Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
siłownia/kulturystyka/bodybuilding
20-09-2014, 11:36 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-09-2014 12:40 PM przez saliman1.)
Post: #468
RE: siłownia/kulturystyka/bodybuilding
Karmowski nie jest zły w porównaniu do wielu speców od siłowni, ale moim zdaniem też zdarza mu się gadanie "banialuków" np.
-ciągłe trzymanie się tezy o 5 posiłkach dziennie, chociaż nigdy nie udowodniono, żeby miało to jakiś wielki wpływ.
-w jednym z odcinków "Zapytaj Trenera" urządził tyradę krytykującą używanie mikrofalówek, bo przeczytał coś w jakiejś książce o chińskiej kuchni. Naukowych dowodów na to, żeby kuchenki mikrofalowe były wielce szkodliwe jednak nie ma.

Z ekipy Zapytaj trenera dużo gorszy jest "Papaj". Z tego co czytałem na forum body-factory to on już dobre parę lat temu różne dziwne teorie wygłaszał na łamach pisma "Kulturystyka i fitness". U niego najbardziej denerwuje mnie ten jego jedyny słuszny sposób na odchudzanie jakim ma być napierdalanie aerobów najlepiej na rowerku, żeby stawów sobie nie popsuć, min. po godzinę dziennie, najlepiej 7 dni w tygodniu Wink I najlepiej na czczo! Wielka skuteczność takich treningów nie jest w żaden sposób udowodniona, a nawet szkodzi mięśniom, ale przed tym zabezpieczają oczywiście odżywki z Tryc Nutrition Smile

Drwal też miał parę odcinków w "Zapytaj Trenera" i razy złapałem się za głowę np. jak proponował początkującym trening crossfitowy w którym było min. 100! podciągnięć na drążku (nie wiem kto to ma niby zrobić) i 100 brzuszków (nie wiem czemu ma konkretnie służyć to ćwiczenie).

Podoba mi się jak np. rozpisał to wszystko Knife w znanym tekście o treningu siłowym. Minimalna ilość dowodów anegdotycznych, a duża naukowych. Niestety, wielu osobom potem trochę trudno odnaleźć się w tym nadmiarze sprzecznych informacji i powstają różne teorie typu:
-jedzenie batona po treningu.
-nie robienie martwego ciągu, bo "kontuzje".
-nie robienie przysiadów (a już zwłaszcza pełnych), bo "kolana wyskoczą" lub bo "nie chcę mieć zbyt dużego uda".
-"Nogi robi się na suwnicy lub na rowerze". Cytat autentyk.
-bicepsa trzeba katować dziesiątkami konfiguracji np. uginanie siedząc, stojąc, na modlitewniku i jeszcze na wyciągu Big Grin
-a6w to najlepsze ćwiczenie na brzuch.
Nie zapomnę chyba jak kiedyś będąc młodym adeptem siłowni pewien "koks" poradził mi ćwiczenie na suwnicy smitha zamiast wolnych ciężarów. Na szczęście tylko miesiąc w dupę i potem powróciłem na wolne. Wreszcie zaczęły się pojawiać jakieś efekty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: siłownia/kulturystyka/bodybuilding - saliman1 - 20-09-2014 11:36 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości