Forum - BOKSER.ORG
Piłkarskie okienka transferowe - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Sport (/forum-20.html)
+---- Wątek: Piłkarskie okienka transferowe (/thread-1891.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014 - kubala1122331 - 10-07-2014 05:08 PM

Powiem ci tak, jak kiedyś gadałem ze znajomym, wielkim kibicem Realu, to zastanawiał się czemu gra Morata w tak wielkim klubie, jak prezentuje poziom polskiego ligowca Smile Może to przesada, ale moim zdaniem nie jest to piłkarz wart takiej kasy.


RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014 - Maynard - 10-07-2014 06:56 PM

Piłkarze są ogólnie strasznie przepłacani, transfery się zazwyczaj nie zwracają (zresztą, trudno wykazać wymiernie, kiedy taki zwrot następuje), ale tak długo, jak ludzie bardzo majętni traktują futbol jak rozrywkę i pole wzajemnej rywalizacji, będziemy podobne ruchy oglądać. Zwłaszcza w przypadku tzw. "nazwisk". Jeśli ktoś wypromuje się w Realu, Barcelonie, Bayernie, Manchesterze (nieważne którym), czy Chelsea, to kluby aspirujące do czołówki są w stanie sporo za kogoś takiego zapłacić. Przykładem właśnie Morata - zawodnik niezły, ale wątpliwe, czy warty takich pieniędzy.


RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014 - Gogolius - 10-07-2014 10:16 PM

Właśnie chodzi o to, że Juve majętne nie jest i to tym bardziej szok. Conte się na niego strasznie uparł, bo gdyby nie to to za cholerę by go nie kupili za taką kasę. I dlatego pytam co w tym chłopaku takiego jest.

A co do zwrotu zawodników to można wskazać, że zwrot za transfer następuje, gdy... przychody będą większe od kosztów (jestem genialny, wiem). Myślę, że problem z określenie "zwrotu" takich transferów to tylko problem z tymi największymi graczami -> bo tu dochodzą zyski z reklam, wzrost wartości klubu jako takiego, jego marka/rozpoznawalność itd.

Jak przychodzi taki Morata czy inny średniak to raczej koszulkami i dodatkowymi wygenerowanymi biletami nie zwróci się za cholerę, chyba że się go odsprzeda za zauważalnie większą kasę. I tutaj pełna zgoda: rzadko tak jest.

Ale np. taki Zidane w Juve zwrócił się kapitalnie, podobnie CR dla ManU itd.


RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014 - Maynard - 10-07-2014 10:24 PM

Dzień dużych transferów:

-Suarez w Barcelonie (wg goal.com DONE DEAL)

Alexis Sanchez w Arsenalu (już jest info na oficjalnej stronie Arsenalu)

Do tego Arsenal jest bardzo bliski zaklepania podstawowego prawego obrońcy francuskiej kadry - Mathieu Debuchy (już po testach medycznych). Ktoś musi zastąpić Sagnę.

Z innych ciekawych informacji - wielkie kluby zmieniają lewych obrońców: Evra negocjuje z Juventusem (który nawiasem mówiąc często gra 3 środkowych obrońców bez nominalnych bocznych), a Filipe Luis z Chelsea (nada się na pewno, zwłaszcza, że do Romy odszedł Ashley Cole).

Wreszcie, Mario Mandżukić potwierdzony jako nowy nabytek Atletico Madryt, gdzie zastąpi Diego Costę (już w Chelsea).


RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014 - Gogolius - 10-07-2014 10:40 PM

Ciekawe jak ten Mandżukić się odnajdzie w Atletico, ostatnio zespół miał przegięte szczęście do tych strikerów.

Co do Evry to pewne na 99% bo z Juve jest dogadany od jakiegoś czasu (umowa na 2 lata, 3,5mln ojro za sezon), a właśnie Manchester wydał zgodę na transfer. Co ciekawe zawodnik ten wraca do Serie A, bo grał m.in. w Monzie (sezon 1999/2000). Sam mówi, że opuszcza Manchester "z powodów osobistych".

Znając Conte i jego upór to Juve dalej będzie grało 3-5-2 (co dla mnie jest w pełni zrozumiałe ze względu na bogactwo zawodników w środku pola), a Evra będzie właśnie takim bocznym pomocnikiem i odbiciem Lichsteinera, który będzie biegał po prawej stronie. Trójca obrońców Bonucci-Chiellini-Barzagli raczej nie do ruszenia.


RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014 - kubala1122331 - 10-07-2014 11:08 PM

Ja czytałem także, że w Atletico ma grać wypożyczony z Chelsea Lukaku. Duet napastników Lukaku + Mandzukić bardzo fajnie się na papierze prezentuje.


RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014 - Maynard - 10-07-2014 11:28 PM

Na miejscu Mourinho sprzedałbym Torresa, a zostawił Lukaku, który i tak by grał mniej niż Costa. Ale to w końcu Portugalczyk jest wielkim managerem, a nie jaSmile

Jeśli chodzi o Juve, to najważniejsze powinno być utrzymanie Pogby i Vidala oraz ściągnięcie sensownego środkowego napastnika. Morata to, z całym szacunkiem, nie ten kaliber.


RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014 - Sander - 11-07-2014 08:23 AM

Zaczyna się wielki ruch w transferach.

Vidić jest już w tym Interze? Już w poprzednim sezonie podobno podpisał kontrakt...

Ciekaw jestem kogo do bramki po odejściu Fabiana ściągnie Wenger. Jak popatrzyłem w kadrę Chelsea, to jestem pod wrażeniem, a wielką siłą są piłkarze wracający z wypożyczeń - Kakuta, Atsu, Lukaku, Piazon, Courtois - dodając Costę i Fabregasa, to dla mnie jest to kandydat do mistrzostwa nr 1.

Ander Herrera i Luke Shaw wzmocnili MU - też ciekawe ruchy.

Lewandowski i Bernat w Bayernie, Immobile i Adrian Ramos mają zastąpić Lewego w Dortmundzie.

Alexis Sanchez oficjalnie w Arsenalu - dobry transfer, ale muszą jeszcze kogoś dokupić, wspomniany prawy obrońca, bramkarz i pewnie jeszcze ktoś do przodu.


RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014 - BESTIA - 11-07-2014 11:22 AM

http://www.sport.pl/pilka/1,65081,16307701,Wiceprezydent_Levante__Keylor_Navas_zagra_w_Bayernie.html
Bez sensu zupełnie transfer.
MU ma chęci tez na Di Marie a on jest zdecydowanie lepszym graczem niż Costa i Fabs.

Arsenal będzie jeszcze lepszy, pamiętamy świetny początek, a następnie kontuzje które odnieśli Ramsey i Wilshere.W tym roku już muszą wygrać ligęWink.Liga angielska bije Hiszpańską, świetne transfery i zawodnicy wolą trafić do silnej wyrównanej ligi, niż do ligi 3 zespołów.


RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014 - Martin - 11-07-2014 12:12 PM

(11-07-2014 11:22 AM)BESTIA napisał(a):  Liga angielska bije Hiszpańską, świetne transfery i zawodnicy wolą trafić do silnej wyrównanej ligi, niż do ligi 3 zespołów.

Nie zgodze sie z Tobą, że liga angielska bije hiszpańską. Wyniki europejskich pucharów wskazują, że jest dokładnie odwrotnie. Akurat ligi hiszpańskiej oglądam sporo i mecze pomiędzy drużynami ze środka tabeli stoją na bardzo wysokim poziomie nie wspominając już o spotkaniach czołowych 7-8 drużyn.