Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawdziwy Polski Ciężki.
17-01-2012, 11:15 PM
Post: #21
RE: Prawdziwy Polski Ciężki.
@Adammobp
Kazdy piesciarz przeciez boksuje z nadzieja ze zostanie mistrzem, a to kto o tym mowi to nie wazne. Artur w glebi siebie napewno wie ze nie jest jeszcze gotowy na Braci. Ma warunki, samozaparcie, bombe w obu rekach i psychike zabijaki i tylko ciezkie treningi i dobre walki z czolowka mu zostaly. Na wszystko ma czas. Wierze w niego z calego serca. Czas pokaze ile jest naprawde wart.

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
18-01-2012, 12:15 PM
Post: #22
RE: Prawdziwy Polski Ciężki.
Dla mnie jedynym prawdziwym polskim ciężkim jest Mariusz Wach. Ma doskonałe warunki fizyczne i silny cios. Robi postępy i wierzę, że trafi do czołówki HW. Pozostałym polskim bokserom brakuje warunków (Adamek, Sosnowski, Szpilka) lub charakteru (Wawrzyk).

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
18-01-2012, 09:36 PM
Post: #23
RE: Prawdziwy Polski Ciężki.
Dla mnie Szpila jest co najmniej takim samym ciezkim jak Wach. Jest nizszy ale sory, Marciano mial 178, Tyson tez niewiele wiecej wiec co tam wzrost. Liczy sie psychika, cios i umiejetnosci. Ale Wach tez nie jest zly, tylko ze na tle innych duzych drewniakow (helenius, fury) i duzych/innych (wilder) jest dosc stary. Musi obczaic moent na title shoot bo za pozno to lipa a za wczesnie jeszcze gorzej.

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-01-2012, 03:22 PM
Post: #24
RE: Prawdziwy Polski Ciężki.
Nasz prawdziwy, polski, potencjalny ciężki, stoi sobie tutaj na olimpijskim podium, obok niejakiego Claya, osiemnastolatka z Louisville:

[Obrazek: ali19602106436i.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-01-2012, 06:24 PM
Post: #25
RE: Prawdziwy Polski Ciężki.
I tylko żałować, że w tamtych czasach nasi bokserzy zaczynali kariery w boksie amatorskim i kończyli kariery w boksie amatorskim...

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-01-2012, 07:21 PM
Post: #26
RE: Prawdziwy Polski Ciężki.
Piękny widok Wink

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-01-2012, 02:20 PM
Post: #27
RE: Prawdziwy Polski Ciężki.
Bo wtedy boks amatorski stał na wiele wyższym poziomie, coś znaczył.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-01-2012, 02:33 PM
Post: #28
RE: Prawdziwy Polski Ciężki.
@Hugo

Według twojego rozumowania prawdziwym ciężkimi w obecnej HW jest Wach,Helenius,Price,Wilder,Fury,Dimitrenko i oczywiście bracia Kliczko bo mają super warunki fizyczne? a Chambers,Arreola,Povetkin,Adamek,Haye,Solis,Pulev,Bojcow,Chagaev itd... to pompowani cruiserzy? Mike Tyson to chyba był nawet półciężki. Wach jest dobrym zawodnikiem, ale według mnie co najmniej o klasę słabszym niż Adamek. Mariusz tak na prawdę na razie nie pokazał na co go stać. Walka z McBridem dała mu dużo pewności siebie, ale kim był Kevin w walce z Wachem? już w walce z Adamkiem McBride to był żywy worek treningowy ważący 130kg. Wach nikogo znaczącego nie pokonał w HW nawet z TOP20... teraz będzie się bił z Tyem Fileldsem zawodnikiem, który ma chyba najbardziej napompowany rekord w historii boksu.... Ten gość poza wielkimi gabarytami nie prezentuje NIC a Wach jako zawodnik przymierzany do walki o pas zamiast walczyć z kimś chociaż z top20 woli dalej obijać bumów. Przecież jak by Adamek walczył z takimi zawodnikami przed starciem z Witalijem to byście go poszczuli ładnie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-01-2012, 12:26 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2012 12:31 PM przez Ramzes.)
Post: #29
RE: Prawdziwy Polski Ciężki.
Cytat:Według twojego rozumowania prawdziwym ciężkimi w obecnej HW jest Wach,Helenius,Price,Wilder,Fury,Dimitrenko i oczywiście bracia Kliczko bo mają super warunki fizyczne? a Chambers,Arreola,Povetkin,Adamek,Haye,Solis,Pulev,Bojcow,Chagaev itd... to pompowani cruiserzy? Mike Tyson to chyba był nawet półciężki. Wach jest dobrym zawodnikiem, ale według mnie co najmniej o klasę słabszym niż Adamek.

Masz racje i zarazem nie maszWink. Po pierwsze, określenie "prawdziwy ciężki" lub "naturalny ciężki" jest prawidłowe. W pierwszej kolejności wymieniłeś zawodników, którzy mają powyżej 190 cm wzrostu. Ale to nie to czyni ich ciężkimi. Natomiast jeżeli chodzi o Tysona, to wieku 16 lat ważył 80 kg, więc nie sugeruj się wzrostem, Tyson to "naturalny ciężki". Twój idol Tomek Adamek, w wieku 21 lat, ważył 72 kgBig Grin Chambers,Povietkin,Solis,Chagaev to zawodnicy, którzy naturalnie oscylują w graniach wagi ciężkiej. Nawet Chambers, który potrafi wnieść na wagę 94 kg, ale to jego waga. Povietkin, Chagaev,Solis, Chambers to zawodnicy, którzy byliby faworytami w walce z Adamkiem. Trzej pierwsi Panowie, są wybitnymi amatorami. Adamek to nawet nie pompowany cruiser, ale półciężki. Co widać po jego budowie czyli: wąska klatka piersiowa, masywne nogi, wąskie barki, wypchany brzuch. Ja pamiętam Adamka z amatorki i pierwszych występów zawodowych, więc śmiać mi się chce, jak ktoś łyka ten kit o kłopotach z wagą. Teraz o Wachu. Przyjmijmy, że Tomek jest pompowanym, ale dobrym cruiserem. Wach nie wiem czy jest nawet przeciętnym ciężkim. Musiałby zaboksować i wygrać z takim Walkerem, Z.Lawrencem, żeby taki status otrzymać. Do czego zmierza, dla mnie dobry cruiser, powinien zlać, przeciętnego ciężkiego, jakim wg mnie jest Wach. I tutaj masz racje, Tomek jest o klase lepszy od Wacha. Lał Wacha w sparingach jako półcieżki i zrobiłby to teraz. Może nie byłoby KO, ale na bank, do jednej bramki dla Tomka. A te wszystkie śmieszne informacje o wadze Tomka, to włóż między bajki. Tomek między walkami w LHW NIGDY nie miał problemów. Szukali rozwiązania w słabszej kategorii wagowej, jaką wtedy była junior ciężka. W LHW Tomek mógł zostać skończony. Zobacz kto wtedy tam boksował. Chwała, że Tomek zarobił w HW i zdobył tytuł w CW. Nie pokonał nikogo szczególnego w HW, a dostał walkę o tytuł po układzie. Taka sama sytuacja była w LHW, boksował o vacant WBC z "no name" Briggsem. Wracając do HW, to można mu zaliczyć walkę z otyłym Areollą. Tomek nie jest wybitnym mistrzem. Ale wpływa na wyobraźnię, takich młodych ludzi jak TY. Może to i dobrze. Dla mnie definicja "Mistrz" to Hopkins,Lewis,Ali, Ward,Marquez, itp. Czyli zawodnicy, którzy walczyli z całą czołówką swojej wagi i zdobyli tytuł. Tomek tylko zapisał się w kartach, jako jeden z Wielu i tyle. Pozdrawiam.
ps. Pamiętaj, że Tomek bronił pasa(junior ciężka) z boomemBig Grin....i nie boksował z Herosami w HW. Nie licząc Kliczki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-01-2012, 02:13 PM
Post: #30
RE: Prawdziwy Polski Ciężki.
Zgadzam się prawie do całości , oprócz końcówki , Bell(bez pasa walka co prawda ) i Banks to byli zawodnicy z rankingu the ring więc tak źle nie było, no chyba ,że chodzi Ci o Gunna

"honestly ,to knock me out you better hit me with that ringpost ,because I aint going nowhere" M.Hagler
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości