Forum - BOKSER.ORG
Walka z wyższymi zawodnikami - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Trening bokserski (/forum-18.html)
+--- Wątek: Walka z wyższymi zawodnikami (/thread-1716.html)

Strony: 1 2


Walka z wyższymi zawodnikami - artim32 - 21-02-2014 05:57 PM

Witam,
Trenuję boks 4 miesiąc, miałem już dwa sparingi (3 rundy po 3min) z zawodnikami mojej wysokości ok 175cm. Lecz obawiam się walki z wyższymi zawodnikami.
Wiadomo, że skracać dystans oraz atakować brzuch. Lecz skracanie dystansu jest cholernie trudne! Może macie jakieś ciekawe rady? Jestem leworęczny. Oczywiście miałem mini sparingi z wyższymi i gdy skracam dystans, schodzę w dół to bomba na ryj pada;///


RE: Walka z wyższymi zawodnikami - Joker - 21-02-2014 06:05 PM

Zrób to tak:
Cios-unik w bok/dół-ciosy na korpus lub odrazu szczęka i kończysz klienta jak Tyson-Franka Bruno w rewanżu ;D
Oglądaj dużo walk:Frazier,Hagler,Tyson,Chisora i zyskuj wiedze Smile


RE: Walka z wyższymi zawodnikami - artim32 - 21-02-2014 06:14 PM

Zadanie pojedynczego prostego ciosu w brzuch to żaden problem. Rozumiem że końcowy - ostateczny w szczene?Big Grin


RE: Walka z wyższymi zawodnikami - BESTIA - 21-02-2014 06:23 PM

artim32
Najlepiej po unikuWink, bijesz prawy na dół i prawy po uniku na górę, a po lewym nie będzie czego zbieraćTongue.


RE: Walka z wyższymi zawodnikami - BMH - 21-02-2014 06:33 PM

(21-02-2014 05:57 PM)artim32 napisał(a):  Witam,
Trenuję boks 4 miesiąc, miałem już dwa sparingi (3 rundy po 3min) z zawodnikami mojej wysokości ok 175cm. Lecz obawiam się walki z wyższymi zawodnikami.
Wiadomo, że skracać dystans oraz atakować brzuch. Lecz skracanie dystansu jest cholernie trudne! Może macie jakieś ciekawe rady? Jestem leworęczny. Oczywiście miałem mini sparingi z wyższymi i gdy skracam dystans, schodzę w dół to bomba na ryj pada;///

Jezeli trenujesz boks w klubie, to mam pytanie... od czego jest tam trener?Huh


RE: Walka z wyższymi zawodnikami - BESTIA - 21-02-2014 06:52 PM

Cytat:Jezeli trenujesz boks w klubie, to mam pytanie... od czego jest tam trener?

Trener ma pewnie podczas jego treningu z 20 chłopa i nie ma dużo czasu dla niego, szczególnie jeśli dopiero zaczyna.


RE: Walka z wyższymi zawodnikami - BMH - 21-02-2014 06:56 PM

Jezeli trener nie daje rady i zaniedbuje niektorych z trenujacych, choc juz pozwala sparowac, to podziekowalbym za takie treningi.


RE: Walka z wyższymi zawodnikami - artim32 - 21-02-2014 07:09 PM

Spokojnie, spokojnie panowie, trener poświęca dużo czasu świeżakom.
Ciągle powtarza żeby skracać dystans. Łatwo się mówi lecz z wykonaniem trochę gorzej.
Pytam tutaj bo wiadomo jest spore grono ludzi którzy są chętni dawać dobre rady, więc mogę tylko zyskać. Smile


RE: Walka z wyższymi zawodnikami - BMH - 21-02-2014 07:11 PM

Akurat aktywnie cwiczacych boks to tu za wielu chyba nie ma, ale jak to sie mowi, kto pyta nie bladzi.Wink


RE: Walka z wyższymi zawodnikami - Sander - 21-02-2014 07:57 PM

Pooglądaj walki Joe Fraziera - przede wszystkim pierwszą z Alim - zobacz jak Joe tam doskakiwał z lewym sierpem i jak ruchliwy był, jak dużo ruszał głową, tułowiem. Podpatruj i staraj się wprowadzać w życie.
No i oczywiście Mike Tyson - on niemal zawsze walczył z wyższymi i większymi.