Forum - BOKSER.ORG
Kuchnia forum.bokser.org - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Inne (/forum-25.html)
+---- Wątek: Kuchnia forum.bokser.org (/thread-2040.html)

Strony: 1 2


Kuchnia forum.bokser.org - Joker - 12-10-2014 07:41 PM

Od dawna zastanawiałem się nad założeniem takiego tematu w którym to każdy będzie mógł dodać coś od siebie.Nie ważne czy to przepisy na kurczaka z ryżem i warzywami czy kaczkę na chmurce z kabaczków w obecności sosu z dzikiej róży a'la fransua lub poprostu przepis na murzynka,karpia po żydowsku,pierogi ruskie bądź typowo narodowy bigos Big Grin Myśle że wielu z użytkowników napewno doda swoje bądź cudze przydatne przepisy.Licze i wierze żę temat się przyda.Tak więc komentujmy,duskutujmy,gotujmy i rośnijmy ;D


RE: Kuchnia forum.bokser.org - KrychuTMT - 12-10-2014 07:48 PM

Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin Liczę na dobre przepisy .


RE: Kuchnia forum.bokser.org - Pakman - 12-10-2014 07:54 PM

No to może ja na początek. Ryba po grecku na ciepło.

- dorsz
- pietruszka
- marchew
- cebula
- pomidory, ewentualnie przecier
- musztarda
- chili/słoda papryka

Należy kupić dorsza, ale najlepiej od rybaka, ewentualnie zaufanego sprzedawcy a nie w supermarkecie, bo tam wstrzykują rybom wodę i po usmażeniu praktycznie nic nie zostaje. Rybę kroimy o obtaczamy w mące, a następnie smażymy na patelni ( olej ) aż osiągną złociste zabarwienie. Po usmażeniu należy je wysuszyć na ręcznikach papierowych. Na drugiej patelni smażymy warzywa ( oliwa ) aż staną się miękkie, bardziej niż al dente. Wtedy do warzyw dodajemy przecier pomidorowy lub drobno pokrojone pomidory i mieszamy następnie po kilkudziesięciu sekundach należy dodać łyżkę musztardy. Wszystko należy doprawić słodką papryką lub chili jeśli ktoś woli bardziej pikantne klimaty Wink Później nakładamy sos na wcześniej usmażoną rybę i smacznego. Na zagrychę polecam chleb lub bułkę paryską.

Sam sos znakomicie nadaje się również do białego ryżu z kurczakiem.


RE: Kuchnia forum.bokser.org - Joker - 12-10-2014 07:55 PM

Za dobre przepisy będą propsy za te trochę gorsze nie będzie beki więc zero stresu Big Grin Jeżeli spodobał Ci się przepis kolegi doceń go i przypropsuj go zielonym reputem(broń Boże czerwonym) agnostyknów i ateistów też to dotyczy(taki joke by Joker Wink)

Jajka Jokera
Typ: przekąska
Poziom trudności: banalnie proste
czas przygotowania: około 60 minut
Składniki
-Jajka
-pieczarki
-cebula
-szczypiorek
-szynka
-keczup,majonez
-sól,pieprz,vegeta
Przygotowanie:
Pieczarki zetrzeć na tarce(grube oczka) i obgotować do czasu gdy staną się miękkie.Jajka ugowować na twardo i pokroić na poł.wzdluz.Z jajek wyjac zoltka i dodac do miski w ktorej powinny sie równiez znalezc pokrojona drobno szynka,cebula i szczypiorek. Potem dodajemy do michy obgotowane pieczarki oraz keczup i majonez.Mieszamy i doprawiamy przyprawami po czym wypychamy jaja i gotowe.


RE: Kuchnia forum.bokser.org - Pakman - 13-10-2014 08:38 PM

Jeszcze jedno. Warzywa należy pokroić w paski, a nie w kostkę


RE: Kuchnia forum.bokser.org - kubala1122331 - 13-10-2014 09:57 PM

Jajka Jokera??? Smile Smile Nie chcę przepisu na twoje jajka Big Grin Tongue


RE: Kuchnia forum.bokser.org - Joker - 14-10-2014 06:58 AM

A co że moje jajka gorsze? Patrzcie go Makłowicz się znalazł, moje jajka mu nie pasują Big Grin Big Grin
A tak poważnie nazwa jak nazwa mógłbym napisać kuleczki Jokera lub kinderki Jokera ale to też taki jakieś... Big Grin
Kolejne przepisy postaram się dodać wieczorem.


RE: Kuchnia forum.bokser.org - BESTIA - 14-10-2014 11:48 AM

Mój ulubiony posiłek po treningu.
Ryż ugotować, filet pokroić w kostkę i dusić/piec na patelni dodając przyprawy.Ja daje filet na patelnie dodając przyprawy do kuraka i oliwę .Gdy filet Będzie gotowy dodajemy ryż na patelniei i chwilkę mieszamy.Następnie wbijać jajko i dalej mieszamy gdy jajko się zetnie i wymiesza jemy.

Sorry za pisownię pisze z telefonu w autobusie.Jeśli są jakieś pytania to piszcie.


RE: Kuchnia forum.bokser.org - BESTIA - 05-01-2015 06:28 PM

Panowie nadchodzi świetny czas dla wiecznie głodnych, nadchodzi czas pizzy. Od 7 stycznia do marca za 25 zl jesz ile chcesz w pizzy hut. Ja muszę choć raz w miesiącu wybrać się do pizzy hut, mój rekord to 19 kawałków bez dupek.Tongue A wy chętnie korzystacie z tej promocji?


RE: Kuchnia forum.bokser.org - Martin - 05-01-2015 07:01 PM

No ja przynajmniej raz w roku jak jest ten festiwal pizzy, to się skuszę.
@Bestia 19 kawałków to niezły wynik, ja cholera swojego nie pamiętam, ale też coś było koło tego...Wink