Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawostki sportowe
11-11-2013, 10:09 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2013 10:10 PM przez Martin.)
Post: #51
RE: Ciekawostki sportowe
Pakmanie urzekła mnie Twoja wypowiedź jakoby EURO było wręcz niczym przy ZIO.....a to nieprawda....

(11-11-2013 09:59 PM)Pakman napisał(a):  A co nie mam racji ? Na Euro potrzebne były z infrastruktury sportowej tylko stadiony i ewentualnie boiska treningowe w ośrodkach przygotowawczych.

Potrzebnych było dużo więcej innych rzeczy. Poza stadionami i bazami treningowymi dla każdej z ekip, potrzebne były na odpowiednim poziomie lotniska, komunikacja, baza hotelowa, wybudowanie stref kibica, trzeba było spełnić najwyższe wymogi bezpieczeństwa itd itd.
ZIO to oczywiście również wielka sportowa impreza, zaraz po letnich igrzyskach olimpijskich, mundialu i euro - największa. Są to imprezy na zbliżonym poziomie więc nazwanie EURO imprezą podwórkową wywołał u mnie śmiech.

PS. Stoki narciarskie są albo ich nie ma. Należy je tylko odpowiednio przygotować. Chcesz góry budować?Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 10:14 PM
Post: #52
RE: Ciekawostki sportowe
@Martin

Rosjanie niektóre stoki usypywali od początku ;P

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-11-2013, 09:07 PM
Post: #53
RE: Ciekawostki sportowe
(02-11-2013 02:44 PM)Pakman napisał(a):  W sezonie olimpijskim liczę na wybuch formy przede wszystkim u Karoliny Riemen, specjalistki od ski crossu ( zainteresowanych odsyłam do youtuba ), która stała na podium w ostatnich zawodach PŚ w sezonie 12/13. Krzysztof Biegun może okazać się rewelacją w skokach, ale to dopiero dywagacje. Pierwszą próbę sił będziemy mieli już niedługo.

Niespodziankę mogą sprawić specjaliści od totalnie nieprzewidywalnych dyscyplin takich jak snowboard czy short track ( patrz post #33 ).

A słowo ciałem się stało...

Kapitalny początek sezonu polskich skoczków.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2013, 09:01 AM
Post: #54
RE: Ciekawostki sportowe
Mnie nawet nie tyle (choc oczywiscie tez) cieszy wygrana Bieguna co fakt ze mamy mase skoczkow w dobrej, rownej formie. Kilku w top10,scisla czolowka zawodow druzynowych - widac jak wiele daje praca u podstaw i szkolenie mlodziezy. Mam nadzieje ze inne dyscypliny wezma przyklad i za 5-6 lat bedziemy miec kilka nastepcow Justyny Kowalczyk czy Sikory.


Jeszcze co do hokeja: od wiekow (no, moze ciut krocej) medale rozdaje miedzy soba Kanada, Rosja, Czechy, Szwecja, Finlandia, USA i Slowacja z tym ze dwa ostatnie zespoly sporo rzadziej laduja na pudle (Amerykanie to juz w ogole najgorzej wykorzystany potencjal ale co ich to obchodzi skoro maja NHL).
Mysle ze w Soczi nie bedzie inaczej, kibicuje Szwedom i Czechom ale najgrozniejsi powinni byc Kanadyjczycy i gospodarze.
Co do Szwajcarii - chyba jeszcze za wczesnie na medal ale 1/4 baaardzo mozliwa.

Ktos moze przyblizyc zgrzyt NHL-ZIO i fakt, ze to niby ostatnie igrzyska z zawodnikami najlepszej ligi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2013, 01:04 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2013 01:06 PM przez kubala1122331.)
Post: #55
RE: Ciekawostki sportowe
Wiesz jak wygląda terminarz klubów NHL. Tam nie ma czasu by oddawać na dwa tygodnie zawodników i robić przerwę w rozgrywkach. Na 99% do Soczi mieli już nie pojechać hokeiści z NHL jednak wiesz, Rosja to bogaty kraj. Zapłaciła za udział hokeistów. Następnych organizatorów może być na to nie stać...
A co do skoczków. Podoba mi się, że mamy aż tylu zawodników. A Biegun ma analogiczną sytuację do Schlieriego. Ten też w pierwszym sezonie zaliczył jeden start i jakąś niewielką korzyść punktową, a w drugim sezonie już rządził.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2013, 02:28 PM
Post: #56
RE: Ciekawostki sportowe
Jak zapewne wiecie, lub nie, dzisiaj polskie piłkarki ręcznie zainaugurują swój start w mistrzostwach świata. Pierwszym rywalem Polek będą Paragwajki, czyli zespół mający ze szczypiorniakiem tyle wspólnego co Władimir Kliczko z gimnastyką akrobatyczną. Spodziewam się zwycięstwa Polek około 30 punktami.
Jednak później Polki czeka zadanie już dużo trudniejsze - Norweżki to najwyższa półka, taka piłkarska Hiszpania, Hiszpanki to również solidny zespół, który może pokonać każdego, Angola to zespół doświadczony na tego typu imprezie, z dobrą i szczelną obroną. Z Argentynkami Polki powinny sobie poradzić.
Trener Kim Rasmussen zapowiada, że celem minimum jest wyjście z grupy. Ja myślę, że z grą jaką zaprezentowaliśmy w sparingach z Brazylią, czołową ekipą na świecie, stać nas na wiele, i nie dziwne, że to właśnie my jesteśmy powszechnie uważani za czarnego konia rozgrywek.
Myślę, że ćwierćfinał jest w zasięgu naszych szczypiornistek, a wy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2013, 02:42 PM
Post: #57
RE: Ciekawostki sportowe
Nasze po 6 latach wróciły do elity i to już jest duży sukces. Sam turniej finałowy może być bardzo nieprzewidywalny. Teoretycznie najmocniejsze powinny być Norweżki i Koreanki. Pamiętajmy jednak, że Polki w eliminacjach pokonały 2 razy bardzo mocny zespół szwedzki, a tuż przed MŚ ograły 5 zespół Igrzysk Olimpijskich, czyli Brazylijki. Plan minimum to wyjście z grupy, ale czuję, że dziewczyny powalczą o coś więcej Wink

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2013, 04:45 PM
Post: #58
RE: Ciekawostki sportowe
Dziś za niecałą godzinę Polki zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata z Francuzkami. A więc... sukces jest i plan minimalny podwójnie zrobiony.

Cytat:Myślę, że ćwierćfinał jest w zasięgu naszych szczypiornistek
Tak pisał kubala w jednym ze swoich wcześniejszych postów. Mam nadzieję jednak, że dziewczyn trochę nie doceniałem i dziś sprawią mi bardzo miłą niespodziankę.
Jednak rywal ekstremalnie trudny. Francuzki na dwóch ostatnich czempionatach zajmowały drugie miejsce. Słyną głównie z żelaznej obrony. Polki nie są bez szans, ale muszą zagrać mecz życia w ofensywie i grać tak solidnie w defensywie jak w tym turnieju, nie licząc pierwszej połowy meczu z Rumunkami. Jednak faworytkami są mimo wszystko Francuzki, a kurs u bukmacherów na Polskę to prawie 6.00.
Jednak ja liczę na cud, a więc, dajcie z siebie dziewczyny wszystko!

Mój typ: 22 - 20 jednak dla Francuzek, po emocjonującym i trzymającym w napięciu meczu. Mam nadzieję, że się mylę.

Niech już się dzieje!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2013, 06:07 PM
Post: #59
RE: Ciekawostki sportowe
11-8 do przerwy utrzymać to i będzie pięknie!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2013, 06:23 PM
Post: #60
RE: Ciekawostki sportowe
Liczę na to może po słabszym starcie panów panie pokażą jak się gra w piłkę ręczną.Tongue 13-10

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości