Ankieta: Rok 2013 był dla polskiego boksu zawodowego:
Świetny
Dobry
Taki sobie
Słaby
Beznadziejny
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 5 wzlotów i upadków w polskim boksie zawodowym A.D 2013
26-12-2013, 12:42 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-12-2013 03:03 PM przez redd.)
Post: #9
RE: TOP 5 wzlotów i upadków w polskim boksie zawodowym A.D 2013
A więc tak, odniosłem się do niektórych uwag, które napisaliście:

(25-12-2013 10:55 PM)Sander napisał(a):  @redd
Czemu wśród wzlotów lub chociaż wyróżnień nie ma Szpilki? Co by o nim nie powiedzieć to przy tak marnej konkurencji musi się tu znaleźć...

(26-12-2013 12:01 PM)Martin napisał(a):  Plusy:
- Szpilka - wojny z Mollo + wyrabianie sobie marki na świecie

(26-12-2013 11:05 AM)Hugo napisał(a):  ....oraz Szpilkę za 2 bardzo efektowne nokauty.

Po przemyśleniu sprawy postanowiłem dodać Szpilkę do wyróżnień. Wygrał wszystkie swoje walki, wyrobił sobie markę za oceanem (dzięki temu też dostał walkę z Jenningsem), do tego zanotował dwa efektowne nokauty na Mollo. Aż się dziwię, że go pominąłem. Miejsce w zestawieniu należy mu się.

(26-12-2013 11:05 AM)Hugo napisał(a):  Upadki:
- na 3 Jackiewicz

Też nad tym myślałem, ale ostatecznie nie wrzuciłem Rafała do rankingu. Uważam, że już przed pojedynkiem z Bundu był skończony, a że Włoch jest mocnym bokserem to wszystko wyglądało, jak wyglądało.

(25-12-2013 06:03 PM)Krzych napisał(a):  Adamek nie walczył więc nie mam nic do powiedzenia. Zmarnował rok ale nie upadł tylko po prostu został w miejscu.

(26-12-2013 11:05 AM)Hugo napisał(a):  - Wacha i Adamka nie umieściłbym na takiej liście. Wprawdzie jak ktoś stoi w miejscu, to się cofa, ale to nie jest upadek. Równie dobrze można by także umieścić Kosteckiego, który siedzi w więzieniu.

Tak jak @kubala napisał, Adamek przy swoim stylu boksersko starzeje się i staje się coraz słabszy. W jego przypadku zmarnowany rok jak najbardziej można uznać za cofanie się.

@Hugo - Kosteckiego nie uwzględniłem, bo pozostaje od roku nieaktywny, a poza tym trudno uwzględniać mi go w rankingu bokserskim, kiedy znajduje się w tak "specyficznym" położeniu. A Wach swoimi decyzjami przegrywa w oczach ludzi boksu, kibiców, a do tego traci sportowo. Jak najbardziej regres.

(25-12-2013 10:27 PM)kubala1122331 napisał(a):  6. Krzysztof Szot - totalny upadek solidnego boksera. Z zawodnika z ambicjami w coraz mniej ekskluzywnego journeymana. Szkoda mi Krzyśka.
Życzenia noworoczne: Wzięcie się w garść.

Dobre spostrzeżenie. Szot trafia do "negatywnie wyróżniających się". W 2012 jeszcze nie był journeymanem, a każdy widzi jak sprawy wyglądają teraz.

(25-12-2013 10:27 PM)kubala1122331 napisał(a):  4. Łukasz Maciec - koleś na którym już postawiłem krzyżyk. Jeszcze zwycięstwo nad Finem tłumaczyłem fartem, to zwycięstwem nad Karapetjanem, pokazał mi jak bardzo się myliłem. Brawo za odbudowę formy!
Życzenia noworoczne: Niech dalej robi swoje!

Fajnie, że ktoś wspomniał o "Grubym", bo to naprawdę pięściarz z "Cojones". Mistrzem świata nie zostanie, ale na naszym podwórku powinien dać nam dużo ekscytujących pojedynków. I oby jak najwięcej niespodzianek jak ta z Koivulą.
---

Zastanawiam się jeszcze nad dodaniem Zimnocha (dobry występ w walce z McCallem, niezły przeciwko Malujdzie, ale słaby z Binkowskim), Runowskim i Szymańskim. Liczę na wasze sugestieWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: TOP 5 wzlotów i upadków w polskim boksie zawodowym A.D 2013 - redd - 26-12-2013 12:42 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości