Ankieta: Kto wygra walkę wieczoru?
Głowacki na punkty
Głowacki przed czasem
Briedis na punkty
Briedis przed czasem
no contest
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głowacki vs Briedis (15.06.2019)
15-06-2019, 11:46 PM
Post: #18
RE: Głowacki vs Briedis (15.06.2019)
No właśnie pewnie nic się konkretnego nie stanie.
Sprawa z łokciem jest do wybronienia - poszedł faul, był odjęty punkt, wszystko prawidłowo. Wprawdzie sama przerwa po ciosie była dość krótka, ale Krzysiek nie dał żadnego powodu by ją wydłużyć, więc tego nikt się nie przyczepi.

Briedis wyprowadzający kombinacje po gongu też legalny, bo zawodnika powinien zastopować ringowy.

Ringowy niesłyszący gongu - może to być powodem do jakiejś kary na Byrdzie, odsunięciu go od walk, przymusowej emeryturze itd. ale nikt nie zmieni wyniku walki przez błąd sędziego.

Wtargnięcie sekundanta Briedisa na ring celem zatrzymania walki - w sumie to ratował bardziej Krzyśka w tej sytuacji, niemniej jest to chyba największe wykroczenie patrząc z punktu widzenia przepisów. Tylko, że taka dyskwalifikacja powinna zostać ogłoszona tuż po walce (tak jak w jednej z walk Rigondeaux, którego zwycięstwo jeszcze przy ringu zamieniono na no contest).

Konsewkencji dla turnieju żadnych. WBC pewnie moralnie stanie po stronie Krzyśka pozwalając mu podejść szybko do mistrzowskiej walki bo Wasilewski sobie to wywalczy ale to będzie takie na otarcie łez.

Ja się boję, że na takiej kuriozalnej walce skończy się kariera Głowackiego na najwyższym poziomie. Boję się, że będzie on teraz regularnie wykazywał oznaki rozbicia i kolejną walkę z czołowym przeciwnikiem przegra przed czasem niezależnie czy to będzie Dorticos, Masternak czy ew. rewanż z Briedisem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Głowacki vs Briedis (15.06.2019) - Gogolius - 15-06-2019 11:46 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości