Forum - BOKSER.ORG
David Haye prawdopodobnie zakończył karierę - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Aktualności (/forum-27.html)
+--- Wątek: David Haye prawdopodobnie zakończył karierę (/thread-1520.html)

Strony: 1 2 3 4


RE: David Haye prawdopodobnie zakończył karierę - BMH - 18-11-2013 01:51 PM

Od dlugiego czasu pisalem, ze walka Haye-V.Kliczko to pewniak... teraz mam watpliwosci.


RE: David Haye prawdopodobnie zakończył karierę - Crumb - 18-11-2013 02:11 PM

To byla najabrdziej oczekiwana walka przeze mnie była i takie coś no kurde nie mogę przestać myśleć o tym... Dać Wildera Furemu bo Wilder tak się rozkozaczył ostatnio w swoich wypowiedziach, że należy mu się nauczka.


RE: David Haye prawdopodobnie zakończył karierę - RedHawk - 18-11-2013 03:01 PM

Jeżeli Haye rzeczywiście zakończy karierę to będzie to ogromna strata dla wagi ciężkiej...


RE: David Haye prawdopodobnie zakończył karierę - Martin - 18-11-2013 05:31 PM

Mimo iż, za Haye'm nigdy nie przepadałem, to zasmuciła mnie ta wiadomość, ale mam nadzieje, że jeszcze nie wszystko stracone...


RE: David Haye prawdopodobnie zakończył karierę - Metzger - 18-11-2013 05:36 PM

(18-11-2013 03:01 PM)RedHawk napisał(a):  Jeżeli Haye rzeczywiście zakończy karierę to będzie to ogromna strata dla wagi ciężkiej...
Niby tak, chociażby ze względu na anulowanie pojedynku z Furym, ale zwróćcie uwagę, że Haye tak naprawdę niewiele wniósł do wagi ciężkiej. Nie dość, że walczył rzadko, to jeszcze z wątpliwej jakości przeciwnikami. Odkąd przeszedł do wagi ciężkiej, to jego przeciwnikami byli:
Barrett
Wałujew
Ruiz
Harrison
Władek
Chisora.
Tylko z 6 walk tylko 2 można uznać za walki pierwszoligowe. Haye to jeden z najbardziej niewykorzystanych potencjałów.


RE: David Haye prawdopodobnie zakończył karierę - RedHawk - 18-11-2013 07:24 PM

@Metzger
I właśnie dlatego żałuje i czuje niedosyt, że nie doszło do walk Haye'a z czołówką tzn. Fury'm, Adamkiem, Arreolą czy chociażby Charrem.

Ja jestem jednak ciekawy jak na tę wiadomość zareagował Jerome.


RE: David Haye prawdopodobnie zakończył karierę - Sander - 18-11-2013 07:53 PM

Ja to widzę trochę inaczej. Ruiz to było duże nazwisko, przejrzyjcie jego profil na boxrecu z kim on walczył. Wałujew to był kolos ciężki do naruszenia przez wielu a Davidovi się udało. Chisora? Bitwa o Anglię. Walki z Władimirem argumentować nie trzeba. Teraz miał być Fury. Haye mało aktywny ale parę dużych walk stoczył. Arreola, Vitalij, Adamek, Pulew, Powietkin - w tych walkach chciałem jeszcze Davida zobaczyć.


RE: David Haye prawdopodobnie zakończył karierę - RedHawk - 18-11-2013 08:05 PM

@Sander
Ruiz to jeden z najsłabszych mistrzów HW... a w walce z Haye'm był w dodatku past prime. Natomiast co do naruszenia Wałujewa to udało się to już Bidence, ale mimo wszystko to chyba nie świadczy o klasie Tarasa?


RE: David Haye prawdopodobnie zakończył karierę - Metzger - 18-11-2013 08:06 PM

(18-11-2013 07:53 PM)Sander napisał(a):  Ruiz to było duże nazwisko, przejrzyjcie jego profil na boxrecu z kim on walczył.
Zgadzam się, że Ruiz to duże nazwisko. Ale na dzień walki z Haye'm to było już tylko nazwisko.

Dla jasności - uważam, że Haye był nr 3 w wadze ciężkiej, mimo braku poważniejszych nazwisk w rekordzie.


RE: David Haye prawdopodobnie zakończył karierę - redd - 18-11-2013 08:13 PM

Bliżej mi do opinii @Metzgera, Haye wcale nie wnosił żadnego powiewu świeżości, a jego zwycięstwa wcale nie były takie wspaniałe, jak może to wyglądać na papierze.
-Bonin - bokser co najwyżej średni
- Barret - luksusowy journeyman
- Wałujew - past prime, nieruchawy kolos, który jechał na naciąganych decyzjach sędziowskich, a walka z nim minimalnie wygrana. @Sander - Wałujew w swojej karierze, z tego co pamiętam, był też naruszony przez Bergerona i Bidenkę.
- Ruiz - Past prime i walczący nie swoim stylem. Kiedy zamiast robić, to co najlepiej potrafi, czyli zapasy w ringu, to John stał się brawlerem. A Haye w tej walce skandalicznie faulował Ruiza, tłukąc go w tył głowy ile wlezie. Dla mnie to po tym pojedynku pozostał spory niesmak.
- Harrison - ...
- Władek - Zrobił wszystko, aby nie przegrać przed czasem, ale nie zrobił prawie nic, aby zwyciężyć. A szkoda, bo Kliczko dosyć histerycznie reagował na chaotyczne ataki Davida.
- Chisora - Dereck był w tej walce w kiepskiej formie, siadł kondycyjnie i walczył idiotycznie (szukał jednego nokautującego ciosu, mając uderzenie bardzo przeciętne). Fajny występ Davida, ale Chisora nie był w optymalnej formie.

Jak dla mnie tylko walka z Kliczko miała status "walki z I ligą". Chisora w takiej dyspozycji jak z Haye to nie jest I, a II-III liga. Na papierze kariera HW Haye może wygląda ok, ale jeśli wgłębić się w szczegóły, to wcale nie mieliśmy do czynienia z czymś nadzwyczajnym.

Mimo to, Haye i tak uważałem za nr 2 w dzisiejszej HW (nie licząc nieaktywnego Witalija).