Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gołowkin vs Rosado
17-01-2013, 04:25 PM
Post: #11
RE: Gołowkin vs Rosado
@AdamekFightPL

No właśnie to było coś w rodzaju spacerka. Grzesiek zupełnie dominował w pojedynku i ani przez moment nie był zagrożony. O Barkerze dowiemy się więcej po ewentualnej walce z Proksą, która jest moim zdaniem bardzo prawdopodobna.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2013, 05:24 PM
Post: #12
RE: Gołowkin vs Rosado
@Pakman
Może i tak, ale wyłapywał zupełnie nie potrzebne ciosy... a takie coś nie przejdzie w walce z najlepszymi. Golowkin pokazał Grzesiowi, że z rękami ''w kieszeni'' daleko nie zajdzie. Proksa to nie Martinez, przykro mi, ale taka jest prawda. Grześkowi w walce z Sylwestrem baardzo pasował jego ''drewniany'' styl, dlatego też go tak porozbijał a poza tym w walce z Grzesiek Sylwester prezentował poziom niższy niż Hope.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-01-2013, 05:30 PM
Post: #13
RE: Gołowkin vs Rosado
W chwili obecnej oczywiście, że nie ma szans z Gołowkinem, bo nie ma poważnego sztabu, a trener ma jeszcze kilkudziesięciu innych zawodników. Jestem pewien, że Grzesiek z takim teamem jaki ma chociażby Masternak kasuje całą wagę średnią ( z Martinezem też miałby szanse ).

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-01-2013, 10:52 AM
Post: #14
RE: Gołowkin vs Rosado
(17-01-2013 02:40 PM)AdamekFightPL napisał(a):  @Szakal
Ale mimo wszystko druga walka Grzesia z Hop'em do momentu nokautu jakimś spacerkiem dla niego nie była... a kim jest Hope a kim np. Barker, Geale czy Sturm...
"Była spacerkiem" to może za dużo powiedziane, ale jak dla mnie to była to łatwa walka dla Proksy. Grzesiek miał kontrolę nad tym co się działo w ringu. Owszem, sporo pajacował, przyjął trochę niepotrzebnych ciosów (na własne życzenie), ale poza tym nie widziałem u niego jakichś kryzysów czy większych problemów. Ponadto ten nokaut był moim zdaniem swoistą "kropką nad i" i chyba teraz nikt nie ma wątpliwości, że Proksa jest od Hope'a lepszy.
W jednym z poprzednich postów pisałeś, że walki z Kerrym nie były dla "Super G" łatwe. Co do drugiej się nie zgadzam, a co do pierwszej, to niby racja, ale moim zdaniem trzeba na nią spojrzeć z nieco szerszej perspektywy: brak trenera w narożniku i kontuzja uniemożliwiająca stoczenie pojedynku na sto procent możliwości - to moim zdaniem musiało mieć duży wpływ na przebieg tego pojedynku. I wcale nie chodzi mi o jakieś usprawiedliwianie Grzegorza, tylko po prostu są to fakty które moim zdaniem należy wziąć pod uwage.

Co do wymienionych przez Ciebie pięściarzy, to:
- Barker - Darren nie jest żadnym wielkim pięściarzem. Dał dobrą walkę z Martinezem, ale jak dla mnie to jest zawodnik jak najbardziej w zasięgu Proksy. Przygotowany na sto procent Proksa, z trenerem w narożniku i z dobrą taktyką moim zdaniem mógłby z Barkerem wygrać.
- Geale - nudny, ale skuteczny. W ostatniej walce (unifikacji ze Sturmem) poradził sobie bardzo dobrze, gdyby miał teraz walczyć z "Super G" to postawiłbym na niego, ale za parę lat, to kto wie? Wiele zależy od tego, jak Proksa będzie się rozwijał.
- Sturm - mimo że jestem dużym fanem Felixa, to trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest on już pięściarzem schyłkowym. Na Zbika (po wcześniejszych dwóch niezachwycających pojedynkach) błysnął formą, ale z Gealem już tak świetnie, zwłaszcza kondycyjnie, nie było. Odpowiedź na sporo pytań może dać walka Sturma z Solimanem, ale mimo wszystko uważam że "Niemiec" jest jednak zdecydowanie dalej, aniżeli bliżej szczytu swojej formy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-01-2013, 12:57 PM
Post: #15
RE: Gołowkin vs Rosado
@Szakal
Pajacował bo chciał ośmieszyć Hope'a, pokazać kto tak na prawdę jest lepszym zawodnikiem i przez to wyłapywał jakieś tam ciosy. To, że Proksa jest lepszym pięściarzem od Hope'a wiadomo nie od dzisiaj. Tylko czy to powód do radości, że nas zawodnik jest lepszy od jakiegoś średniaka bez ciosu? Hope to jednak nie klasa Barkera czy Macklina. Czy przez pryzmat tej walki można powiedzieć, że Proksa dałby radę takim zawodnikom jak Sturm,Geale,Barker itd? mi osobiście po obu walkach z Hopem zaświeciła się czerwona lampka mówiąca o tym, że Proksa nie jest wcale taki dobry jak go wszyscy opisują. Tym bardziej byłem zadziwiony, że ktoś widzi jego szanse w walce z Golowkinem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-01-2013, 01:13 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2013 01:14 PM przez Szakal.)
Post: #16
RE: Gołowkin vs Rosado
(19-01-2013 12:57 PM)AdamekFightPL napisał(a):  @Szakal
Pajacował bo chciał ośmieszyć Hope'a, pokazać kto tak na prawdę jest lepszym zawodnikiem i przez to wyłapywał jakieś tam ciosy. To, że Proksa jest lepszym pięściarzem od Hope'a wiadomo nie od dzisiaj. Tylko czy to powód do radości, że nas zawodnik jest lepszy od jakiegoś średniaka bez ciosu? Hope to jednak nie klasa Barkera czy Macklina. Czy przez pryzmat tej walki można powiedzieć, że Proksa dałby radę takim zawodnikom jak Sturm,Geale,Barker itd? mi osobiście po obu walkach z Hopem zaświeciła się czerwona lampka mówiąca o tym, że Proksa nie jest wcale taki dobry jak go wszyscy opisują. Tym bardziej byłem zadziwiony, że ktoś widzi jego szanse w walce z Golowkinem.
Co Ty masz z tym Barkerem? ;] Przecież to nie jest żaden wielki, niesamowity pięściarz, a Twoje posty odbieram trochę tak, jakby Darren był jakimś królem wagi średniej.
A już co do sedna Twojego posta, to owszem, Proksa pajacował żeby pokazać że jest lepszy. I pokazał, wygrywając przed czasem. Pytasz "czy to powód do radości, że nasz zawodnik jest lepszy od jakiegoś średniaka bez ciosu?" i tego pytania trochę nie rozumiem. Mamy się nie cieszyć, że Polak wygrał przez nokaut? A co do tego, czy przez pryzmat tej walki można powiedzieć, że da radę wymienionym przez Ciebie bokserom, to odpowiedź brzmi: "nie". Ale jeśli spojrzymy na temat szerzej, to znaczy przez przekrój całej kariery Grzegorza, to odpowiedź brzmi: "kto wie?". Jak już pisałem w poprzednim poście, Barker jest moim zdaniem jak najbardziej do pokonania. Sturm jest pięściarzem schyłkowym i jego walka z Solimanem może na parę pytań odnośnie dyspozycji Felixa odpowiedzieć (spodziewam się pełnego dystansu, więc ciekawi mnie przede wszystkim jak "Niemiec" wypadnie kondycyjnie). Geale moim zdaniem na ten moment pokonuje Proksę, ale za jakiś czas ta walka może wyglądać inaczej. Co do tego, że Proksa nie jest tak dobry jak go opisują, to wiele zależy od tego, kim są "oni". Po walce z Sylvetrem wytworzył się jakiś mit, że Grzesiek to jakiś "utajony geniusz boksu zawodowego" i sporo kibiców tak go traktuje robiąc z Polaka nie wiadomo kogo. Ja się z tym nie zgadzam, "Super G" dla mnie nie jest geniuszem, ale to jest naprawdę bardzo dobry bokser. Widziałem jakieś 15 jego walk i na ich podstawie mogę stwierdzić, że to jest bardzo utalentowany pięściarz, który jeśli tylko będzie odpowiednio kierował swoją karierą może dotrzeć naprawdę wysoko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-01-2013, 01:16 PM
Post: #17
RE: Gołowkin vs Rosado
@AdamekFightPL

Proksa to bokser budzący naprawdę skrajne opinie. Znam osobę, która twierdzi, że Grzegorz w przeciągu 5 lat zawalczy z Floydem i go pokona ( nie jest to laik ). Inni z kolei uważają, że nie jest to wystarczający talent na mistrza świata. Mimo ostatniego fatalnego roku w jego wykonaniu cały czas sądzę, że jest to materiał na czempiona i to nie jednej kategorii. Mayweather jednak moim zdaniem nie pokona.

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-01-2013, 01:23 PM
Post: #18
RE: Gołowkin vs Rosado
@Szakal
Oczywiście, że Polacy powinni się cieszyć z KAŻDEJ wygranej naszego rodaka, ale nie należy tej wygranej wyolbrzymiać zwłaszcza gdy rywalem był ktoś taki jak Kerry Hope. Dziwnie trochę wyszło z tym Barkerem, ale mogę to uzasadnić. Darren to nie jest król wagi średniej, ale należy do TOP10-20. Pokonał Hope'a dużo szybciej niż Proksa. Nie jest to ostateczny wyznacznik tego, że jest lepszy od Proksy, ale skoro potrafił pokonać Kerrego szybciej to na pewno też gorszy nie jest...

@Pakman
Za 5 lat Mayweather będzie miał 40 lat więc kto wie, może Proksa będzie miał wtedy z nim szanse...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-01-2013, 01:31 PM
Post: #19
RE: Gołowkin vs Rosado
(19-01-2013 01:23 PM)AdamekFightPL napisał(a):  @Szakal
Oczywiście, że Polacy powinni się cieszyć z KAŻDEJ wygranej naszego rodaka, ale nie należy tej wygranej wyolbrzymiać zwłaszcza gdy rywalem był ktoś taki jak Kerry Hope. Dziwnie trochę wyszło z tym Barkerem, ale mogę to uzasadnić. Darren to nie jest król wagi średniej, ale należy do TOP10-20. Pokonał Hope'a dużo szybciej niż Proksa. Nie jest to ostateczny wyznacznik tego, że jest lepszy od Proksy, ale skoro potrafił pokonać Kerrego szybciej to na pewno też gorszy nie jest...
Ale czy ktokolwiek wyolbrzymiał to zwycięstwo nad Hopem? Z tego co pamiętam, to pojawiło się po nim sporo opinii dość negatywnych (typu "Po co to pajacowanie?") a nie jakieś pieśni pochwalne.
A co do Barkera, to mogę się zgodzić że jest to TOP20 wagi średniej, ale to nie znaczy też, że Proksa nie miałby z nim szans.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-01-2013, 01:36 PM
Post: #20
RE: Gołowkin vs Rosado
@Szakal
Jasne, że miałby szanse. Proksa ma szansę z takimi zawodnikami jak Sturm,Barker,Macklin,Dzindziruk,Rubio, ale w moim odczuciu z takimi zawodnikami jak Zbik,Chavez Jr, Martinez, Golowkin Proksa nie ma co do ringu wychodzić... chyba, że po wypłatę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: