Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Duma Walii" - Joe Calzaghe
09-02-2012, 12:09 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2012 03:58 PM przez Rutherford.)
Post: #1
"Duma Walii" - Joe Calzaghe
Joe Calzaghe - ur. 23 marca 1972 w Londynie niepokonany walijski bokser, były zawodowy mistrz świata wszystkich czterech głównych organizacji bokserskich: WBC, WBA, IBF i WBO w kategorii super średniej. Od lutego 2009 roku na sportowej emeryturze.


Kariera amatorska: Stoczył około 120 walk amatorskich. W latach 1991–1993 trzy razy zdobywał tytuł amatorskiego mistrza Wielkiej Brytanii – za każdym razem w innej kategorii wagowej.

Kariera zawodowa - na zawodowych ringach stoczył 46 walk. Wszystkie wygrał (w tym 32 przed czasem). "Na rozkładzie" ma takich zawodników jak Mikkel Kessler, Bernard Hopkins, Roy Jones JR, Chris Eubank czy Jeff Lacy. W USA walczył tylko 2 razy: z Hopkinsem i Jonesem JR. W Wielkiej Brytanii stoczył natomiast aż 42 pojedynki: 23 w Anglii, 18 w Walii i 1 w Szkocji.


Jaka jest Wasza opinia o tym zawodniku? Czy uważacie go za jednego z najlepszych bokserów w historii super średniej, czy raczej mocno przereklamowanego zawodnika, który na dodatek niemal cały czas walczył u siebie?
Zapraszam do dyskusji!

Pięściarz jest prawdziwym mistrzem, gdy wstaje z desek i mówi: "Mogę walczyć dalej!"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2012, 12:22 PM
Post: #2
RE: "Duma Walii" - Joe Calzaghe
Wg mnie przereklamowany, mógł walczyć wcześniej z Royem czy Hopkinsem. Bardzo szybki, ale jego ciosy ala pudzian (nadgarstkiem) były bez mocy, np walka z Manfredo, przyjął z 30 ciosów, które w ogóle nie miały siły, sędzia przerwał pojedynek, ale czy nie za wcześnie??Niemniej jednak osiągnięcia ma, odszedł jako mistrz i za to go bardzo szanuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2012, 12:49 PM
Post: #3
RE: "Duma Walii" - Joe Calzaghe
Przegrał by z Royem i Eubankiem jeśli by byli w prime, trafił na swój czas.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2012, 06:00 PM
Post: #4
RE: "Duma Walii" - Joe Calzaghe
(09-02-2012 12:22 PM)bokser napisał(a):  Wg mnie przereklamowany, mógł walczyć wcześniej z Royem czy Hopkinsem. Bardzo szybki, ale jego ciosy ala pudzian (nadgarstkiem) były bez mocy, np walka z Manfredo, przyjął z 30 ciosów, które w ogóle nie miały siły, sędzia przerwał pojedynek, ale czy nie za wcześnie??Niemniej jednak osiągnięcia ma, odszedł jako mistrz i za to go bardzo szanuje.


Jego zwycięstwo nad Hopkinsem z dnia na dzień staje się coraz bardziej wartościowe. W końcu skreślali go wtedy po przegranej z Calzaghe a tu proszęSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2012, 06:08 PM
Post: #5
RE: "Duma Walii" - Joe Calzaghe
@darekaa
Hopkins jest jak wino, im starszy tym lepszy Wink chociaż i tak myślę, że Bernard niestety przegra rewanż z Dawsonem.
@bokser
Joe Calzaghe stawiał przede wszystkim na szybkość. Zadając mocne ciosy, z pełnym skrętem nie był by już tak szybki. Mimo uderzeń ''nadgarstkami'' zasypywał swoich przeciwników gradem ciosów a ci po prostu nie byli zdolni do dalszej walki. Sędzie w walce z Manfredo przerwał walkę, ponieważ na kilkadziesiąt ciosów Joe Manfredo nie oddał ani jednego. Podobny przypadek był w ostatnią sobotę kiedy to Masternak walczył z Simmsem, zasypując go gradem ciosów sędzia także przerwał walkę, ponieważ Simms nie oddawał. Takie zatrzymywanie walk jest dobrym sposobem na bokserów, którzy za wszelką cenę chcą przewalczyć pełen dystans nie zaliczając KO.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2012, 06:12 PM
Post: #6
RE: "Duma Walii" - Joe Calzaghe
(09-02-2012 06:08 PM)AdamekFightPL napisał(a):  @darekaa
Hopkins jest jak wino, im starszy tym lepszy Wink chociaż i tak myślę, że Bernard niestety przegra rewanż z Dawsonem.

Nie zmienia to faktu, że wartość zwycięstwa Calzaghe nad Hopkiem bardzo wzrosła:-)Zresztą Joe to był bardzo dobry bokser i wcale nie był "przereklamowany" jak to niektorzy twierdzą:-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2012, 06:28 PM
Post: #7
RE: "Duma Walii" - Joe Calzaghe
@darekaa

Wielu ludzi uważa, że Joe tę walkę przegrał lub maksymalnie zremisował. Przereklamowanym bokserem na pewno nie można go nazwać, walczył z wieloma świetnymi bokserami i do końca kariery zachował 0 w swoim rekordzie, a i wiedział kiedy odejść co charakteryzuje największych mistrzów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2012, 06:34 PM
Post: #8
RE: "Duma Walii" - Joe Calzaghe
(09-02-2012 06:28 PM)AdamekFightPL napisał(a):  @darekaa

Wielu ludzi uważa, że Joe tę walkę przegrał lub maksymalnie zremisował. Przereklamowanym bokserem na pewno nie można go nazwać, walczył z wieloma świetnymi bokserami i do końca kariery zachował 0 w swoim rekordzie, a i wiedział kiedy odejść co charakteryzuje największych mistrzów.

Walka była równa ale Joe jej nie przegrał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2012, 06:39 PM
Post: #9
RE: "Duma Walii" - Joe Calzaghe
AdamekFightPL
Dzięki, że mi to powiedziałeś, wcześniej nie miałem o tym pojęcia...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-02-2012, 10:17 AM
Post: #10
RE: "Duma Walii" - Joe Calzaghe
bokser

Nie ma problemu, polecam się na przyszłość ^^
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: