Ankieta: Kto wygra walkę wieczoru?
Głowacki na punkty
Głowacki przed czasem
Briedis na punkty
Briedis przed czasem
no contest
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głowacki vs Briedis (15.06.2019)
23-06-2019, 05:39 PM
Post: #60
RE: Głowacki vs Briedis (15.06.2019)
Powody takiego a nie innego zachowania się Polaków są dwa:

1) Zabory
2) "Pochodzenie społeczne" Polaków

ad 1) Zaborcy uprawiali politykę "dziel i rządź", z jednej strony starając się wewnętrznie skłócić podbite narody, żeby te łatwiej się asymilowały i nie buntowały, z drugiej strony premiowali wszelkie przejawy donosicielstwa. To przejawiło się później w milionach donosów wysyłanych do Gestapo, gdzie sami gestapowsy przyznawali, że z taką skalą donosicielstwa jeszcze się nie spotkali, zarówno w Niemczech ani żadnym innym kraju. Czytałem takie "listy", makabra. Tego typu zachowania były też bardzo cenione przez "komunę", która dzięki temu była znakomicie poinformowana a 90% "opozycji" była tajnymi i mniej lub bardziej przydatnymi informatorami "władz" albo wręcz jej agentami. Ustrój padł nie z powodu istnienia i działań opozycji, tylko bankructwa, finansowego i ideologicznego głównego filaru obozu.

ad 2) Ze względu na liczne powstania i wojny, w których praktycznie wyginęła cała "klasa wyższa" społeczeństwa, rolę "narodu" przejęli chłopi, którzy przez setki lat byli w tym społeczeństwie pariasami i pół niewolnikami. Było ich wprawdzie 90%, mieli jednak status niewolników. Żeby ci niewolnicy się nie buntowali, "panowie" uprawiali wśród nich taką samą politykę, jak późniejsi zaborcy, starając się ich skłócić i zapobiec, żeby się dogadali czy nawet wykształcili. Po wojnie rolę "tkanki narodowej" przejęli pariasi o wielosetletnich tradycjach zawiści, niechęci do pobratymców i donosicielstwa. Ostatni przedstawiciele bądź potomkowie dawnej "szlachty i postępowych mieszczan" wyginęły w Katyniu i Powstaniu Warszawskim. W efekcie powstał naród pariasów o niewolniczej mentalności, ale wywijających symbolami swoich wymordowanych "panów".

U Żydów sytuacja wyglądała odwrotnie. Ich nikt nie usiłował "wewnętrznie skłócać", za to od czasu do czasu byli po prostu masowo mordowani, dlatego wykształcili głęboko rozwinięty instynkt przetrwania i solidarność (informacja o pogromie w "miejscu A" pozwalała przetrwać Żydom w "miejscu B" - solidarność się opłacała). Obecnie oba narody ciągną za sobą swój historyczny balast, na szczęście, a w większości nieszczęście zarówno swoje, jak i pozostałych nacji. Żydzi dzięki swojej postawie w końcu doprowadzą do zagłady swojego państwa, Polacy, dzięki swojej, z powrotem wprowadzą swoje pod takie albo inne "zabory". A wobec siebie będą tacy, jacy są...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Głowacki vs Briedis (15.06.2019) - fext - 23-06-2019 05:39 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości