Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Broń - dyskusja ogólna
05-12-2016, 12:38 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2016 04:33 PM przez Gogolius.)
Post: #1
Broń - dyskusja ogólna
Wyobrażam sobie gdyby u nas każdy mógł mieć pozwolenie na broń jakie byłyby statystyki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2016, 12:40 PM
Post: #2
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
Takie akcje w Stanach są na porządku dziennym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2016, 04:42 PM
Post: #3
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
@Martin

A jakie byłyby te statystyki?
Znowu siejesz jakąś propagandę nie potwierdzoną argumentami.

Przed wojną w Polsce był powszechny dostęp do broni a zezwolenia wydawała nie jak obecnie policja a administracja cywilna.
I co? Jakoś Polacy nie powybijali się.

A obecnie nie wiem czy wiesz że w Polsce sami myśliwi posiadają ponad 200 tys sztuk broni palnej.
A przestępczość w tej grupie jest minimalna.

Jeżeli uważasz ,że dostęp do broni zwiększa przestępczość to jesteś w błędzie.

Tylko lewactwo utrudnia obywatelowi dostęp do broni.

Powszechny dostęp do broni ma wiele zalet.
Ale nie chce mi się pisać na ten temat bo są to rzeczy tak oczywiste ,że tylko lewak może je kwestionować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-12-2016, 05:04 PM
Post: #4
Bug [oddzielony] Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
(05-12-2016 12:38 PM)Martin napisał(a):  Wyobrażam sobie gdyby u nas każdy mógł mieć pozwolenie na broń jakie byłyby statystyki.
Byłyby prawie identyczne jak teraz, a może nawet lepsze. W całym cywilizowanym świecie odsetek przestępstw popełnianych przy użyciu legalnej broni palnej jest bliski zeru.

A tu takie dwie ciekawostki:

- Czechy - nasycenie bronią kilkanaście razy wyższe niż w Polsce. I co? I nic.

- Litwa - jeden z najłatwiejszych dostępów do legalnej broni, a jednocześnie jeden z najniższych wskaźników posiadania broni przez cywilów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2016, 12:06 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2016 12:10 AM przez Martin.)
Post: #5
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
(05-12-2016 04:42 PM)RSC-2 napisał(a):  @Martin

A jakie byłyby te statystyki?
Znowu siejesz jakąś propagandę nie potwierdzoną argumentami.

Kiedy ja mój drogi siałem jakąś propagande?

(05-12-2016 04:42 PM)RSC-2 napisał(a):  Przed wojną w Polsce był powszechny dostęp do broni a zezwolenia wydawała nie jak obecnie policja a administracja cywilna.
I co? Jakoś Polacy nie powybijali się.

Tylko porównaj sobie polskie społeczeństwo, polską młodzież w tamtych czasach do dzisiejszej. Jeśli nie zauważasz różnicy to szkoda czasu w ogóle z tobą dyskutować.


(05-12-2016 04:42 PM)RSC-2 napisał(a):  A obecnie nie wiem czy wiesz że w Polsce sami myśliwi posiadają ponad 200 tys sztuk broni palnej.
A przestępczość w tej grupie jest minimalna.

To nie myśliwi byliby problemem tylko nieodpowiedzialni ludzie z giwerą w łapie.

(05-12-2016 04:42 PM)RSC-2 napisał(a):  Jeżeli uważasz ,że dostęp do broni zwiększa przestępczość to jesteś w błędzie.

Nigdzie tak nie napisałem. Mam jedynie wątpliwości czy dostęp do broni dla każdego chcącego mieć spluwe jest dobrym rozwiązaniem. Przykład USA mówi coś odwrotnego.

(05-12-2016 04:42 PM)RSC-2 napisał(a):  Tylko lewactwo utrudnia obywatelowi dostęp do broni.

Powszechny dostęp do broni ma wiele zalet.
Ale nie chce mi się pisać na ten temat bo są to rzeczy tak oczywiste ,że tylko lewak może je kwestionować.

Co ty masz z tym lewactwem, o czym byś nie pisał to wspominasz o lewactwie, jakaś mania prześladowcza?

Nie twierdze ze dostęp do broni nie ma zalet, ale czy ty dostrzegasz tylko zalety powszechnego dostępu do broni?

@Metzger
Być może masz rację ale ja mam wątpliwości czy aby na pewno polskie społeczeństwo dorosło do tego by mieć taki przywilej jak dostęp do broni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2016, 01:24 AM
Post: #6
Bug RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
(06-12-2016 12:06 AM)Martin napisał(a):  Mam jedynie wątpliwości czy dostęp do broni dla każdego chcącego mieć spluwe jest dobrym rozwiązaniem.
Nie dla każdego chcącego, a dla:
1. chcącego;
2. dorosłego;
3. niekaranego;
4. zdrowego psychicznie.

(06-12-2016 12:06 AM)Martin napisał(a):  Przykład USA mówi coś odwrotnego.
USA to w ogóle inny świat, inne warunki, inna historia, inne społeczeństwo, inna mentalność itp. Nie patrz na USA tylko na naszych sąsiadów.

(06-12-2016 12:06 AM)Martin napisał(a):  mam wątpliwości czy aby na pewno polskie społeczeństwo dorosło do tego by mieć taki przywilej jak dostęp do broni.
Cała Europa dorosła do broni, a Polska nie?

Broń m. in. uczy odpowiedzialności. Jeżeli nie będziesz siadał za kierownicę, to nie nauczysz się prowadzić samochodu.

I jeszcze jedno. Wiesz co przedstawia poniższe zdjęcie?

[Obrazek: s1j6o3.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2016, 10:17 AM
Post: #7
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
ogólno dostępnego prochowca?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2016, 11:43 AM
Post: #8
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
(06-12-2016 01:24 AM)Metzger napisał(a):  
(06-12-2016 12:06 AM)Martin napisał(a):  Mam jedynie wątpliwości czy dostęp do broni dla każdego chcącego mieć spluwe jest dobrym rozwiązaniem.
Nie dla każdego chcącego, a dla:
1. chcącego;
2. dorosłego;
3. niekaranego;
4. zdrowego psychicznie.

No to tak jest teraz, trzeba tylko złożyć wniosek o pozwolenie na broń i przejść całą procedurę, więc w czym problem?

(06-12-2016 01:24 AM)Metzger napisał(a):  USA to w ogóle inny świat, inne warunki, inna historia, inne społeczeństwo, inna mentalność itp. Nie patrz na USA tylko na naszych sąsiadów.

Na sąsiadów mówisz, tylko zę my się bardzo różnimy od naszych sąsiadów, jesteśmy zupełnie inni niż Niemcy, Czesi czy Litwini.

(06-12-2016 01:24 AM)Metzger napisał(a):  Cała Europa dorosła do broni, a Polska nie?
Do broni to dorosła Szwajcaria.

To w całej Europie jest powszechny i łatwy dostęp do broni tylko nie w Polsce? Pytam poważnie bo ten temat aż tak mocno mnie nie interesuje i nie wiem jak wygląda sytuacja np. na Węgrzech, Hiszpanii, Chorwacji czy Danii?

(06-12-2016 01:24 AM)Metzger napisał(a):  I jeszcze jedno. Wiesz co przedstawia poniższe zdjęcie?

[Obrazek: s1j6o3.jpg]

Zabawkę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2016, 02:13 PM
Post: #9
Bug RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
(06-12-2016 11:43 AM)Martin napisał(a):  
(06-12-2016 01:24 AM)Metzger napisał(a):  
(06-12-2016 12:06 AM)Martin napisał(a):  Mam jedynie wątpliwości czy dostęp do broni dla każdego chcącego mieć spluwe jest dobrym rozwiązaniem.
Nie dla każdego chcącego, a dla:
1. chcącego;
2. dorosłego;
3. niekaranego;
4. zdrowego psychicznie.
No to tak jest teraz, trzeba tylko złożyć wniosek o pozwolenie na broń i przejść całą procedurę, więc w czym problem?
Nie. Przede wszystkim należy nadmienić, że są różne pozwolenia na broń: do celów łowieckich, sportowych, kolekcjonerskich, obronnych. Większość z nich jest dostępna dla zwykłych ludzi po przejściu odpowiednich procedur, płaceniu comiesięcznych składek itp. Jednak jest to półśrodek. Najbardziej uniwersalne jest pozwolenie na broń do celów obronnych, a jego zdobycie graniczy z cudem jeżeli nie masz znajomości w odpowiednich strukturach państwowych. Chodzi o to, że piszesz wniosek, a urzędas siedzi i czyta co wysmarowałeś i od jego dobrego humoru zależy czy uzna, że twoja sytuacja pozwala na posiadanie broni. Z góry możesz założyć, że na 99% odpowiedź będzie odmowna. Natomiast w normalnych krajach decydujące nie jest widzimisię urzędasa, a wyniki testów i konkretne fakty. Żadnej decyzyjności.

(06-12-2016 11:43 AM)Martin napisał(a):  Na sąsiadów mówisz, tylko zę my się bardzo różnimy od naszych sąsiadów, jesteśmy zupełnie inni niż Niemcy, Czesi czy Litwini.
Skoro mówisz, że różnimy się od Czechów czy Litwinów, to co dopiero od Amerykanów! A na serio, to czemu uważasz, że Polacy są mniej dojrzali od swoich sąsiadów?

(06-12-2016 11:43 AM)Martin napisał(a):  Cała Europa dorosła do broni, a Polska nie?
W Europie są różne regulacje, ale nigdzie nie ma takich restrykcji jak w Polsce.

(06-12-2016 11:43 AM)Martin napisał(a):  Do broni to dorosła Szwajcaria.
Szwajcaria, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Niemcy, Francja, Austria, Serbia. W tych państwach jest co najmniej 30 sztuk broni na 100 obywateli.

(06-12-2016 11:43 AM)Martin napisał(a):  
(06-12-2016 01:24 AM)Metzger napisał(a):  I jeszcze jedno. Wiesz co przedstawia poniższe zdjęcie?

[Obrazek: s1j6o3.jpg]

Zabawkę?
Nie. Nie zabawkę tylko broń palną, a dokładnie replikę rewolweru czarnoprochowego rozdzielnego ładowania sprzed 1885 r. Jest to prawdziwa broń palna, którą każdy może bez zezwolenia kupić w galerii handlowej czy na allegro, zatknąć za pasek i iść na spacer po mieście.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2016, 02:56 PM
Post: #10
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
Dla mnie każdy przeciwnik powszechnego dostępu do broni to potencjalny bandyta, bo obecne regulacje działają tylko na korzyść takich osób. Chiraq( Chicago) to zupełnie inny świat, tam uliczni "gangsterzy" są wiecznie naćpani i władza straciła kontrole nad niektórymi dzielnicami. Zresztą wystarczy posłuchać takich zawodników jak Chief Keef, Fredo Santana czy G Herbo itp.
Tutaj kanał z wieloma klipami raperów z Chicago : https://www.youtube.com/user/MrZae220

Chciałbym w powszechnego dostępu do broni w Polsce, ale nigdy do tego nie dojdzie bo z uzbrojonym społeczeństwem trzeba się liczyć, a jak wiadomo żaden z "naszych" polityków nie ma zamiaru odpuścić dojenia naszego kraju do końca Smile.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: