Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
siłownia/kulturystyka/bodybuilding
29-03-2014, 10:01 AM
Post: #306
RE: siłownia/kulturystyka/bodybuilding
@Joker
No to szacunek. Ja kiedyś nie wstrząsnąłem dobrze białka z mlekiem i zostały grudki. Jak mi jedna przez gardło przeleciała to myślałem, że zwrócę Big Grin

@pyra90
Nie ma czegoś takiego. Wszystko zależy od wagi ciała danego człowieka. Jeden potrzebuje więcej tego białka drugi mniej. Jeden może przyswoić maks. 30 g białka a drugi 70 g. A i tak w większości przypadków wszystko rozbija się o ilość posiłków. Jeżeli ktoś je 3-4 posiłki dziennie to całościowe zapotrzebowanie białka musi podzielić na te 3-4 posiłki.

Pamiętajmy też, że białko nigdzie nie ginie, nie gubi się. To co się nie przyswoi również zostanie strawione, ale organizm nie wykorzysta tego jako budulec mięśni a dodatkowe kalorie. Spotkałem się ostatnio z opinią - może ktoś kojarzy tego przyjaciela Roberta Burneiki, Michała Konowalskiego, który mówił, że tak na prawdę 1g białka na kilogram masy ciała w zupełności wystarcza do budowania tkanki mięśniowej. Dlaczego tak jest? ponieważ białko ciężko się trawi + musi przejść długi proces by NAPRAWDĘ budować tkankę mięśniową. Do tego dochodzi jeszcze cała masa jedzenia więc problem z trawieniem jest praktycznie murowany. Dla niego białko nie jest aż tak ważne, on stawia na kalorie z dobrych węgli i tłuszczy. Co o tym myślicie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: siłownia/kulturystyka/bodybuilding - RedHawk - 29-03-2014 10:01 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości