastycznym wynikiem masy medali Wink

No a na deser sztafety. To co najlepsze.
4x100m kobiet: tutaj bez niespodzianek, USA, GB, Jamajka - jak zawsze Wink
4x400m mężczyzn: a tu była niespodzianka, Trynidad i Tobago pogodziły USA i GB. Amerykanie po przegranych Igrzyskach przegrywają MŚ. Polacy niestety nie nawiązali do świetnych tradycji (jeszcze młody skład Wink ). Ale poziom bardzo dobry finału więc nie ma co mówić.
4x 100m mężczyzn: bieg przejdzie do historii ze względu na kontuzję Bolta i przegrane medalowe szanse dla Jamajki (motyw z kontuzją podobny jak Miller). Też dla mnie niespodziewanie wygrali Brytyjczycy, niesamowite jak płynność zmiany pałeczki daje przewagę nad samą szybkością pojedynczych zawodników (bo Amerykanie z osobna są lepsi). Na pechu Jamajczyków skojarzystali Japończycy.
4x400m kobiet: a tutaj to peany na cześć polskiej sztafety, a właściwie drużyny jako takiej. Gdzieś tam nadzieje były bo eliminacje nie takie złe, ale trzeba było zadziałać jeszcze lepiej. Zmiana: na czwartej, decydującej zmianie ma biec Święty, która była ewidentnie pod formą (problemy zdrowotne) i tydzień temu szybko (jak na nią) odpadła z biegu solo. A tutaj fantastyczna pierwsze przekazanie pałaczek, wyjście na trzecie miejsce, a Święty odparła ataki na ostatniej zmianie i dobiegła za Amerykankami i Brytyjkami. Czapki z głów, fenomenalne zakończenie mistrzostw.

W generalce ósme miejsce, osiem medali: cztery rzuty, dwa techniczne, dwa biegowe - super. W samej ilości krążków, lepsi od nas tylko Kenijczycy (11) i Amerykanie (30, no comment Tongue )

Cieszy to, że na przyszłość powinno być jeszcze lepiej: większość naszych medalistów jest młoda. Lićwinko może odpaść na 2-3 sezony, ale podchodzi optymistycznie do tematu. Mamy masę młodziutkich biegaczy. Kszczot też nie jest stary. Wychodzi na to, że takim past-prime atletą może być tylko Włodarczyk, która i tak póki co jest zbyt mocna dla rywalek i spokojnie pociągnie temat do kolejnych mistrzostw a potem na Igrzyska.
Lewandowski dostroi się lepiej i powalczy zarówno na 800m jak i 1500m (dwa finały tutaj zaliczył). Nie było przecież Andrejczyk w rzucie oszczepem. Sofia będzie się tylko i wyłącznie rozwijać. Tyczkarze to młode chłopy. No ja jestem optymistą Wink

Co do innych reprezentacji: dominacja USA niepodzielna. Kenijczycy jak zwykle natrzaskali medali na długich dystansach. RPA Niekierkiem stoi Wink
Brytania dopiero szósta, myślę że liczyli na więcej. Niesamowity regres Jamajczyków: tu nie chodzi tylko o Bolta, ale także o sprinterki. Jeszcze niedawno zgarniali po 2-4 złota (plus Bolt) w biegach na 100m, 200m i 4x100m, a tutaj bywały finały bez nich. Kosmos.
Spodziewałem się też więcej po Bahamach*, którzy tutaj tylko dwa medale (brąz i srebro), a to przecież m.in. mistrzowie olimpijscy w sztafecie 4x400m. Ale na takich małych wysepkach to po prostu musi się ktoś konkretny urodzić i zdobywać sukcesy.
Podobnie jak Botswana: co chwila (szczególnie w eliminacjach) z uciechą obserwowałem świetne wyniki (w tym Makwala), a wracają bez ani jednego medalu. Mały szok.

* - swoją drogą uwielbiam właśnie w Lekkiej Atletyce fakt, że można obejrzeć sportowców z takich państw jak St. Kitts and Nevis, Burundi, Uganda itd. to jest super Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2017, 12:35 PM
Post: #1126
RE: Ciekawostki sportowe
Bardzo smutna wiadomość....

Zmarł Adam Wójcik, legenda polskiej koszykówki, miał zaledwie 47 lat...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 06:31 PM
Post: #1127
RE: Ciekawostki sportowe
Oby to była prawda!

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/72...williamsie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 08:45 PM
Post: #1128
RE: Ciekawostki sportowe
Poczekajmy na oficjalne potwierdzenie Williamsa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2017, 05:35 PM
Post: #1129
RE: Ciekawostki sportowe
No i tak myślałem. ...


To kompletna nieprawda - tak rzecznik Williamsa skomentował doniesienia Canal+. Francuska stacja
twierdzi, że zespół już zakontraktował Roberta Kubicę na przyszły sezon.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2017, 03:12 PM
Post: #1130
RE: Ciekawostki sportowe
Eh, niezła burza z tym Robertem już od kilkunastu dobrych tygodni. Przydałyby się w końcu jakieś konkretne informacje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości