Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista najciekawszych prospektów w boksie zawodowym
07-10-2012, 01:49 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2012 01:50 PM przez Mastrangelo.)
Post: #9
RE: Lista najciekawszych prospektów w boksie zawodowym
Moja lista najciekawszych prospektów na każdą kategorie wagową, niektórzy nie mieszczą się w kryteriach, ale mimo wszystko polecam przyjrzenie się im:
Waga ciężka:
Luis Ortiz - Kubańczyk ma ponad 30 lat, ale w wadze ciężkiej nie patrzy się na tą liczbę tak samo jak w niższych wagach. Ledwo dwa lata na ringu, ale ze wszystkich wysokich bokserów chyba najbardziej atletyczny. Na razie nie walczył z nikim wartościowym, ale wygląda jak prawdziwy potwór. Walczy też w sposób zupełnie nie Kubański, przypomina mi leworęcznego Riddicka Bowe Wink.
Inni: Bryant Jennings,Tyson Fury.

Waga Cruiser:
Rakhikm Chakhkiev: Kolejny potwór. Już teraz nie postawiłbym na nikogo w potencjalnej walce przeciwko niemu(chociaż dla pozytywnej nuty, styl Masternaka mógłby być dla niego ciężki).

Waga Półciężka:
Sergey Kovalev - W wadze półciężkiej naprawdę posucha.... Bardzo lubię Chilembę, ale to jest bokser tylko niezły, podobnie jak Cleverly(chociaż jego nie lubię). Ostatnio przekonałem się do Kovaleva, wcześniej widziałem go jako surowego technicznie, silnego tura, ale po obejrzeniu paru jego walk doszedłem do wniosku, że jest to cholernie wielki, silny, surowy technicznie tur. Na brakującą potencjału wagę półciężką może coś zrobi.

Waga Super Śrendnia:
Thomas Oosthuizen - Tutaj podobnie, brakuje młodych zawodników o potencjale starszych bokserów który są teraz na topie. Ale Tommy Gunn jest niezły, oby tylko nie zahamowały go problemy z rozcięciami.

Waga Średnia:
Billy Joe Saunders - Chyba najlepszy prospekt na wyspach brytyjskich. Szybki, wytrzymały, bardzo energiczny. Duża przyszłość.

Waga Junior Średnia::
Demetrius Andrade - Bokser o nieprawdopodobnych warunkach fizycznych! Wysoki, ale przy tym bardzo silny, niezły puncher, świetny atleta. Jest prowadzony bardzo wolno, ale to może być dla niego dobre. Musi jeszcze poprawić i udoskonalić parę elementów, ale potencjał jest po prostu ogromny.

Waga Półśrednia:
Kell Broook - Jestem dużym fanem i śledzę jego karierę już od jakiegoś czasu. Bardzo sprytny w ringu, można zobaczyć że wiele jego elementów pochodzi z tzw. "starej szkoły", przy tym silny fizycznie, atletyczny. Naprawdę bokser kompletny. W ostatniej walce wyszły trochę problemy z kondycją, ale myślę, że na tym etapie można nad tym popracować, a serca i szczęki nie brakuje.

Waga Junior Półśrednia:
Omar Figueroa - W tej wadze trudno mi kogoś wyróżnić, ale Omar jest niezły. Ogromne serce, mocna szczęka, wielka intensywność w ringu. Jeśli wejdzie na szczyt, fani będą go kochać.

Waga Lekka:
Sharif Bogere - Dobry do oglądania, niezły technicznie, atletyczny. Solidny, wielką gwiazdą nie będzie, ale jakiś pas powinien złapać.

Waga Super Piórkowa
Jomthong Chuwattana - Niesamowity wojownik! Problem w tym, że nie wiem, czy mogę go nazywać bokserem? Jomthong w wieku 23 lat już jest legendą w boksie tajskim. Na ringach bokserskich stoczył 3 walki, ale gołym okiem widać, że to nie jest po prostu kolejny młody bokser. Nieprawdopodobny balans umiejętności walki na dystans i w dystansie, przy tym wysoki na kategorię wagową, szybki, wygląda na to, że świetny puncher. Przypomina mi lepszą wersję Roberta Guerrero.
Veeraphol Sahaprom zdobył tytuł w Swojej 4-tej walce, Jomthong mógłby zrobić to samo, gdyby tylko dano mu szansę.

Waga Piórkowa:
Gary Russell Jr. - Tutaj również bez wątpliwości. Przyszłość boksu, po prostu:

Waga Super Kogucia:
Carl Frampton - Tutaj nie brakuje młodych, dobrych zawodników na mniej więcej tym samym poziomie. Framptona wybrałem, bo to mój ulubieniec Wink. Wszechstronny, ogólnie wszystko robi dobrze, w niczym się specjalnie nie wyróżnia.

Waga Kogucia:
Ryosuke Iwasa - Podobna sytuacja, mnóstwo młodych utalentowanych zawodników. Iwasa chyba się wśród nich trochę wyróżnia. Wysoki, mocno bijący, szybki i zwinny. W walce z Yamanaką pokazał się z bardzo dobrej strony, a wciąż tylko 23 lata i 13 walk na koncie.

Waga Super Musza:
Ryo Akaho - Mój ulubiony Japoński prospekt, chociaż widziałem tylko jedną jego walkę. Ostatnio pokonał uważanego za większy talent Tobe i w niedalekim czasie powinien dostać walkę o tytuł.

Waga Musza:
Milan Melindo - Technik z Filipin, już teraz pokonał paru niezłych bokserów i wydaje się, że jest przyszłością wagi muszej. Problemem wydaje się to, że czasem za długo czeka na idealne sytuacje do zadania ciosu, ale zobaczymy jak to będzie wyglądało na najwyższym poziomie.

Waga Junior Musza:
Naoya Inoue - No dobra, wiem że ten zawodnik miał dopiero Swój debiut, ale po pierwsze - to nie był zwykły debiut, a po drugie już teraz jego promotorzy mówią o zdobyciu tytuły w 6-10 walk.
Inoue to podobno najlepszy amator Japoński w ostatnich latach i ogromna nadzieja. Już w Swoim debiucie zapełnił halę. Jego przeciwnik nigdy wcześniej nie przegrał przed czasem, pokonał ostatnio niepokonanego przeciwnika i dał niezłą walkę w tajlandi Wanhengowi Menayothinowi. Tutaj Inoue rozbił go i zakończył walkę potwornym ciosem na korpus. Widziłem takich bokserów jak Kazuto Ioka, Hiroki Ioka, czy Joichiro Tatsuyoshi gdy mieli ledwie parę walk, żaden z nich nie wyglądał tak dobrze jak Naoya. Dużo widzi, jest wysoki, atletyczny, wygląda na to, że ma naprawdę mocne uderzenie, przy tym jest dobrze wyszkolony. Byłbym bardzo zaskoczony jeśli niedługo nie będzie mistrzem świata.

Waga słomkowa:
Carlos Buitrago - Następca Gonzaleza, chociaż walczy zupełnie inaczej. Świetny technik, raczej kompletny bokser, duża przyszłość(chociaż tak dobry jak Chocolatito raczej nie jest)

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Lista najciekawszych prospektów w boksie zawodowym - Mastrangelo - 07-10-2012 01:49 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości