Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polsat Boxing Night "Noc Zemsty" - Częstochowa 21.04.2018
02-03-2018, 07:31 PM
Post: #8
RE: Polsat Boxing Night "Noc Zemsty" - Częstochowa 21.04.2018
(02-03-2018 06:31 PM)kubala1122331 napisał(a):  Graczow bardzo dobrze wypadł w walce z Szello. Starał się ciągle atakować, walczyć na pressingu i posyłać w stronę przeciwnika niebezpieczne uderzenia. Szello momentami wyglądał na zagubionego. Nie demonizowałbym też tak tego rozcięcia pod prawym okiem Rosjanina, bowiem jak na moje oko to tylko lekkie zadrapanie, którego nie było widać choćby przy ogłaszaniu werdyktu. Jeśli przyjedzie tak przygotowany, Balskiego będzie czekać piekielnie trudne zadanie. Ja jeszcze nie widziałem dobrego występu Adama, nie widziałem go w dobrej dyspozycji, nie rozumiem hajpu na niego. Myślę, że to dobrze dobrany przeciwnik, który raczej emocji ringowych nie przyniesie, ale nauki dla Balskiego mnóstwo.
Nie rozumiem słów @fexta, który mówi, że to rozruch dla Adama po złamanej szczęce. Aż złapałem się za głowę. Dla mnie Polak wcale nie jest zdecydowanym faworytem (takie 55/45), a co dopiero mówić o tym, że to dla niego sparing pod publikę. Szczególnie, że wraca po tak paskudnej kontuzji... Chyba myślisz, że Graczow to zawodnik o podobnych umiejętnościach co Brudow. Zapewniam cię, że Denis prezentuję klasę minimum dwa poziomy wyższą.
Nie chodziło mi o klasę Graczowa, tylko o terminarz walk. Obecnie większość zawodowych bokserów toczy walki najczęściej co 4 miesiące, jednak z reguły walczą 2 razy w roku. Wynika to z faktu bardziej naukowego podejścia do przygotowania fizycznego oraz z tego, że większość zawodników walczących w kategorii cruiser (zasada ta dotyczy zresztą wszystkich pozostałych kategorii poza ciężką) powinni walczyć w kategorii ciężkiej, gdyż na co dzień ważą około stówy i dopiero na kilka tygodni przed starciem zaczynają "robić wagę". Następnie już po walce znowu nabierają kilogramów, co pozwala zregenerować organizm nadwyrężony poprzednimi przygotowaniami, robiąc w tym czasie jedynie lekkie treningi dla zachowania formy. W tym czasie ich promotorzy załatwiają im kolejne starcia, po czym następuje kolejny obóz przygotowawczy.

Tymczasem Graczow będzie toczył dwie walki w ciągu dwóch miesięcy, co oznacza, że w starciu z Balskim będzie wyeksploatowany, zmęczony i bez formy, umożliwiającej podjęcie równorzędnej walki z wypoczętym zawodowcem po pełnym cyklu przygotowawczym. Cudów nie ma, inaczej wszyscy walczyliby co dwa miesiące, bo to przecież czysty zysk i dla promotorów i dla bokserów. Dlatego podtrzymuję swoją tezę. Co innego, gdyby Graczow miał więcej czasu na odpoczynek, regenerację i przygotowania pod konkretnego przeciwnika. Ale tak? Będzie sparing, po którym sędziowie uroczyście przyznają zwycięstwo Polakowi, pewnie nawet zasłużone.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Polsat Boxing Night "Noc Zemsty" - Częstochowa 21.04.2018 - fext - 02-03-2018 07:31 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości