Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szpilka vs Minto
21-05-2013, 07:55 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2013 11:05 AM przez Sander.)
Post: #1
Szpilka vs Minto
Jak informuje bokser.org kolejnym rywalem Artura Szpilki (14-0, 11 KO) będzie dawny pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej - Brian Minto (37-5, 24 KO). 38-letnia "Bestia" (3 porażki przed czasem w ostatnich sześciu walkach) wyjdzie do ringu z utalentowanym Polakiem 15 czerwca na gali w bydgoskiej hali Łuczniczka.
[Obrazek: brian_minto_afp_650.jpeg]
W dwóch ostatnich pojedynkach Minto wygrywał przed czasem ze średniakami. Tymi trzema porażkami na sześć ostatnich walk to nie ma co się sugerowac bo przegrywał z Grano, Huckiem i Arreolą więc roli buma jeszcze nie pełni.

Szpilka o walce : "Zapowiada się ciekawa walka, Minto był w kiedyś przez chwilkę na sparingach w Warszawie i widziałem, jak mierzył się z Krzyśkiem Włodarczykiem i Pawłem Kołodziejem. Potrafi wywrzeć presję, ma szczelną gardę, będzie to dla mnie dobry sprawdzian przed walką w Chicago."

Minto o walce : "Pamiętam Szpilkę z Warszawy, chociaż nie mieliśmy okazji ze sobą boksować. Wiem, że jest niepokonany i wiele osób w Polsce sądzi, że może zostać kiedyś mistrzem świata. Ja boksowałem z mistrzami i pretendentami do mistrzowskich tytułów, sprawdzimy, co umie ten chłopak"

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-05-2013, 11:17 AM
Post: #2
RE: Szpilka vs Minto
Myślę, że Szpilka walcząc agresywnie i ofensywnie będzie dominował Amerykanina. Trochę, żałuje, że to znów jest koleś który stoi już po drugiej stronie rzeki. Chciałbym zobaczyć kogoś kto by do Szpilki wyszedł z przymusem wygranej - kto jest młody, wspina się w rankingach i potrzebuje kolejnych wygranych tak jak Szpilka ( pozostaje czekać na Zimnocha). Ale absolutnie nie krytykuję wyboru rywala bo Szpilka ma naprawdę ciekawą karierę jak do tej pory. Oby Minto wziął buty ze sobą i trochę chęci i serca do walki. Z powodu niskiego wzrostu i słabego zasięgu (Minto to bardziej cruiser) myślę, że Artur go spokojnie obskoczy nie zaliczając desek i w okolicach 6-8 rundy będzie po walce.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-05-2013, 11:35 AM
Post: #3
Bug RE: Szpilka vs Minto
Niby Minti to jakieś tam nazwisko, ale walka z bokserem o wzroście 180cm za wiele Szpilce nie da.

(21-05-2013 11:17 AM)Sander napisał(a):  Chciałbym zobaczyć kogoś kto by do Szpilki wyszedł z przymusem wygranej - kto jest młody, wspina się w rankingach i potrzebuje kolejnych wygranych tak jak Szpilka.
Byłoby fajnie, ale bokser, który jest młody i wspina się w rankingach z reguły nie szuka ryzyka w postaci walk 50/50.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-05-2013, 11:37 AM
Post: #4
RE: Szpilka vs Minto
Właśnie o to chodzi. Obijanie bumów i gości którym wynik walki zwisa a później kuku - jak A.W w ostatni piątek.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-05-2013, 11:50 AM
Post: #5
RE: Szpilka vs Minto
Nie ma chyba co narzekać. Minto jest solidnym rywalem dla Szpilki, który przecież zaboksuje jeszcze z Mollo i Zimnochem. Jeśli zdecydowanie wygra te trzy walki to będzie można go zacząć traktować poważnie w kontekście wielkich walk. I nie porównujmy rywali Wawrzyka do rywali Szpili. Szpila walczył już z solidnymi McClinem, Mollo, teoretycznie Bidenko, teraz ww. trójka. A Andrzej? Praktycznie tylko Bachtov był solidnym rywalem, z którym Andrzej o mał włos przegrał. No i może Bertino, no ale ten Duńczyk przyjechał jedynie przetrwać, nie chciał za bardzo wygrać z Polakiem. Najważniejsze, że Artue nie dostaje już rywali z bilansem 27-20, tylko solidnych zawodników z ciekawą przeszlością. A że Minto trochę stary? 38 lat to nie tak dużo, doświadczenie, dobre walki w przeszłości. Szczerze, to wolę taką walkę niż z 25-letnim Węgrem z ujemnym bilansem, a Minto nie można chyba traktować jeszcze jako bumaSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-05-2013, 01:46 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2013 01:56 PM przez kantemir.)
Post: #6
RE: Szpilka vs Minto
(21-05-2013 11:50 AM)kubala1122331 napisał(a):  Nie ma chyba co narzekać. Minto jest solidnym rywalem dla Szpilki, który przecież zaboksuje jeszcze z Mollo i Zimnochem. Jeśli zdecydowanie wygra te trzy walki to będzie można go zacząć traktować poważnie w kontekście wielkich walk. I nie porównujmy rywali Wawrzyka do rywali Szpili. Szpila walczył już z solidnymi McClinem, Mollo, teoretycznie Bidenko, teraz ww. trójka. A Andrzej? Praktycznie tylko Bachtov był solidnym rywalem, z którym Andrzej o mał włos przegrał.
Tak,ale i Mazikin takze niezly poziom..prosto ze i Bakhtow i Mazikin nie ma PR i jak mowia w narodzie ,,zycie nie poszlo,,Sad bo musisz pol-zycia bic sie z jakimis uzbekami czy kazachami czy Bog wie z kim,, ale tak wyszlo..Niestety,talent i nawet dobrza kariera amatorska to sa nie jedynie co trzeba. wazno potrafic do dobrzych ludzi,mac dobrzego promotora i t.p.. wielu skladnikow suksesu..ale boj z mazikinym byl calkiem niezly..




(21-05-2013 11:37 AM)Sander napisał(a):  Właśnie o to chodzi. Obijanie bumów i gości którym wynik walki zwisa a później kuku - jak A.W w ostatni piątek.

Smilei tak,i nie..trzeba sprawdzic prosto sume gonoraru Wawrzyka..-jesli to nie jest tajna,zrozumialo..Ile mu dal Powetkin kosztow? jesli np.ktos walcza za 5-6 tys.USD za boj,a tutaj ci ktos zaproponowal moze 300 000 usd. to po co nie? mozna kupic kafe w Warszawie,moim zdaniem..To jest trzeba ,,tancowac,, od tego i robic jakis wnioski ze wzgledu na summa gonoraru..
i czy mialby taki drugi szans?- tez pytanie.. a i nokaut nie byl zbyt ciezki ,tak wiec mozna zyc dalej i nawet boksowac..Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-05-2013, 04:11 PM
Post: #7
RE: Szpilka vs Minto
Dobra walka dla Artura. Minto bumem nie jest, poziom Aguilery.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-05-2013, 06:08 PM
Post: #8
RE: Szpilka vs Minto
Odpowiedni rywal w kontekście walki z Mollo.
Minto to też brawler, ale mniejszy i słabszy fizycznie niż Mollo. Nie jest wirtuozem techniki, lubi się pobić i ma serce do walki. Jednak jeżeli Artur zawalczy na pressingu, zepchnie Minto do defensywy to pojedynek będzie toczony zdecydowanie pod dyktando Szpilki. W taki przypadku spodziewam się nokautu gdzieś w połowie dystansu.
Chyba, że Łapin będzie kazał Arturowi boksować z Minto (co jest bardzo prawdopodobne), wtedy walka potrwa dłużej, ale zwycięzca i tak powinien być tylko jeden.
W każdym razie bardzo dobry rywal jak na 15 walkę, lepszy niż skacowany Bidenko i pewnie ze sobą buty zabierze Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-05-2013, 08:25 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2013 10:50 PM przez Splint3rPL.)
Post: #9
RE: Szpilka vs Minto
Oj tam, czepiacie się tych butów Bidenki. Pewnie po prostu nie wiedział po co przyjechał do Polski. Może mu Wasyl zapomniał powiedzieć. Chłopak wysiadł z samolotu, wsadzili go na wagę, wprowadzili na ring i kazali walczyć.
A tak poważnie, całkiem ciekawy rywal. Szpilka powinien go bez problemu ograć, ale Minto raczej nie przewróci się od pierwszego ciosu. Mam nadzieję, że się przygotuje do walki.

ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ SPLINTERBOXING - KLIKNIJ TUTAJ
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-05-2013, 10:36 PM
Post: #10
RE: Szpilka vs Minto
Cytat: Mam nadzieję, że się przygotuje do walki

Trzy tygodnie to trochę mało czasu, by się w 100% przygotować, choć o tej walce mówiło się już wcześniej, to może też Minto wcześniej zaczął trenować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości