Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyróżnienia miesięczne - Czerwiec
05-07-2012, 10:54 PM
Post: #8
RE: Wyróżnienia miesięczne - Czerwiec
(05-07-2012 09:24 PM)Mastrangelo napisał(a):  W mojej opinii przeciętni fani nie potrafią punktować walk bokserskich, 90% walk po których jest krzyk, że to kradzież i przekręt, tak naprawdę to po prostu wyrównane walki które sędziowie widzieli inaczej niż fani, lub nawet walki bez żadnych kontrowersji które fani i komentatorzy sami stworzyli w Swoim braku kompetencji.

@Mastrangelo
Krzyk o rabunkach i przekrętach po walkach ma miejsce nie tylko dlatego, że fani nie potrafią punktować walk (choć oczywiście to jest najważniejsze). Zaobserwowałem, że oprócz tego są jeszcze dwa inne czynniki:
1)Opinie komentatorów: to ma wielki wpływ na to jak ludzie oceniają wynik danej potyczki. Dla przykładu Kostyra jak mantrę powtarza, że jego zdaniem "Mayweather wcale nie powinien być niepokonany, bo przegrał z De La Hoyą". Fani to podchwytują ("skoro tak mówi komentator to tak było, bo komentator przecież musi być kompetentny!") i potem rozpowszechniają te brednie... Swoją drogą, to czy tylko mnie denerwuje to że Kostyra cały czas gada że Oscar pokonał Floyda a o jego walce z Castillo nawet nie wspomni?
2)Uprzedzenia względem zawodników/promotorów: najbardziej jaskrawy i najlepiej pokazujący o co chodzi przykład to oczywiście gale Sauerlanda. Tam po każdej wyrównanej (dla przykładu Huck vs Powietkin czy Huck vs Afolabi II) słyszymy i czytamy komentarze typu "ZNOWU WAŁ!" czy "JAK ZWYKLE U SZWABÓW WAŁEK!!! NIGDY WIĘCEJ NIE BĘDĘ GAL TEGO OSZUSTA OGLĄDAŁ!!!". Po prostu wpoili sobie, że u Sauerlanda każda większa walka kończy się wałkiem czy jakimś skandalem i nie przyjmują do wiadomości, że wynik może być uczciwy. Jeśli chodzi o uprzedzenia do zawodników, to najlepiej to widać na przykładzie Marco Hucka (choć powolutku zaczyna się to zmieniać), który zdaniem fanów z bokser.org po prostu nie może uczciwie wygrać walki. Zawsze się dopatrzą przekrętu.


@redd
Co do Twojego podsumowania, to pod całością mogę się jedynie podpisać. Świetna robota, zresztą jak zwykle ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wyróżnienia miesięczne - Czerwiec - Szakal - 05-07-2012 10:54 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości