Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłkarskie okienka transferowe
10-07-2014, 05:08 PM
Post: #41
RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014
Powiem ci tak, jak kiedyś gadałem ze znajomym, wielkim kibicem Realu, to zastanawiał się czemu gra Morata w tak wielkim klubie, jak prezentuje poziom polskiego ligowca Smile Może to przesada, ale moim zdaniem nie jest to piłkarz wart takiej kasy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2014, 06:56 PM
Post: #42
RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014
Piłkarze są ogólnie strasznie przepłacani, transfery się zazwyczaj nie zwracają (zresztą, trudno wykazać wymiernie, kiedy taki zwrot następuje), ale tak długo, jak ludzie bardzo majętni traktują futbol jak rozrywkę i pole wzajemnej rywalizacji, będziemy podobne ruchy oglądać. Zwłaszcza w przypadku tzw. "nazwisk". Jeśli ktoś wypromuje się w Realu, Barcelonie, Bayernie, Manchesterze (nieważne którym), czy Chelsea, to kluby aspirujące do czołówki są w stanie sporo za kogoś takiego zapłacić. Przykładem właśnie Morata - zawodnik niezły, ale wątpliwe, czy warty takich pieniędzy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2014, 10:16 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2014 10:17 PM przez Gogolius.)
Post: #43
RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014
Właśnie chodzi o to, że Juve majętne nie jest i to tym bardziej szok. Conte się na niego strasznie uparł, bo gdyby nie to to za cholerę by go nie kupili za taką kasę. I dlatego pytam co w tym chłopaku takiego jest.

A co do zwrotu zawodników to można wskazać, że zwrot za transfer następuje, gdy... przychody będą większe od kosztów (jestem genialny, wiem). Myślę, że problem z określenie "zwrotu" takich transferów to tylko problem z tymi największymi graczami -> bo tu dochodzą zyski z reklam, wzrost wartości klubu jako takiego, jego marka/rozpoznawalność itd.

Jak przychodzi taki Morata czy inny średniak to raczej koszulkami i dodatkowymi wygenerowanymi biletami nie zwróci się za cholerę, chyba że się go odsprzeda za zauważalnie większą kasę. I tutaj pełna zgoda: rzadko tak jest.

Ale np. taki Zidane w Juve zwrócił się kapitalnie, podobnie CR dla ManU itd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2014, 10:24 PM
Post: #44
RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014
Dzień dużych transferów:

-Suarez w Barcelonie (wg goal.com DONE DEAL)

Alexis Sanchez w Arsenalu (już jest info na oficjalnej stronie Arsenalu)

Do tego Arsenal jest bardzo bliski zaklepania podstawowego prawego obrońcy francuskiej kadry - Mathieu Debuchy (już po testach medycznych). Ktoś musi zastąpić Sagnę.

Z innych ciekawych informacji - wielkie kluby zmieniają lewych obrońców: Evra negocjuje z Juventusem (który nawiasem mówiąc często gra 3 środkowych obrońców bez nominalnych bocznych), a Filipe Luis z Chelsea (nada się na pewno, zwłaszcza, że do Romy odszedł Ashley Cole).

Wreszcie, Mario Mandżukić potwierdzony jako nowy nabytek Atletico Madryt, gdzie zastąpi Diego Costę (już w Chelsea).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2014, 10:40 PM
Post: #45
RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014
Ciekawe jak ten Mandżukić się odnajdzie w Atletico, ostatnio zespół miał przegięte szczęście do tych strikerów.

Co do Evry to pewne na 99% bo z Juve jest dogadany od jakiegoś czasu (umowa na 2 lata, 3,5mln ojro za sezon), a właśnie Manchester wydał zgodę na transfer. Co ciekawe zawodnik ten wraca do Serie A, bo grał m.in. w Monzie (sezon 1999/2000). Sam mówi, że opuszcza Manchester "z powodów osobistych".

Znając Conte i jego upór to Juve dalej będzie grało 3-5-2 (co dla mnie jest w pełni zrozumiałe ze względu na bogactwo zawodników w środku pola), a Evra będzie właśnie takim bocznym pomocnikiem i odbiciem Lichsteinera, który będzie biegał po prawej stronie. Trójca obrońców Bonucci-Chiellini-Barzagli raczej nie do ruszenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2014, 11:08 PM
Post: #46
RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014
Ja czytałem także, że w Atletico ma grać wypożyczony z Chelsea Lukaku. Duet napastników Lukaku + Mandzukić bardzo fajnie się na papierze prezentuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2014, 11:28 PM
Post: #47
RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014
Na miejscu Mourinho sprzedałbym Torresa, a zostawił Lukaku, który i tak by grał mniej niż Costa. Ale to w końcu Portugalczyk jest wielkim managerem, a nie jaSmile

Jeśli chodzi o Juve, to najważniejsze powinno być utrzymanie Pogby i Vidala oraz ściągnięcie sensownego środkowego napastnika. Morata to, z całym szacunkiem, nie ten kaliber.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2014, 08:23 AM
Post: #48
RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014
Zaczyna się wielki ruch w transferach.

Vidić jest już w tym Interze? Już w poprzednim sezonie podobno podpisał kontrakt...

Ciekaw jestem kogo do bramki po odejściu Fabiana ściągnie Wenger. Jak popatrzyłem w kadrę Chelsea, to jestem pod wrażeniem, a wielką siłą są piłkarze wracający z wypożyczeń - Kakuta, Atsu, Lukaku, Piazon, Courtois - dodając Costę i Fabregasa, to dla mnie jest to kandydat do mistrzostwa nr 1.

Ander Herrera i Luke Shaw wzmocnili MU - też ciekawe ruchy.

Lewandowski i Bernat w Bayernie, Immobile i Adrian Ramos mają zastąpić Lewego w Dortmundzie.

Alexis Sanchez oficjalnie w Arsenalu - dobry transfer, ale muszą jeszcze kogoś dokupić, wspomniany prawy obrońca, bramkarz i pewnie jeszcze ktoś do przodu.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2014, 11:22 AM
Post: #49
RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014
http://www.sport.pl/pilka/1,65081,163077...ernie.html
Bez sensu zupełnie transfer.
MU ma chęci tez na Di Marie a on jest zdecydowanie lepszym graczem niż Costa i Fabs.

Arsenal będzie jeszcze lepszy, pamiętamy świetny początek, a następnie kontuzje które odnieśli Ramsey i Wilshere.W tym roku już muszą wygrać ligęWink.Liga angielska bije Hiszpańską, świetne transfery i zawodnicy wolą trafić do silnej wyrównanej ligi, niż do ligi 3 zespołów.

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2014, 12:12 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2014 12:13 PM przez Martin.)
Post: #50
RE: Piłkarskie okienko transferowe - lato 2014
(11-07-2014 11:22 AM)BESTIA napisał(a):  Liga angielska bije Hiszpańską, świetne transfery i zawodnicy wolą trafić do silnej wyrównanej ligi, niż do ligi 3 zespołów.

Nie zgodze sie z Tobą, że liga angielska bije hiszpańską. Wyniki europejskich pucharów wskazują, że jest dokładnie odwrotnie. Akurat ligi hiszpańskiej oglądam sporo i mecze pomiędzy drużynami ze środka tabeli stoją na bardzo wysokim poziomie nie wspominając już o spotkaniach czołowych 7-8 drużyn.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: