Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Baltimore + Arlington - 27.07.2019
26-07-2019, 03:06 PM
Post: #1
Baltimore + Arlington - 27.07.2019
BALTIMORE, MARYLAND, USA
Gervonta Davis vs Ricardo Nunez - super piórkowa o pas WBA Super

Davis to uznana marka z aspiracjami do liderowania w swojej kategorii i nie tylko. Panamczyka nigdy nie widziałem. Na podstawie bilansu można przyjąć, że ma bardzo silny cios, ale jak u niego z umiejętnościami, to już nie. Sądzę, że faworyt łatwo sobie z nim poradzi.
Yuriorkis Gamboa vs Roman Martinez - lekka
Pojedynek dwóch bardzo rutynowanych pięściarzy "po przejściach". Zapowiada się ciekawe widowisko, ale chyba Kubańczyk wygra, bo jest bokserem bardziej utalentowanym.
Ladarius Miller vs Jezzrel Corrales - lekka
Corrales zapowiadał się rewelacyjnie, ale okazał się bokserem bardzo chimerycznym. Miller z kolei jest słabo sprawdzony. Trudno o wyraźnego faworyta, ale dla mnie nieznacznym będzie bokser z Panamy.
Ronald Gavril vs Vaughn Alexander - super średnia
Alexander ma talent do boksu, ale 11 najlepszych lat spędzonych w więzieniu pozbawiło go szans na jakieś duże sukcesy. Solidny i dobrze wyszkolony technicznie Rumun powinien spokojnie wygrać.
ARLINGTON, TEXAS, USA
Jose Carlos Ramirez vs Maurice Hooker - super lekka o pasy WBC i WBO

Walka unifikacyjna. Wysoki Hooker imponuje techniką, ale brakuje mu trochę fizycznej krzepy. Ramirez jest bardziej wszechstronny i ma na rozkładzie lepszych rywali. Obstawiam jego wygraną.
Tevin Farmer vs Guillaume Frenois - super piórkowa o pas IBF
Walka dwóch bokserów o perfekcyjnej technice, ale niezbyt silnych fizycznie. Bedą chyba "bokserskie szachy". Przy podobnej klasie własny ring faworyzuje Farmera.
Joey Dawejko vs Rodney Hernandez - ciężka
Teoretycznie lepszy jest Dawejko, ale ... przegrał 3 ostatnie walki, podczas gdy Hernandez ma znakomitą passę zwieńczoną KO1 na niepokonanym wcześniej Onoriode Ehwarieme. Może być różnie, ale stawiam na Hernandeza.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-07-2019, 10:15 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2019 10:16 PM przez kubala1122331.)
Post: #2
RE: Baltimore + Arlington - 27.07.2019
Chyba nieco ciekawiej w Arlington. Przede wszystkim świetna walka wieczoru, która może stać na bardzo wysokim poziomie. Ramirez jest bardzo odważnie prowadzony, na swoim rozkładzie ma już Reeda, Imama, Orozco i Zepedę - naprawdę wygląda to bardzo solidnie. Myślę, że może to zaprocentować w tej walce, choć Hooker w swojej karierze też ma bardzo wartościowe wygrane - Flanagan w Anglii czy ostatnio Saucedo to bardzo cenne skalpy. Mimo wszystko, doświadczenie po stronie Ramireza. I ogólne wrażenia póki co też. Wydaje się być zawodnikiem nieco lepiej wyszkolonym, nieco bardziej dynamiczniejszym, nieco bardziej precyzyjnym w swoim boksie. Hooker ma jednak bardzo dobre warunki fizyczne, które może wykorzystać w tym pojedynku. Swój typ kieruję w stronę Ramireza - takie 65/35.

Ogólnie zaskakujące jest samo zestawienie. Wydawało się, że Ramirez jest mocno promowany przez Aruma, dostawał walki wieczoru, a tymczasem został wysłany, żeby bić się na gali Hearna. Tak samo Hooker - myślałem, że po niespodziewanym zdobyciu pasa i podpisaniu kontraktu z Matchroom będzie raczej ostrożnie prowadzony. A tu proszę bardzo, ryzykowny biznes dwóch potężnych promotorów, gdzie każdy stawia na szali swój pas, żeby ewentualnie dostać drugi. Coraz mniej spotykana sytuacja we współczesnym boksie.

Farmer - Frenois raczej z wyraźnym faworytem w osobie Farmera. Ja spodziewam się raczej ofensywnego boksu z obu stron, lecz ostatecznie takiego trochę nijakiego. Obaj nie mają mocnego ciosu, więc trochę się pobiją, lecz zagrożenia nokautem z żadnych stron. Myślę, że kolejne spokojne 8:4/9:3 dla Amerykanina.

W Baltimore za to lepiej wygląda undercard. Miller - Corrales, Gamboa - Martinez to walki bez wyraźnego faworyta, gdzie może wydarzyć się niemal wszystko. Mogą być fajne, bardzo wyrównane potyczki. Ja skłaniam się ku typom na Corralesa i Gamboę - chyba większy potencjał, który nie zawsze potrafią jednak pokazać w ringu. Gavril - Alexander to raczej potyczka dwóch zawodników z zaplecza wagi super średniej. Gavril, po dwóch niezłych walkach z Benavidezem, pewnie jeszcze marzy o czymś więcej. I musi przekonująco pokonać Alexandra, który powoli staje się takim gatekeeperem na najwyższym poziomie.

Walka wieczoru z kolei bardzo mało interesująca. Davis wygra szybko przed czasem, ale jeśli nie doczekamy się jego jeszcze jednej walki z topem pod koniec roku, to będzie można spokojnie mówić, że 2019 zmarnował. Nawet ewentualne wygrane w pierwszych rundach z Ruizem i Nunezem nie zrobią żadnego wrażenia. Miały być wielkie walki wielkiego czempiona, a na razie są kiepskie missmatche. Spory zawód.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2019, 01:40 PM
Post: #3
RE: Baltimore + Arlington - 27.07.2019
Hooker ma burzliwe życie, 29 lat i już 33 nakazy
aresztowania na swoim koncie , w dodatku już
8 dzieci. Alimenty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2019, 02:03 PM
Post: #4
RE: Baltimore + Arlington - 27.07.2019
Ja się nie zdziwię jeżeli Martinez wygra z Gamboą. Bardzo nie lubię pierwszego, lubię drugiego i będę trzymał kciuki, ale to może być kolejna walka, gdzie Gamboa niepotrzebnie pójdzie na prymitywną wybitkę z kimś kto wybitki lubi i przerżnie przed czasem.
Mam nadzieję, że Martinez jest totalnie zardzewiały przez ogromną przerwę jaką miał i zostanie rozniesiony.

Davis ciągle obija ogórów i pół-ogórów więc w ogóle mnie nie interesuje.
Co do Arlington to trzymam kciuki za Ramireza, ale mam wrażenie, że Hooker to wygra. Nie wiem, jakeiś takie przeczucie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2019, 03:59 PM
Post: #5
RE: Baltimore + Arlington - 27.07.2019
Zgadzam się.Jedyne dobre nazwiska to Cuellar i Pedraza
ale też mało medialne, reszta ogórkowa. Nie ma podjazdu
do narazie małego resume Łomy, małego w sensie liczby stoczonych walk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2019, 06:23 PM
Post: #6
RE: Baltimore + Arlington - 27.07.2019
W zasadzie tylko Pedraza, ewentualnie jeszcze Walsh. Cuellar to już było tylko nazwisko (1 walka na przestrzeni niemal 3 lat), do tego wyciągnięty z niższej kategorii wagowej.

Ja się zastanawiam jedynie, z czego takie prowadzenie "Tanka" wynika. Po walkach z Pedrazą czy Walshem nie ma żadnych podstaw, żeby sądzić, że ma jakieś ukryte wady, które wyjdą z lepszym rywalem. Ale może są? A może nikt nie chce podjąć rękawic z tak niebezpiecznym Davisem?

Tak czy siak, wygląda to na razie rozczarowująco.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2019, 10:10 PM
Post: #7
RE: Baltimore + Arlington - 27.07.2019
Mnie się wydaje, że odpowiedzią są komentarze Floyda na zasadzie "skoro doskonale zarabiamy na takich rywalach to po co nam lepsi"/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2019, 12:44 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2019 01:37 AM przez kubala1122331.)
Post: #8
RE: Baltimore + Arlington - 27.07.2019
Bardzo ciekawe rozpoczęcie gali w Arlington. Mocno pompowany przez Eddiego Hearna Nikita Ababiy miał potężne problemy w pierwszych trzech rundach z Yunierem Calzadą. Dostał sporo mocnych ciosów, w pierwszej rundzie wydawało się nawet, że jest delikatnie naruszony. Potem nieco opanował pojedynek i chociaż wciąż przyjmował, to sam był aktywniejszy i precyzyjniejszy. Ostatecznie pojedynek raczej wygrał, ale 3x 60-54 to karty wypełnione przed walką. Pierwszej i trzeciej rundy nie dało się nie dać Kubańczykowi...

Teraz Dawejko - Hernandez. Jeśli Dawejko nie natnie się na żadną bombę, powinien ogarnąć. Ja się szykuję przede wszystkim na 10 rund bardzo słabego boksu Tongue

Rewanż Dawejki z Hernandezem raczej na spodziewanym poziomie. Ogólnie bardzo wyrównana, aktywny początek Hernandeza, który z biegiem walki tracił siły i oddawał pola Dawejce. Ostatnie dwie rundy oddał Rodney bez walki. Werdykt 96-94 x2 i 98-92 okej, ale tylko jeśli patrzymy na dwie pierwsze karty. Jak na moje, podmęczone tą walką, oko, 96-94 Dawejko/95-95 najlepiej oddają przebieg walki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2019, 02:41 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2019 03:24 AM przez kubala1122331.)
Post: #9
RE: Baltimore + Arlington - 27.07.2019
Spodziewane szachy w walce Miller - Corrales. Dla mnie minimalnie lepszy na razie Panamczyk (4-2), ale walka na tyle równa, że u sędziów pewnie jest odwrotnie.

Corrales wyraźniej wygrał drugą część pojedynku, choć wciąż bardzo blisko momentami. Odjęcie punktu Panamczykowi za faul Millera powoduje, iż spodziewam się punktacji dla Amerykanina.

96:93, 93:96, 95:94 dla Millera. Ringowy zafundował Amerykaninowi wygraną.

Świetny występ Yuriorkisa. Świetna lewa ręka i Martinez znokautowany w 2. rundzie. Miód na moje oczy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2019, 03:44 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2019 04:07 AM przez Hugo.)
Post: #10
RE: Baltimore + Arlington - 27.07.2019
Spóźniony, ale jestem na posterunku. Szkoda, że nie widziałem nokautu Gamboy. Mam nadzieję, że Gervonta zafunduje nam nie gorszy. A walka Farmera z Frenois wydaje mi się dość równa.

Chyba Farmer zaczyna zyskiwać przewagę dzięki lepszej ruchliwości.

6 runda raczej dla Francuza.

7 runda wyraźnie dla Farmera, a Nunez na razie trzyma się dzielnie, choć zapewne długo to nie potrwa.

Davis TKO2, choc chyba walka trochę za szybko przerwana.

Na powtórce widać, że sędzia jednak miał rację. Uchronił Nuneza przed ciężkim nokautem.

Punkt odjęty Farmerowi za ciosy poniżej pasa.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości