Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] Offtop (moderacyjny)
28-03-2020, 07:30 PM
Post: #11
RE: [oddzielony] Offtop (moderacyjny)
Cóż, w takim razie polityka portalu bokser.org jest dziwna, przynajmniej w moim odczuciu. Ale nie znam ich modelu biznesowego, być może liczba użytkowników i wyświetleń nie ma wpływu na kondycję strony, bo na przykład prowadzi ją jakiś hobbysta, który nie traktuje jej jako źródła zarobku, tylko prywatny folwark do wyrażania swoich opinii na temat sytuacji w światowym i polskim pięściarstwie. W takim wypadku - hulaj dusza, ani forum ani użytkownicy nie są do szczęścia potrzebni. Jeśli jednak potrzebni są, to nie wróżę stronie zbyt długiego życia, bo liczba aktywnych użytkowników nie jest wysoka i wzrasta wyłącznie w przypadku jakichś sportowych albo medialnych "petard", w stylu walki Wilder - Fury 2 albo... Szpilka - Radczenko. Poza tym - lipa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2020, 07:39 PM
Post: #12
RE: [oddzielony] Offtop (moderacyjny)
Nie wiem tylko dlaczego forum ma logo Bokser.org a redakcja tego portalu odcina się od forum i z nim nie chce mieć nic wspólnego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2020, 10:43 AM
Post: #13
RE: [oddzielony] Offtop (moderacyjny)
Jak dla mnie Gogolius spieprzył trochę sprawę i byłoby bardzo ciężko uratować forum. Tym bardziej jak na nim udzielają się 3/4 osoby. Sama główna też powoli siada. Ostatnio tak z ciekawości sprawdziłem ile osób zbanowano w 2018, 2019 czy w tym roku. Dwa lata temu były 2 bany na miesiąc, ale komentarzy było więcej. Może uznacie mnie za świra, ale lać to. W zeszłym roku zbanowano zaledwie 5 osób, a w tym roku na razie nikogo. Więc banowanie nie jest przyczyną na głównej. Koronawirus zastopował boks jak i inne dyscypliny sportowe, ale nie jest przyczyną sytaucji. Więc ta opcja również odpada. Zainteresowanie boksem? Tu już pośrednią przyczynę mamy, mniej zainteresowanych boksem w Polsce = poziom polskiego boksu = mniej komentarzy i mniejsze zainteresowanie stronami. A bezpośrednią przyczyną są jak dla mnie są grupy na FB o tematyce bokserskiej i ogólnie rozwój portali społecznościowych. Tradycyjne strony podobnie jak kiedyś gazety powoli odchodzą w odstawkę. Coś się kończy, coś zaczyna. Stron bokserskich czas już mija.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2020, 10:01 AM
Post: #14
RE: [oddzielony] Offtop (moderacyjny)
Niestety jest Facebook, wykop i czas specjalistycznych forów się kończy. Poza tym ludziom wystarcza komentowanie na głównej. Ja w życiu tam ponownie konta nie założę skoro autorytetem od boksu stało się tam takie nemo bokserskie jak blackdog. W sumie jest tam może z trzech użytkowników stanowiących wartość dodaną i nie udających że coś wie o boksie, na czele z nietrzeźwym Tomaszem. Generalnie zgadzam się z RSC, w sumie wypierdolenie Copa też było błędem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2020, 03:14 PM
Post: #15
RE: [oddzielony] Offtop (moderacyjny)
Trzeba powiedzieć jasno.
Forum na którym dyskusje prowadzone są tylko merytorycznie ,a osoby biorące w niej udział są "pod krawatem" nie ma szans na istnienie.

Na forum muszą być osoby wypowiadające się prowokacyjnie, i posiadające sposób analizy faktów odmienny niż ogólnie przyjęty.

Jeżeli ktoś zakłada ,że dyskusja na forum ma być "mainstreamowa" to niech dyskutuje sobie z dziennikarzami mediów uzależnionych od inwestorów i sponsorów.

Mnie na głównej nie przeszkadza ani BlackDog ani Nietrzeźwy Tomasz ani nikt inny.
Na głównej przeszkodą są administratorzy, moderatorzy i redakcja która nie ma zielonego pojęcie o co w tym wszystkim chodzi i nie wie ,ze okres cenzury już dawno minął.

Co to za portal gdzie w regulaminie zamiast zapisu że usuniecie piszącego może nastąpić za łamanie regulaminu jest zapis że :
"Jeśli moderator uzna zachowanie użytkownika za szkodzące portalowi i jego społeczności - zostanie on usunięty"
Koniec cytatu.
To jest jakieś kuriozum i punkt do cenzury jak w Korei Północnej.
Kto wymyślił taki punkt regulaminu który można naciągać według widziemisie.

A następnie w regulaminie jest punkt

-
Wszelkie zapytania i odwołania kierowane do moderatora, prosimy kierować na adres: moderator@bokser.org.

Po co ten adres jak i tak nikt nie odpowiada na pytania.

Lepiej pisać "na Berdyczów" niż na ten adres.

Ten cały regulamin i sposób prowadzenia komentarzy to parodia forum

I dlatego prawie nikt już tam nie pisze.

Zupełnie inny problem jest z forum Bokser.org
Ale nie wiem czy jest jeszcze co ratować.

To forum może ożywić walka Najmana z Adamkiem.
Obydwaj już zaczęli korespondencyjny pojedynek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2020, 04:59 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2020 05:00 PM przez Gogolius.)
Post: #16
RE: [oddzielony] Offtop (moderacyjny)
To o czym piszesz RSC-2
Cytat:Forum na którym dyskusje prowadzone są tylko merytorycznie ,a osoby biorące w niej udział są "pod krawatem" nie ma szans na istnienie.
dobrze odzwierciedla też to co na przykład dzieje się w boksie czy w innych sztukach walki. Gdzie freak fight są lepiej oglądane od pojedynków stricte sportowych.

Ale tak było zawsze, że więcej ludzi komentujących znajdziemy pod pojedynkiem Szpilka-Radczenko niż Inoue-Donaire.

Podział między główną a forum istnieje od bardzo dawna, nie tyle przed moją moderacją co nawet przed moim debiutem na forum (2012/2013). I od samego początku wizja była taka, że redaktorzy za bardzo się nie wtrącają. Główna działa na zasadzie newsowym jak większość portali, czyli jest to taki hyde park, gdzie można komentować co popadnie w tonie jakim popadnie. Rolą forum jest właśnie "być takim forum pod krawatem".

W zasadzie podzielam to co na poprzedniej stronie napisali Redd i Fext - forum zawsze było odzwierciedleniem ogólnej kondycji zainteresowania boksem.
Kiedyś newsy na głównej z walk bokserskich miały po setki komentarzy, a tutaj było kilkanaście tematów. Później zainteresowanie malało, i proprocjonalnie malała ilość postów na forum.

I doskonale też widać co napędzało zainteresowanie, bo to też widać po tematach na forum: Szpilka, Adamek, waga ciężka, Mayweather. Artur był polską nadzieją wagi ciężkiej, wcześniej Adamek. Tematy o tych dwóch Polakach, czy przykładowo o walce Szpilka-Jennings pękały w szwach zarówno na forum jak i na głównej (temat "na żywo" miał ponad 2000 komentarzy).

Niemniej w Polsce takie czasy się skończyły. Nie ma Adamka, Szpilka się kończy, Włodarczyk i Głowacki nie mają pasów, nie widać następców. Najlepsi polscy bokserzy obecnie to nazwiska, z którymi nie każdy się identyfikuje bo to Kownacki i Czerkaszyn.

To samo widać choćby na facebooku, gdzie np. dyskusje o walce Łomaczenko-Lopez komentują 4 osoby (mówię o profilu bokser.org) a o hipotetycznej walce Szpilka-Adamek 2 wypowiada się kilkadziesiąt osób. Fury-Wilder 2 to był prawdziwy bum, ale inne posty spoza kręgu "HW, Szpilka, Kownacki" wypadają naprawdę blado.

Zainteresowanie mas spada i jak na 50 niedzielnych fanów którzy obejrzą galę raz na miesiąc przypada jedna osoba która siedzi w boksie głębiej, potrafi zarwać nockę itd. tak proporcjonalnie spada liczba piszących. Jak słusznie zauważono, to nie jest tak że tylko nasze forum ma mniejszy ruch, gdyż dzieje się to w każdym zakątku polskieog boks-netu (o ile jeszcze takowy zakątek istnieje).


Cytat:Jak dla mnie Gogolius spieprzył trochę sprawę
Dajesz jakiś konkret, śmiało ; )

Cytat:Jakąś małą winą mogę obarczyć Gogoliusa ,ale nie za zamordyzm tylko za to ,że preferował politykę wąskiego grona dyskutantów i tylko na temat ściśle powiązane z boksem i na temat zawarty w wątku, bez odstępstwa na wpisy nie powiązane z tematem.
Wybacz, ale taka właśnie jest moja rola tutaj, bo taka jest rola moderatora. Nie jestem ani administratorem, ani animatorem, ale moderatorem. Co do polityki wąskiego grona dyskutantów, to nigdy takowej nie było. Jedyny okres w którym banowałem konta, to wysyp chińskich botów we wrześniu 2018 roku. Nie wiem czy dałem ze trzy warny "normalnym" użytkownikom. Co do "odstępstw na wpisy nie powiązane z tematem" to od tego jest cały dział offtop, poza tym jeżeli dyskusja się wytworzyła w jakimś konkretnym przykładzie rzadko kiedy była kasowana. Albo ją przenosiłem, albo zostawiałem (np. przy pierwszej walce GGG-Alvarez, ostatnie strony to już spore odbiegnięcie od tematu, więc mówimy tu o działaniach sprzed dwóch lat).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2020, 06:11 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2020 06:15 PM przez RSC-2.)
Post: #17
RE: [oddzielony] Offtop (moderacyjny)
Redakcja Bokser.org powinna zająć stanowisko czy forum Bokser.org jest integralną częścią portalu Bokser.org czy raczej są to dwa osobne byty.

Ja uważam ,że nie ma miejsca na dwa osobne portale w jednym miejscu pod tym samym szyldem bo wtedy jedna strona jest konkurencją dla drugiej.
Chodzi mi wyłącznie o możliwość komentowania.

Dlatego uważam ,że redakcja powinna albo zamknąć forum , albo zlikwidować możliwość dodawania komentarzy na stronie Głównej.

Robienie sobie konkurencji to szkolny błąd w prowadzeniu portalu.

Stwierdzenia ,że forum spełnia inną funkcję niż komentarze pod artykułami jest błędnym rozumowaniem,.
Taki argument można stosować gdyby ilość komentujących była bardzo duża.

(14-04-2020 04:59 PM)Gogolius napisał(a):  Co do polityki wąskiego grona dyskutantów, to nigdy takowej nie było.

Sam kiedyś napisałeś do mnie że wolisz wąskie grono dyskutujących na temat niż dużą liczbę i rozmytą dyskusję na poboczne tematy.
Z tą rolą moderatora i dbaniem o porządek nie przesadzaj.

Wolałbym aby Twoją rolą było robienie wszystkiego co zwiększyłoby ilość piszących . I taka rola przyniosłaby więcej pożytku niż rola forumowego policjanta.

Na tym forum zbanowano za bzdury kilku wartościowych osób.
Wiem kto to zrobił i na czyje polecenie. Nie jest tajemnicą ,że przynajmniej w jednym wypadku "prikaz" przyszedł z Bokser.org

Ja osobiście takiego gościa który mi karze kogoś zbanować olałbym i na odchodne rzuciłbym mu wiązkę co o nim myślę.
Ale ów moderator nie miał takiego charakteru.No i chciał być "moderatorem" bo to dla niego nobilitacja.


Forum upada.
Lepiej pomyśl co zrobić aby go ratować i ożywić.
Według mnie trzeba zlikwidować dodawanie komentarzy na głównej.
I rozszerzyć zakres tematów na forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości