Ankieta: Canelo vs GGG
Ankieta jest zamknięta.
Canelo PTS 27.78% 5 27.78%
Canelo KO 0% 0 0%
Remis 0% 0 0%
GGG PTS 33.33% 6 33.33%
GGG KO 38.89% 7 38.89%
Razem 18 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saul Alvarez (Canelo) vs Gienadij Gołowkin (GGG) 16.09.2017 Las Vegas
18-09-2017, 06:39 PM
Post: #268
RE: Saul Alvarez (Canelo) vs Gienadij Gołowkin (GGG) 16.09.2017 Las Vegas
@RSC
Ten temat (jeśli nie zauważyłeś) dotyczy walki Gołowkin vs Alvarez. Więc jeśli chcesz dłużej podyskutować na temat punktowania walk w ogóle to może warto założyć taki wątek?

Co do Twoich pytań.
Wskaz mi walkę, w której bokserzy toczyli tak ekstremalnie wyrównany pojedynek, że każda z dwunastu rund była remisowa. No słucham?

W przypadku rund wyrównanych gdzie nie ma dominacji czy przewagi jednego z bokserów bierze się pod uwagę inne aspekty niż zadane ciosy np. który bokser wywierał presję, który przynajmniej próbował atakować albo który zachował się kapitalnie w defensywie. Jeśli uważnie oglądasz konkretną rundę to zazwyczaj jesteś w stanie przydzielić któremuś z zawodników punkt więcej. Naprawdę bardzo rzadko się zdarza by sędzia czy nawet widz oglądający pojedynek nie mógł rozstrzygnąć kwestii kto był w danym starciu choćby odrobinę lepszy.
Podsumowując: nawet jeśli poszczególne rundy są bliskie to jakiś aspekt, który podałem decyduje któremu pięściarzowi należy się wygrana choćby nieznaczna. I w zależności co kto bardziej ceni wskazuje na boksera A lub B.

Zobacz jak to jest np. w skokach narciarskich. Jeden z sędziów daje notę np. 19.5 a drugi 18.0. Za ten sam skok. Taki urok skoków i taki urok boksu i zresztą wielu innych dyscyplin. Dlatego królową sportu jest...lekkoatletyka bo tam sędziowie mogą najmniej namieszać.

No ale może masz @RSC jakiś patent na to jak powinno się punktować walki bokserskie to chętnie się z nim zapoznam. Jednak jak wspomniałem na początku powinniśmy na ten temat dyskutować gdzie indziej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Saul Alvarez (Canelo) vs Gienadij Gołowkin (GGG) 16.09.2017 Las Vegas - Martin - 18-09-2017 06:39 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości