Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jesteśmy przed nokdaunem, w trakcie liczenia , czy po nokaucie?
22-05-2017, 08:57 PM
Post: #21
RE: Jesteśmy przed nokdaunem, w trakcie liczenia , czy po nokaucie?
Tak jak redd napisał, kwestia tej kameralności to kilka osób więcej. Przeciętnie liczba użytkowników odchodzących z forum jest podobna, różnica jest w liczbie osób przychodzących, które odwiedzają forum i na nim zostają.
Zainteresowanie boksem spada, a aktywni póki co są głównie kibice niedzielni co widać na głównej. Ale też co widać na głównej, ilość komentarzy spada.
A jeśli idzie o wybór między "setkami kibiców niedzielnych spamujących byle jak o byle czym" a "kameralnym forum jak teraz" to wolę to drugie.
Co do moderacji, czasem dostaję PW odnośnie tematów żeby zwrócić na nie uwagę, zedytować itd.
Jeśli gdzieś jest offtop to konkretnie, co/gdzie/jak. Wywiad z Adamkiem był powiązany z bokserem i był tematem do rozmowy. Userzy często wplatają swoje poglądy w posty, ale nie zamierzam ich za to karać. Uważam, że dopóki ktoś kogoś nie wyzywa od lewaków/prawaków to jest okej.
Ale jak są jakieś konkrety co do "odwagi moderatora" to chętnie poczytam.Co do godziny też mam odpowiednią, więc może to jakieś ustawienia na Twoim kompie, Wietnam?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2017, 09:15 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2017 09:22 PM przez Wietnam.)
Post: #22
RE: Jesteśmy przed nokdaunem, w trakcie liczenia , czy po nokaucie?
Nie on to chodzi Gogolius, jest godzina ok tylko że zamiast godziny popołudniowej 15:44 jest 3:44.

Forum musi pójść do przodu, potrzeba zmian.

Niedługo będziemy pisać w 3 osoby. W tym jedna tylko raz w tygodniu.

Jestem za tym aby moderatorem był również @rsc, wyrażał taką chęć.

Reputacja jest ok. Ale lepszym wyjściem byłby system podobny jak
na portalu Yale, plusy za sam osobny post! Tylko że bez minusòw......
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2017, 10:58 PM
Post: #23
RE: Jesteśmy przed nokdaunem, w trakcie liczenia , czy po nokaucie?
Jeśli chodzi o zaproponowane zmiany czy tez sugestie Wietnama to tak: nie wiem czy punkty reputacji są przeszkodą dla nowych osób chcących tu pisać. Kazdy z nas kiedyś zaczynał od zera więc ja nie widzę problemu ale jeśli jest to jedna z przyczyn ze nie pojawiają się tu nowi to jak dla mnie można to zlikwidować jeszcze dzisiaj. Pomysł z kadencyjnością modów, no nie spotkałem się z czymś takim nigdzie wcześniej, ale np. Bestia ma uprawnienia moderatora ale co z tego skoro jest tu od święta. Dobrze ze jest Gogolius, który pilnuje porządku bo Maynard tez aktywnością nie grzeszy.
Konkursy na usera miesiąca itp - wszystko co jest w stanie nieco ożywić forum jest wskazane. Jak wspominałem nie chodzi o to by było tu nagle 20-30 osób więcej ale trochę świeżej krwi by się przydało. Odpisywać nowym userom będziemy jak będą nowi userzy Wink.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2017, 11:47 PM
Post: #24
RE: Jesteśmy przed nokdaunem, w trakcie liczenia , czy po nokaucie?
Dobrze że chociaż @Martin patrzy na te propozycje świeżym spojrzeniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2017, 05:32 AM
Post: #25
RE: Jesteśmy przed nokdaunem, w trakcie liczenia , czy po nokaucie?
@Gogolius
Nazywanie kogoś "lewakiem" nie jest wyzywaniem.

To określenie czyichś poglądów.

Czyżby poprawnośc polityczna dotknęła także Ciebie

Ta porawnośc doprowadza do absurdalnych sytuacji ,że są kraje że nie można komuś powiedziec Żydzie, murzynie, arabie itp, pomimo że nim właśnie jest.

Wyjaśnij mi dlaczego "lewak" według Ciebie jest określeniem pejoratywnym ?
I dlaczego na forum wprowadzasz jakieś niezrozumiałe zasady?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2017, 07:33 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2017 07:46 AM przez Gogolius.)
Post: #26
RE: Jesteśmy przed nokdaunem, w trakcie liczenia , czy po nokaucie?
Lewak jest określeniem pejoratywnym. Jeśli ktoś czuje się obrażony takim stwierdzeniem to nie powinno się go używać. To tak jak gej i pedał. Jedno słowo jest okej, drugie mniej.
Jeśli chcesz określić kogoś poprzez jego poglądu możesz użyć słowa "lewicowiec".

Chyba, że słowo "lewak" wejdzie do słownika języka polskiego oznaczające "kogoś przez pryzmat jego poglądów".

Z resztą obecnie problemu nie ma, konkretne obrażanie użytkowników, którzy poczuli się dotknięci przez rozmówców w ciągu ostatniego roku mógłbym policzyć na palcach jednej ręki.

Co do propozycji:

1. Nie mam pojęcia co jest złego w punktach reputacji i czemu "zieleń sprawia, że brakuje tutaj ludzi". Jakieś argumenty?
Oczywiście jeśli ktoś wyłoży dowód na to, że brak reputacji przekłada się na wzrost wartościowych użytkowników to myślę, że usunięcie ich to kwestia kilku chwil.

2. Nie wiem czemu miałaby służyć kadencyjność moderatorów. Jakieś argumenty?
Choć jako różowy może nie powinienem się wypowiadać.

3. Taką ankiete można wprowadzić nawet pod koniec maja i głosować nad Userem Maja, nie widzę problemu - chyba że silnik nie pozwala zrobić ankiety na taką ilość pozycji by objąć wszystkich użytkowników (ale skoro jest ich mało to powinien dać radę).

4. Zegarek to moce Maynarda, jest regularnie na forum więc pewnie się odezwie w tym temacie.

5. Nie dowiedziałem się o co chodzi z odwagą i moderowaniem offtopu. Z zasady lecą posty totalnie niezwiązane z tematem. Jeśli ktoś porusza się na obrzeżach tematu albo dyskusja odchodzi z głównego biegu, ale po chwili wraca to jest okej. Dużo częściej zdarza mi się napisać, że mamy offtop i czas wrócić do tematu niż skasować post.

6. Równouprawnienie - no tu już pojechałeś wypowiadając się w imieniu innych osób, które napisały jednego posta i znikły. Nie można wprowadzić nakazu odpisywania na konkretne posty. Każdy użytkownik może odpisywać tam gdzie chce. Jeśli nowy napisze coś co nikogo nie interesuje to przecież nikt nie będzie na siłę trzaskał posta, żeby mu odpowiedzieć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2017, 07:40 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2017 07:42 PM przez Wietnam.)
Post: #27
RE: Jesteśmy przed nokdaunem, w trakcie liczenia , czy po nokaucie?
Ciekawi mnie co by na forum zmienił @RSC, jestem ciekawy R. Założyłeś wątek wiec napisz w podpunktach
śmiało.

Mankamenty, dlaczego teraz jest na forum wieczorem zaledwie po 4/5 osób każdego dnia. Kiedyś przytoczyłem
jak pamiętasz że jest na forum "Sztywno" ty też to podawałeś jako argument, dawałeś
też do zrozumienia że jeden z moderatoròw myśli że to jego forum, prywatne idaho.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2017, 09:14 PM
Post: #28
RE: Jesteśmy przed nokdaunem, w trakcie liczenia , czy po nokaucie?
@Gogolius
"Każesz" mi lewaka nazywac lewicowcem?

Niedoczekanie Twoje.

To dwie różne postawy jedna skrajna w stosunku do drugiej.

Nie ma w polskim języku innego określenia w stosunku do poglądów ultralewicowych.

Twoja sugestia jest analogiczna jakbym kretyna ,imbecyla , czy idiotę miał nazywac tylko wariatem.
W jednym z państw skandynawskich zabroniono w szkole na osoby płci żeńskiej mówi dziewczynki.
Podobno takie określenie je poniża , i napiętnuje przez co nie są równe wobec płci przeciwnej.
Jeżeli będziesz mi narzucał i zabraniał stosowania określenia lewak to za takie praktyki Ciebie nazwę lewakiem nawet jeżeli miałbyś mnie dożywotnio zbanowac.
Nie pozwolę sobie zakładac kagańca w myśl lewackich poglądów i narzucania poprawności.

-----------------------------------------------------------------------------------
@Wietnam
Ja na tym forum zmieniłbym..............wszystko.
Zacząłbym od administratora

Pisałem już kiedyś o tym szczegółowiej.
Ale moje propozycje nikomu tu nie odpowiadają.
Wiec zmieniajcie sobie według własnego uznania.
Ja o boksie piszę gdzie indziej.
Tam gdzie jest więcej wolności.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2017, 10:56 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2017 11:07 PM przez Wietnam.)
Post: #29
RE: Jesteśmy przed nokdaunem, w trakcie liczenia , czy po nokaucie?
Ja nie proponuje tu zmian, ten temat powstał z nie mojej inicjatywy, dałem tylko przykłady w punktach co ewentualnie
można było by zmienić według mojej wizji gdybym był w administracji Wink to tak jak Petru który już snuje wizję premierowania
przedstawiając program Nowoczesnej w poniedziałek. Jak i tak wiadomo że jego partia nie ma szans na rządy.

Nie przeszkadza mi moderator, nie mam nie po drodze z Gogoliusem, pisze tutaj sam teraz to przynam bo
odpowiada mi grono dość ściśłe , ja nie lubię znajdować się w gronie 300 komentarzy pod newsem bo mi
się w głowie kręći. Wink . 90 różnych nickòw.

Szkoda tylko że nie ma już tutaj takich useròw jak @Redhawk, TomaszX, czy ulotniony ostatnio Wilczekstepowy.
Maynard, Bestia napiszą po jednym poście na miesiąc.

Punkty reputacji są ciekawe, są urozmaiceniem, nie przeszkadzają mi.Napisałem
tylko przykłady które mogą się wiązać z ich negatywnym skutkiem. Nie ma rzeczy
perfekcyjnych. Są przykłady różnych" pacjentów" ze zmiennymi charakterami.
Może ich źieleń odstraszać tak jak czerwień odstrasza byka w zagrodzie. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2017, 11:33 PM
Post: #30
RE: Jesteśmy przed nokdaunem, w trakcie liczenia , czy po nokaucie?
(23-05-2017 10:56 PM)Wietnam napisał(a):  Ja nie proponuje tu zmian,

To niech tak zostanie jak jest, bo pozostałym też to odpowiada.

Po co ja będę się tu "produkował" i pisał propozycje zmian jak to i tak niczego nie zmieni.

Większośc decyduje , a ja mogę się jedynie dostosowac , albo opuścic to forum.

Mnie ta forma forum całkowicie nie odpowiada.
Od punktów reputacji poprzez moderację , czy sprawy techniczne jak możliwośc usuwania postów.
O pozostałych rzeczach pisał nie będę bo albo już kiedyś je poruszałem , albo są niemożliwe do zaakceptowania przez pozostałych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: