Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przekłamania odnośnie wzrostu niektórych bokserów
26-04-2013, 06:27 PM
Post: #31
RE: Przekłamania odnośnie wzrostu niektórych bokserów
@Sander
Jak to możliwe, że na jednym zdjęciu jest wyraźnie niższy od Harrisona a na drugim wyraźnie wyższy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2013, 06:34 PM
Post: #32
RE: Przekłamania odnośnie wzrostu niektórych bokserów
No właśnie @AFPL? Wink

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2013, 06:04 AM
Post: #33
RE: Przekłamania odnośnie wzrostu niektórych bokserów
Nawet niewielkie skrzywienie aparatu w momencie robienia zdjęcia powoduje spore przekłamanie odnośnie wzrostu fotografowanych osób. W tle fotki z Khanem widać, że litery napisu opadają w dół z lewej na prawą, czyli Wilder jest podwyższony, a Harrison obniżony. Ja myślę, że Harrison ma więcej, niż te 197 cm, które podaje Boxrec, bo w przeszłości wielokrotnie czytałem lub słyszałem o nim, jak o "dwumetrowym bokserze". Sadzę, że Harrison i Wilder są prawie równi i będzie to widać w ringu. Wilder ma przy tym bardzo duży zasięg 213 cm, ale Harrison aż 218 cm. Obok Michaela Granta to jest najwięcej ze wszystkich bokserów świata. Z kolei najwyższymi bokserami na świecie są Jurij Frank (217 cm) i Nikita Majsak (210 cm), co do których brak danych odnośnie ich zasięgu.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2013, 09:13 AM
Post: #34
RE: Przekłamania odnośnie wzrostu niektórych bokserów
@Hugo
Julius Long ma 216 cm wzrostu i 229(!) cm zasięgu ramion.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2013, 09:51 AM
Post: #35
RE: Przekłamania odnośnie wzrostu niektórych bokserów
Nie wiem, czy zasieg Wildera jest taki duzy, bardziej to Harrison jest ewenementem pod tym wzgledem(jezeli wierzyc wzrostowi ktory jest podawany do metryczki). Na ogol zasieg jest wiekszy od wzrostu... wydaje mi sie, ze to normalne. Ja przy 196 wzrostu, mam ok 210 zasiegu.

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2013, 10:27 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-04-2013 10:32 AM przez Hugo.)
Post: #36
RE: Przekłamania odnośnie wzrostu niektórych bokserów
Przeciętnie zasięg rozpostartych rąk człowieka rasy białej jest równy jego wzrostowi, co pokazał już Leonardo da Vinci na słynnym szkicu tzw. człowieka witruwiańskiego. Jednak u bokserów długie ręce to cecha pożądana, a więc do boksu częściej trafiają ludzie mający większy zasięg od wzrostu. Poza tym Murzyni generalnie mają dłuższe ręce od białych (statystycznie), co jest handicapem nie tylko w boksie, ale także w koszykówce i paru innych dyscyplinach. Dzisiaj na gali w Brooklynie boksuje np. Keenan Collins, który prze wzroście 183 cm ma 203 cm zasięgu. Z drugiej strony np. bokserem o bardzo krótkich rękach jest David Lemieux (163 cm zasięgu przy 179 cm wzrostu).

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2013, 10:26 AM
Post: #37
RE: Przekłamania odnośnie wzrostu niektórych bokserów
Na Boxrecu pojawiło się nowe przekłamanie, tym razem odnośnie wzrostu Amira Khana. "Skurczył się" do 174 cm, a przedtem miał 178 cm, co chyba odpowiadało prawdzie.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2013, 10:31 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-04-2013 10:32 AM przez Sander.)
Post: #38
RE: Przekłamania odnośnie wzrostu niektórych bokserów
Hehe ;p
I skąd wynikło to edytowanie jego parametrów? boxrec nie przestaje zadziwiać.
Ciekaw jestem jak Haye będzie wyglądał przy Manuelu. Według boxreca dzieli ich jeden centymetr zaledwie ale podejrzewam , że Charr będzie wyższy.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 10:03 PM
Post: #39
RE: Przekłamania odnośnie wzrostu niektórych bokserów
Charr jest wyraźnie wyższy, chyba że to zasługa obuwia.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 10:49 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2013 10:56 AM przez redd.)
Post: #40
RE: Przekłamania odnośnie wzrostu niektórych bokserów
Zauważyłem, że Martinezowi na boxrec skurczył się zasięg ramion. Wcześniej było napisane 191cm, a teraz 185cm co i tak nie jest złym rezultatem.

Jednym z większych przekłamań jakie widziałem, to wzrost Argentyńczyka Omara Rossi (2m). W rzeczywistości okazał się nieznacznie wyższy od Marco Hucka (187cm).
[Obrazek: e4108fd8b4b262fa666c3a935aea60c76dcdfc101986461.jpg]

A chyba największym przekłamaniem okazał się wzrost Davida Quinonero (185 cm). Przy Masternaku (183cm) wyglądał tak:
[Obrazek: mateusz-masternak-quinonero-002.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości