Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking P4P forum Bokser.org
13-01-2019, 09:59 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2019 10:00 PM przez szalonyAli.)
Post: #701
RE: Ranking P4P forum Bokser.org
Usyk liderem jeszcze chyba nie. Dla mnie jest jednak zarowno za Crawfordem jak i Łomaczenko. Crawford dokonał unifikacji w swojej kategorii wagowej, po drodze deklasujac cala czolowke. Mozna sie przyczepic, ze unifikacji dokonal w walce z wcale nie wybitnym Indongo. Zmienil kategorie na wyzsza i na razie idzie spokojnie ale pewnie, zdobył pas z Hornem, pokojal przed czasem moim zdaniem barszo mocnego Benavideza. Łomaczenko to mistrz w 4 kategoriach, no w lekiej mial problemy z Linaresem, ale poradził sobie. Usyk faktycznie zunikował tytuły w jr ciezkiej. No a nie bez problemow z Briedisem wygrał niejednoglosnie, zreszta na wlasne zyczenie. Z Gassievem zaealczyl juz inaczej no i go zdeklasowal, no z Bellew wygrał przed czasem, ale nie bez problemow. Jak dla mnie 3 pozycja to max.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-01-2019, 10:03 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2019 10:10 AM przez Gogolius.)
Post: #702
RE: Ranking P4P forum Bokser.org
Obaj zawodnicy dokonali unifikacji: Crawford overall w lepszym stylu, ale to Usyk miał lepszych rywali.
Do tego dodatkowi rywale także wyglądają lepiej po stronie Usyka.

Crawford: Postoł (bardzo dobry rywal), Molina (ograniczony siepacz skrojony pod Crawforda), Felix Diaz (przeciętniak jak na tematy o których rozmawiamy), Indongo (dobry rywal, nie jakiś koks ale też nie średniak), Horn (podobnie jak Indongo, ale oceniam go wyżej ze względu na nową kategorią Crawforda) Benavidez (bardzo dobry/dobry rywal, może na poziomie Postoła).
Mamy więc tak naprawdę dwóch dobrych rywali, jedno wyzwanie w nowej kategorii w postaci Horna i trzech bokserów godnych co najwyżej obowiązkowej obrony pasa.

Usyk: Głowacki (mistrz świata, który de facto zatrzymał karierą Hucka, bardzo niewygodny dla Usyka), Mchunu (kolejny skrajnie niewygodny zawodnik, szeroka czołówka cruiser), Hunter (przeciętniak jak Molina), Huck (były mistrz świata, już past -prime, poziom Diaza), Briedis (mistrz świata w swoim prime), Gassiev (mistrz swiata w swoim prime ograny do jednej bramki), Bellew (były mistrz świata, niepokonany od pięciu lat z którym w tym okresie tylko dwóch rywali wytrzymało cały dystans).
Mamy więc czterech rywali z absolutnego topu (i oni sami wystarczają by wygrać porównanie z rywalami Crawforda), do tego dwóch solidnych (Huck i Mchunu) i jednego średniaka.

Dla mnie zbyt surowo podchodzisz do walki z Briedisem. Usyk nie dość, że miał lepszych rywali (w ogóle konkurencja w cruiser była większa niż w junior półśredniej) to jeszcze wygrywał z nimi na wyjazdach. Pomijając Briedisa, to Usyk wygrywał walki równie pewnie jak Crawford. Do tego Usyk jeszcze walczy częściej, a jego ostatnie (najświeższe) walki są w ogóle półkę wyżej niż Crawforda.
Amerykanin to bokser cudowny, ale w ostatnim czasie Usyk po prostu ma lepsze dokonania.

Co do Łomaczenki to w sumie widziałbym go nawet pod Crawfordem, ale na pewno pod Usykiem.
Też stoczył 6 walk jak Crawford, ale o ile potyczek z Rigondeaux, Waltersem i Linaresem mu nie odmawiam (to jest ścisła czołówka danej kategorii wagowej, nawet jeśli Rigo skakał dwa limity do góry to ciągle dla mnie to jest bardzo cenny skalp), natomiast Marriaga i Sosa to przeciętniaki (jak Hunter czy Molina u panów wyżej), a Pedraza to poziom Mchunu/Horna (na pewno nie Briedisa, Gassieva czy Bellew).

Łomaczenko ma porównywalne resume do Crawforda, podobna ilość skalpów jak Crawford o podobnej jakości, z tą różnicą że on idzie z kategorii na kategorię, a Crawford unifikuje pasy (dla mnie oba tematy są równorzędne) i z tym, ze Łomaczenko zaliczył jedne deski w ostatnim czasie.

Dla mnie na chwilę obecną Usyk wyraźnie przed Crawfordem, który jest delikatnie przed Łomaczenko.

Oczywiście w 2019 roku to się może zmienić, ale jeżeli Usyk ogra Lebedieva lub udanie zadebiutuje z top15 HW to będzie to sporo więcej niż rozbicie szklanego Khana przez Terrenca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2019, 08:20 PM
Post: #703
RE: Ranking P4P forum Bokser.org
Łomaczenko zdobywał pasy w kilku kategoriach wagowych. Oczywiście o wiele mu łatwiej ze względu na gabaryty niż Usykowi. W wyższych kategoriach wagowych mamy większe różnice między kategoriami.Dlatego też jedyną opcją dla Ukraińca jest waga ciężka. W lżejszych kategoriach różnice są mniejsze, dlatego lepiej skakać. Jednak na chwilę obecną Łomaczenko jednak zrobił po prostu minimalnie więcej. Crawford no rywale na pdobnym poziomie jak Usyka jednak. W dodatku Crawford wcześniej trafił na szczyt i nadal na nim jest, a Usyk jeszcze go nie przebił. Ja umieszczam go u siebie na 3 miejscu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości