Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyróżnienia miesięczne - Czerwiec
05-07-2012, 09:24 PM
Post: #6
RE: Wyróżnienia miesięczne - Czerwiec
(05-07-2012 08:50 PM)redd napisał(a):  @Mastrangelo
Trochę łamigłówką jest dla mnie stwierdzenia, że punktowałeś 116-112 dla Pacquiao, ale 115-113 dla Bradleya też jest w porządku. Dla mnie to spora różnica, nawet w kontekście tego pojedynku. Nawet zakładając, że kilka rund było wyrównanych dlaczego akurat miałyby one wszystkie zostać zapisane Bradleyowi? Chyba, że tak jak zauważyłem, często podajesz punktację z rozbiciem rund remisowych:
a) po równo
b) wszystkie dla zawodnika X
c) wszystkie dla zawodnika Y
I w jednej z tych opcji wyszło Ci 115-113 dla Bradleya?
Co do mojej punktacji tamtego pojedynku wadziłem to mnie więcej tak: 7 rund dla Pacquiao, 3 dla Bradleya i 2 remisowe.

Trochę dziwne, walka której poświęciłem najmniej miejsca wzbudziła jak na razie największą dyskusję w moich podsumowaniach Wink
O reszcie nie pisałem, bo nie miałem nic do dodania, dobry artykuł jak zawsze Wink.
Co do punktacji, to nie jest to "rozbicie rund remisowych", tylko rund względnie wyrównanych, które różnie sędziowie mogą punktować w różny sposób zależnie od ich preferencji względem agresywnych bokserów, "ring generalship", ilości ciosów, czy raczej ich jakości. Większość ludzi wydaje się w Swojej ignorancji uważać, że jest tylko jedna właściwa punktacja na walkę. W tak subiektywnym sporcie jak boks to tak po prostu nie działa. Zawsze daję ludziom jeden prosty przykład - ile jest walk w których widzimy 3 identyczne punktację? Jedna na 100? Nawet w najprostszych do punktacji walkach znajdzie się parę rund w których sędziowie się poróżnią. Czy to znaczy, że 2/3 wszystkich sędziów świata jest niekompetentnych?
W mojej opinii przeciętni fani nie potrafią punktować walk bokserskich, 90% walk po których jest krzyk, że to kradzież i przekręt, tak naprawdę to po prostu wyrównane walki które sędziowie widzieli inaczej niż fani, lub nawet walki bez żadnych kontrowersji które fani i komentatorzy sami stworzyli w Swoim braku kompetencji.
Pytasz, dlaczego wszystkie te wyrównane rundy miałyby zostać zapisane dla Bradleya? Ja pytam, dlaczego nie? Większość ludzi uważa, że wyrównane rundy trzeba przyznawać po równo obu bokserom, żeby "być fair". Znowu, to tak nie działa. Jeśli w czyjejś opinii jeden bokser wygrał 12 rund, a każdą o włos, to nie ma on obowiązku by dać drugiemu bokserowi jedną z tych wyrównanych rund, żeby być fair.
Dobra, trochę się rozpisałem, ale nie pytaj mnie o punktowanie walk bokserskich jeśli nie chcesz oglądać z mojej strony wypracowań Wink. To moja pasja, naprawdę dużo czytam na ten temat i bardzo mnie to interesuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wyróżnienia miesięczne - Czerwiec - Mastrangelo - 05-07-2012 09:24 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości