Forum - BOKSER.ORG
W.Klitschko v T.Thompson - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Aktualności (/forum-27.html)
+--- Wątek: W.Klitschko v T.Thompson (/thread-312.html)

Strony: 1 2 3 4 5


W.Klitschko v T.Thompson - Jerome - 27-03-2012 06:20 PM

Wątek, w którym będziemy dyskutować na temat najbliższego pojedynku na szczycie wagi ciężkiej.

Moim zdaniem walka do jednej bramki. Po świeżym obejrzeniu pierwszej walki tych dwóch pięściarzy utwierdzam się w przekonaniu, że Tiger nie ma żadnych szans. To będzie bardzo nudny pojedynek. Prawdziwe "show" Władimira. Obstawiam zwycięstwo przez knockout w drugiej fazie pojedynku. Thompson szybko nie padnie ale z racji wieku paść musi (bez analogii do V.K.).


RE: W.Klitschko v T.Thompson - AdamekFightPL - 27-03-2012 06:32 PM

Walka bardzo trudna dla Władimira. Thopson dorównuje mu zasięgiem ramion i wzrostem a do tego jest lewo ręczny. Bardzo ryzykowna walka, dziwi mnie to, że K2 dopuściło do tak trudnej walki dla Władimira. Mimo wieku Thompson to wciąż bardzo groźny zawodnik i niesamowity puncher. Wydaję mi się także, że jest ciut szybszy od Władimira. Co prawda nie posiada tak dobrego lewego prostego jak on, ale na pewno przewyższa go kunsztem bokserskim. No i do tego jego szczęka w porównaniu z Władimirem jest żelazna. Coś mi się wydaje, że do walki z Arreolą nie dojdzie. Thompson przygotuje się najlepiej w życiu do tej walki. Zna już słabe punkty Władimira. Tygrys pokaże pazur i znokautuje Władimira do 8 rundy.


RE: W.Klitschko v T.Thompson - Jerome - 27-03-2012 06:55 PM

@AdamekFightPL
Nie oglądałeś ich pierwszej walki, przyznaj się ;]


RE: W.Klitschko v T.Thompson - AdamekFightPL - 27-03-2012 07:03 PM

@Jerome

Przyznaje się bez bicia Smile


RE: W.Klitschko v T.Thompson - Jerome - 27-03-2012 08:55 PM

@AdamekFightPL
Hehhee ;] Obejrzyj to zmienisz zdanie.


RE: W.Klitschko v T.Thompson - Adammobp - 28-03-2012 10:30 AM

Thompson będzie znacznie wolniejszy od Kliczki, Władimir jak go zacznie kłuć lewymi prostymi to prędzej czy później skończy się nokautem. Obawiam się, że Thompson potraktuje tę walkę podobnie jak Mormeck i będzie to jego być może ostatnia walka w karierze. On już najlepsze lata ma za sobą i nie uważam by był groźny.


RE: W.Klitschko v T.Thompson - sowka - 28-03-2012 11:59 AM

Walka może być ciekawa, ale pod warunkiem jak Thompson się prawidłowo do tej walki przygotuje. Dobrą taktyką na mańkuta jest częste używanie prawej ręki, a jak wiemy to Władimir włącza ją dopiero w późniejszej części walki. Na młodszego z braci może podziałać to też, że nie bije lewego prostego z dołu jak to robi jego brat Witalij, przez co łatwiej zbić jego lewy prosty - mówię teraz o mańkutach. Zbicie lewego prostego i lewy prosty lub lewy bezpośredni - to może być dobra taktyka na Kliczkę. Prawdopodobnie wygra Władimir, ale będę kibicował Thompsonowi.


RE: W.Klitschko v T.Thompson - Hugo - 28-03-2012 01:37 PM

Poprzednia walka z Thompsonem była dla Władimira walką relatywnie trudną. Po udanym początku przeżywał kryzys w okolicach 8-9 rundy i wydawało się, że losy walki mogą się odwrócić. Potem jednak młodszy Kliczko pozbierał się i skończył pojedynek przed czasem. Właśnie w tej walce dokonał się u Władimira przełom psychiczny i nabrał on pewności siebie, dzięki czemu już więcej nigdy nie przegrał.

Jak może wyglądać rewanż? Nie oczekuję fajerwerków ani niespodzianki. Kliczko ma przewagę siły i szybkości, a Thompson jest już bokserem schyłkowym. Tym razem jego ambicje zapewne ograniczą się do wzięcia kasy za występ i próby przetrzymania 12 rund. Punktacja 120-108 dla Władimira to najlepsza możliwa opcja dla Thompsona.


RE: W.Klitschko v T.Thompson - Jerome - 28-03-2012 06:29 PM

Ja też kibicuje Thompsonowi ale wiem, że nie ma on żadnych szans. Po tym co zobaczyłem w walce Mormeck v Klitschko nie mam już w przypadku takich pojedynków żadnych wątpliwości. Zbyt duża różnica poziomów. Już w 1 walce była zbyt duża. Po 3 latach, progresie Władimira i regresie Thompsona obstawiam KO do 6 rundy. Chciałbym się mylić.


RE: W.Klitschko v T.Thompson - willow(konserwatysta) - 28-03-2012 06:40 PM

Ja tez kibicuję Thompsonowi Wink Ale facet szans chyba nie ma, choć szklanka Wladka to jakiś tam promyk nadziei.