Ankieta: kto wygra walkę wieczoru?
Whyte przed czasem
Whyte na punkty
Rivas przed czasem
Rivas na punkty
będzie remis
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Whyte - Rivas (20.07.2019)
21-04-2019, 05:50 AM
Post: #1
Whyte - Rivas (20.07.2019)
W O2 w Londynie odbędzie się gala Hearna, gdzie w walce wieczoru Dillian Whyte (25-1) zmierzy się z Oscarem Rivasem (26-0), który niedawno zdemolował Jenningsa.
Przyznam, że szanuję Anglików za ten wybór bo Whyte mógłby spokojnie czekać na obowiązkową walkę z Wilderem (jak Breazeale) a wybrali sobie rywala jeszcze niewyrobionego pod kątem PR-u, ale niebezpiecznego.
Zapowiada się świetna bitka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-04-2019, 08:03 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2019 08:04 PM przez szalonyAli.)
Post: #2
RE: Whyte - Rivas (20.07.2019)
Lebiedev (32-2, 23ko) - Lawrence Okolie (Wbr),12-0-0 , 9ko David Allen 17-4-2 ( 14ko)- David Price (24-6, 19ko) dodane do rozpiski.
Lebedev jest już wypalony , co pokazały jego ostatnie walki. Okolie z Askinem wypadł słabo, dla mnie to taki osiłek typu Tabitti. Lebioda zapewnie za walkę dostał niezłą wypłątę w sam raz na koniec kariery. Anglicy chcą upieć dwie pieczenie na jednym ogniu. Dać swojemu prospektowi szybko pas ( w 13 walce) , w dodatku bardzo mocne nazwisko na rozpisce. Wydaje mi się, ze jednak się zawiodzą. Lebedev się przygotuje i nawet na schyłku jest w stanie ogarnąć tego Okolie chyba , że wpadnie mu kontuzja . Obstawiam jego zwycięstwo nieznacznie na punkty.
Allen -Price - typowa walka pod publikę . Price powinien już zawiesić rękawice na kołku, nic nie osiągnie , a tylko zaliczy kolejny brutalny nokaut. Allen to przeciętniak , ale walczący efekotwnie. Porównałbym go do Hammera, który mimo bycia przeciętniakiem był swego czasu bardzo wysoko w rankingach i też zresztą nawet zaliczył całkiem przyzwoite skalpy w postaci Johnsona , Teppera no i niech będzie, że Price też pokonał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-04-2019, 06:57 AM
Post: #3
RE: Whyte - Rivas (20.07.2019)
Whyte to chyba najbardziej pokrzywdzony pięściarz ostatnich lat. Rozwija się, daje emocjonujące walki z mocnymi przeciwnikami, ale walczyć o pas mu nie pozwalają. Owszem, częściowo nie z jego winy, mógł toczyć rewanż z Antkiem, ale odleciał finansowo, jednak taki Wilder to już zupełnie inna historia. Rozumiem, że federacja nie chce ryzykować utraty pasa przez dzikusa w związku z potencjalnym, niesamowicie dochodowym rewanżem z Furym, ale niesmak jest i pozostanie. Rivasa powinien pokonać, Kolumbijczyk, pomimo ładnego rekordu, należy raczej do zaplecza czołówki. Poza Jenningsem, z którym do czasu KO szedł raczej na remis z nikim znaczącym ani przesadnie groźnym nie walczył, podejrzewam więc, że przeskok jakościowy będzie tu zbyt wysoki. Dla Whyte'a dobra walka na podtrzymanie aktywności.

Lebedev... Trudno powiedzieć. W ostatniej walce (którą oglądałem) męczył się strasznie z jakimś Amerykaninem z pompowanym rekordem i ni cholery nie mógł go znokautować, katusze zarówno dla zawodników jak i dla widzów. Oczywiście walka całkowicie jednostronna, ale dawny Lebioda takich graczy ogarniał w 3 rundy i wracał do koszarSmile Z Okolie jak dla mnie szykuje się nieznaczny wałek. To znaczy Specnaz pewnie niewysoko ogarnie go na punkty, ale Anglicy i tak wypunktują inaczej. Dużej krzywdy nie będzie, Lebedev zostanie zapewne odpowiednio wynagrodzony i będzie mógł spokojnie stoczyć jakąś "walkę pożegnalną z Zimnochem" (lub kimś o podobnej klasie i bilansie) albo od razu sobie darować.

Price... On to po prostu musi kochać, nie widzę innego powodu, dla którego ta szklana armata z gównianą kondycją nieustannie próbuje dochrapać się do jakiejś walki mistrzowskiej, która przy obecnych mistrzach odesłałaby go na wózek. Tutaj też dostanie KO i tyle z tego będzie. Lepiej od Allena niż od Wildera...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-04-2019, 07:17 AM
Post: #4
RE: Whyte - Rivas (20.07.2019)
Co do Whyte'a to zgadzam się, że jego kariera wygląda jak wygląda i mało który zawodnik tak zasłużył na walkę o pas, ale tak jak napisałeś: mógł brać pojedynek z Joshuą, szczególnie że można to było zrobić w kwietniu na Wembley. A jego odmowa spowodowała walkę w czerwcu.
Niemniej to co się dzieje w WBC mnie pasuje.
Akurat wybór Braezaele'a na obowiązkowego może i jest kontrowersyjny, ale jednak WBC dokonała tego wyboru X miesięcy temu (żeby nie powiedzieć, że lat) i cieszę się, że federacja trzyma się swoich zasad (nawet jeżeli są dziwne) i temu Dominikowi wreszcie tę walkę umożliwiła.

Argumentacja Whyte'a ma sens (jest pierwszy w rankingu podczas gdy Dominik chyba czwarty), ale ten spadek w rankingach i ogólny marazm Dominika jak chodzi o resume i ostatnie walki spowodowane zostały właśnie tym, że został on obowiązkowym pretendentem i zamiast normalnie boksować postanowił cierpliwie czekać na swoją szansę.


Co do dwóch pozostałych walk to jeszcze nie znalazłem nigdzie ich potwierdzenia, ale zdanie mam podobne. Lebedev - Okolie to idealny pojedynek na wypromowanie nowego zawodnika kosztem starego mistrza, natomiast Allen jak tylko się nie przestraszy to powinien wygrać przed czasem z Pricem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-04-2019, 01:27 PM
Post: #5
RE: Whyte - Rivas (20.07.2019)
Możliwe, że na undercardzie zobaczymy Chisorę i Parkera, całkiem realne że w jednej walce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-04-2019, 07:35 AM
Post: #6
RE: Whyte - Rivas (20.07.2019)
Odnosnie walki wieczoru. To duże wyzwanie przez Whye. Rywal jest bardzo zdolnym bokserem i niebezpiecznym, niespoadzianka moim zdaniem wchodzi w grę . Pytanie tylko, czy zostanie dopuszczony do tej walki. Ja daję na to szanse 50 do 50. Dla mnie bardzo trudna walka do wytypowania.
Price no chyba musi kochać. Nie wierzę , że jest takim nieudacznikiem, że musi dorabiać sb w ten sposób. Chociaż w drugiej strony on za te swoje walki jak na szklanke zarabia bardzo duża kasę . Jak dla mnie powinien zając się czymś innym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-04-2019, 07:39 AM
Post: #7
RE: Whyte - Rivas (20.07.2019)
On mówił parę razy, że lubi boks i dobrze mu się boksuje. Największą reakcję wzburzył, kiedy zadeklarował tuż po nokaucie od Povietkina - żeby kibice się nie martwili, że wszystko z nim w porządku i że wkrótce wróci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości