Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje i zasady
18-04-2015, 07:22 AM
Post: #11
RE: Informacje i zasady
Mam wielką prośbę do piszących tu na forum.
Sprawa jest bardzo poważna i nie cierpiąca zwłoki.
Sprawa dotyczy rozstrzygnięcia bardzo dużego zakładu dotyczącego punktacji walk bokserskich.
Gdyby na tym forum był ktoś kto interesuje się choć trochę boksem to prosiłbym o kontakt.
I nie chodzi mi o zawodowego „dziennikarza” ,czy „redaktora” a może to być również ktoś, kto boks traktuje jako „hobby” .
Dobrze by było ,aby znalazł się tu jakiś „ekspert” ,ale jeżeli tu takiego nie ma to równie dobrze może być bokserski „coneser”

Moja teściowa założyła się z przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich o 60 główek kapusty o pewny szczegół dotyczący punktacji walk bokserskich . Nawet sołtys na wsi nie jest w stanie tego rozstrzygnąć dlatego też szukam pomocy tu na forum i szukam kogoś kto choć troszeczkę liznął zasad punktacji walk.
Mam nadzieję ,że znajdę tu kogoś kto choćby trochę zna się na boksie i w „telewizorze” boks oglądał

I nie jest to żadna prowokacja.
Jeżeli znajdą się chętni do rozstrzygnięcia tego sporu to przedstawię w czym jest rzecz..
A jeżeli nie ma tu nikogo ,kto interesuje się boksem to trudno. Przepraszam że zawracam głowę.

[Proszę nie przenosić tego wpisu bo sprawa jest poważna i dotyczy punktacji walk. Jedynie przedstawiona jest w sposób......]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2015, 02:08 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-04-2015 02:09 PM przez RSC-2.)
Post: #12
RE: Informacje i zasady
@ Wietnam


To pytanie nie jest dla Ciebie więc niepotrzebnie się produkujesz.

Ale je zadam.


Co oznacza punktacja rundy z gwiazdką np. 9-10* która jest lansowana tu na forum i nie tylko.

Moja teściowa twierdzi że „gwiazdka” oznacza ,że w tej rundzie dostał tak w „globus” że aż gwiazdy zobaczył.
A Przewodnicząca Koła Gospodyń mówi ,że ta „gwiazdka” to nic innego jak prezent na „gwiazdkę „ w postaci wygranej rundy dla tego, który tą rundę przegrał.

A ja myślę, że gwiazdka oznacza ,że jest coś nie tak z tym ,który punktował.


A jak jest naprawdę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2015, 08:03 PM
Post: #13
RE: Informacje i zasady
Dobra, zostawiam pytanie RSC-2 oraz jego wstęp napisany tydzień wcześniej.
Jak ktoś chce pogadać o gwiazdce - spoko.
Jak przegadywać - proszę do offtopu.
Z góry dzięki!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2015, 08:47 PM
Post: #14
RE: Informacje i zasady
@Gogolius

Możesz skasować wszystko.
Przecież wiadomo ,że nikt nie podejmie tematu, bo prawie wszyscy punktują z gwiazdką i zdają sobie sprawę ,że jest w tym brak logiki.
Napisałem tekst uzasadniający na ten temat ,ale chyba celowo go skasowałeś , bo u Ciebie też gwiazdek nie brakuje.

Ale skoro skasowałeś najważniejszy tekst to zapytam jeszcze raz w skrócie.


Czy runda ,która według was mogła iść w obie strony nie powinna być remisowa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2015, 07:30 PM
Post: #15
RE: Informacje i zasady
Zajrzałem sobie dzisiaj do regulaminu Polish Professional Boxing Department i po prostu padłem Smile

http://www.ringbulletin.pl/sites/default...ortowe.pdf
Cytat:Sędziowie punktowi punktują determinację zawodnika, siłę ciosu i jego
prawidłowość, skuteczne obrony, inne techniki bokserskie, ambicję
zawodników
.

Jest to do prawdy żenujące, że organizacja regulująca boks zawodowy w Polsce dopuszcza punktowanie ze względu na "ambicję" i "determinację".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2015, 09:55 PM
Post: #16
RE: Informacje i zasady
Stwarza to pole do wielu niejasności w ocenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2015, 02:43 PM
Post: #17
RE: Informacje i zasady
Rozumiem, że przejrzyrzstość się przydaje, ale co powiecie na to, żeby w tematach do punktacji walk wystarczył tytuł z datą, zdjęcie + link do notki z boxreca np. http://boxrec.com/media/index.php?title=Fight:1955313 lub w przypadku gdy nie istnieje do całej gali np. http://boxrec.com/show_display.php?show_id=70928 ? Dodawanie linków też ma mało sensu, gdyż są one często usuwane i można byłoby je podawać po prostu w osobnych postach. To tak z lenistwa, gdyż parę razu miałem zamiar dodać temat dotyczący walki, ale nie chciało mi się edytować tych wszystkich informacji. Nie mówię, że to jakaś super ważna sprawa, ale czy strefa punktowania straciłaby tak dużo na tym ? Wydaje mi się, że tematów na pewno by przybyło. Wyglądałoby to np. tak:

Omar Figueroa - Ricky Burns

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSgr6LW840_H0MmLYOa7NK...JRJ9ua1hdV]

Burns-Figueroa

1.10-9
2.10-9
3.9-10*
4.9-10*
5.10-9
6.10-9
7.9-10*
8.9-9
9.10-9*
10.10-9
11.8-10
12.10-9

114-112 Burns
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2015, 03:08 PM
Post: #18
RE: Informacje i zasady
jestem za!!
Retoryczna idea, i nie ujmuje strefie punktowania,.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2015, 03:51 PM
Post: #19
RE: Informacje i zasady
Zgadzam się z @salimanem. Obecny wzór tematu w punktacjach nie jest do niczego potrzebny. Nie ma sensu powielać boxreca i przepisywać wszystkiego stamtąd, skoro można po prostu wkleić link. Tych informacji o miejscu walki itd w naszych tematach i tak nikt nie czyta i korzystamy z boxreca.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2015, 11:44 PM
Post: #20
RE: Informacje i zasady
Widzę ostatecznie, że pomysł salimana nie wypalił? Ostatnią kartę mamy z 4 maja. Może warto by ten pomysł wykorzystać, skoro LPW umarło?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości