Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawostki sportowe
13-08-2013, 07:31 PM
Post: #11
RE: Ciekawostki sportowe
* Złoty medal igrzysk olimpijskich jest w rzeczywistości wykonany ze srebra. Przepisy wymagają
jednak, by był pozłacany co
najmniej 6 gramami czystego
złota.

* Najstarszym medalistą igrzysk olimpijskich jest Oscar Swahn ze Szwecji. Zdobył srebrny medal w strzelectwie w 1920 r. na igrzyskach w Antwerpii, mając 72 lata.

* Jeden z największych skandali w historii biegów maratońskich
wydarzył się w czasie igrzysk w
St. Louis w 1904 r. Amerykanin
Fred Lorz zszedł z trasy po 15
km i samochodem wyprzedził
rywali. Po czym przed metą znów pojawił się na trasie i wbiegł na
stadion jako pierwszy.
Lorz odebrał złoty medal, lecz
gdy wszystko się wydało,
zdyskwalifikowano go
dożywotnio i oddano medal
Thomasowi Hicksowi. Lorz
tłumaczył się, że zrobił to dla
żartu, jednak nikogo to
tłumaczenie nie przekonało,
zwłaszcza, że nie przyznał się z
własnej woli.

* Pierwszy międzypaństwowy
mecz piłki nożnej rozegrano w
szkockim Glasgow 30 listopada
1872 r. Szkocja zremisowała
wtedy z Anglią 0:0. Na rewanż
czekano aż do 1879 r., kiedy to Anglia pokonała Szkotów
5:4. Sama gra była tak zażarta, że aż 15 z 22 graczy odniosło wtedy kontuzje.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2013, 11:06 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-08-2013 11:06 AM przez kubala1122331.)
Post: #12
RE: Ciekawostki sportowe
* Jeśli myślicie, że nie ma polskiego trenera, który jest selekcjonerem reprezentacji jakiegoś kraju, to jesteście w błędzie. Otóż panowie Jacek Stefanowski i Ryszard Orłowski są trenerami reprezentacji Nepalu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2013, 11:37 AM
Post: #13
RE: Ciekawostki sportowe
A Wojciech Fibak jest w teamie Novaka Djokovicia.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2013, 06:51 PM
Post: #14
RE: Ciekawostki sportowe
Patrzyłem dziś na ranking FIFA.
3 miejsce na świecie zajmuje uwaga............Kolumbia.
13 miejsce - Bośnia i Hercegowina...23 miejsce Francja, 37 jest Japonia a 38 Albania....
Polska na 72 miejscu......przed nami takie potęgi jak: Islandia, Armenia, Zambia, Burkina Faso...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2013, 12:48 PM
Post: #15
RE: Ciekawostki sportowe
Kolumbia całkiem udanie teraz walczy w eliminacjach do MŚ i trzeba przyznać, że mają grupę całkiem solidnych graczy, którzy moim zdaniem powinni walczyć o awans być może do 1/4 finału w Mistrzostwach Smile Z roku na rok ciułają coraz więcej punktów do rankingu i przy tegorocznych wynikach to im pozwoliło na to miejsce. A przy korzystnych wynikach kolejnych 2 meczów eliminacyjnych mają nawet możliwość awansu na 2 miejsce, nawet jeśli Niemcy wygrają swoje spotkania Smile

Podobnie Bośnia, tutaj raczej powiedziałbym, że niezłe wyniki w eliminacjach do najważniejszych imprez pozwoliły im na zebranie całkiem porządniej liczby tych punktów.

Francuzi z kolei nisko przez tegoroczne nienajlepsze wyniki, ale wiadomo, trzeba ten ranking traktować wyłącznie jako ciekawostkę, bo na pewno nie oddaje on rzeczywistej siły poszczególnych reprezentacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2013, 04:14 PM
Post: #16
RE: Ciekawostki sportowe
* 04.09.2013
Polscy koszykarze rozpoczynają Eurobasket. W mediach od tygodni Gortat, Lampe i spółka zapewniają o świetnej formie. 2 września Ignerski stwierdza odważnie : 'będziecie z nas dumni'. Niestety nasze orły dostają po piździe w stylu godnym pożałowania. Porażka z Gruzinami którzy z koszykówką mają tyle wspólnego co Eskimos z Egiptem nie napawa optymizmem.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2013, 05:09 PM
Post: #17
RE: Ciekawostki sportowe
Nie no, Gruzja taka słaba nie jest. Mają kilku niezłych koszykarzy grających w niezłych klubach, np. Viktor Sanikidze z Montepaschi Siena. Ale fakt, że takie baty od tylko solidnego zespołu to wstyd i kompromitacja. Tym bardziej, że nie grali oni wcale wielkiego meczu. Ot, solidny basket, nic więcej.
Patrząc indywidualnie, Gruzini mają więcej lepszych zawodników od nas, my mamy tylko dwie gwiazdy, a resztę na poziomie gimnazjum. Także sama porażka mnie nie zaskoczyła, ba, postawiłem nawet 2 dychy na nich, ale rozmiary porażki i sam styl mnie dobiły.
Patrząc na grupę, Czechy, Słowenia, Hiszpania, Chorwacja,... oj, trudny Eurobasket się dla nas szykuje...
Inna sprawa to trener, dla mnie przereklamowany gwiazdorek, tak naprawdę kiedy dowiedziałem się, kto będzie następcą Alesa Pipana, może mniej medialnego, ale świetnego specjalisty, przeraziłem się. Bauermann to dla mnie słabiuśki trener.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2013, 06:37 PM
Post: #18
RE: Ciekawostki sportowe
Tempa nie zwalniają nasze orły. We frajerskim stylu przegrywają drugi mecz. Ale porażka tylko jednym punktem a że minutę przed końcem prowadziliśmy 5? Zdarza się. Żenua.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2013, 09:53 PM
Post: #19
RE: Ciekawostki sportowe
Podziękujmy trenerowi za porażkę. Jak można półtorej minuty przed końcem ściągać z boiska jedynego zawodnika, który cokolwiek grał?! Ignerskiemu wychodziło wszystko, asysty, rzuty, obrona. Prowadzimy 6 punktami i nagle trener go zdejmuje... Nie rozumiem tej decyzji.
Inna sprawa to nasze gwiazdy bez formy. To co gra Lampe to zakrawa na kpinę. Niewiele lepiej Gortat, ale szału również nie ma. Ciekawą rzeczą są rzuty osobiste. Wczoraj mieliśmy w pewnym momencie 0/7, dziś 2/6... Dramat...
Teraz czekają nas jeszcze trzy najtrudniesze mecze. Czesi byli teoretycznie najsłabsi w naszej grupie. Teraz kolejno Chorwacja, Hiszpania i Słowenia. Oj, słabo to widzę... Czy naprawdę potrzebna jest kompromitacja, by pożegnać trenera Bauermanna? Mam nadzieję, że nie. Mam nadzieję, że przynajmniej jeden mecz ugramy, a trener i tak wróci do Niemiec.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2013, 07:03 PM
Post: #20
RE: Ciekawostki sportowe
Nie wiem czy kogoś to interesuje, ale polskie siatkarki dzisiaj zaczynają swój udział w ME. Na pierwszy ogień... Czechy. Co prawda najsłabsza w grupie, ale i tak pewnie przegramy.
Czechy - Polska 2-0 w dwa dni?Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości