Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Carl Frampton
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Widzę, że moje stare posty w tym temacie były całkiem celneWink

Co do Framptona, myślę, że teraz właśnie jest idealny moment na walkę "domową" - Quigg, albo Kid Galahad. Myślę, że można by tak nawet największy stadion w UK zapełnić. Carl nie ma obowiązkowego pretendenta, Galahad jest w 15 IBF, więc to dobra opcja. Walkę z Quiggiem zaś można by sprzedać jako unifikację (choć nikt poważny tego pasa "regular" WBA nie traktuje jako mistrzowskiego, w sytuacji, gdy mistrzem jest Rigondeaux), co tym bardziej może podsycić nastroje.

Analizując inne opcje, stwierdziłem, że z pięściarzy, którzy nie posiadają pasa mistrzowskiego (w walkę z Rigo nie wierzę, a Santa Cruz idzie do wyższej kategorii), najciekawszy może być Filipińczyk Servania - posiadający dobrą technikę i stosunkowo doświadczony, a na dodatek bez porażki na koncie.
Odświeżając temat: Frampton w przeciągu ostatnich lat wygrał walkę domową z Quiggiem o której pisał Maynard, potem wygrał z Santa Cruzem, został bokserem roku 2016 i przegrał rewanż z Santa Cruzem.
Obecnie ma dłuższą przerwę, ale podzielił się dwoma faktami ze swojego życia:

- zamierza skończyc karierę w wieku 32 lat - chciałby odzyskać swój pas stracony z Santa Cruzem, po czym przejść do wyższej kategorii, zdobyć mistrzostwo świata i odejść
- zredukował obecnie liczbę sparingowych rund. Z tego co mówił, normą dla bokserów jego kategorii wagowej i poziomu jest ok. 100-120 rund sparingowych. W trosce o zdrowie Frampton chce zejść do tej liczby. Obecnie standardem dla niego było... 200-220 rund Wink
Ale norma w jakiej skali czasu? Tyle rund przy przygotowaniach przed walką czy na miesiąc czy co?
Chyba w wartości bezwzględnej jak idzie o okres przygotowawczy przed walką Wink czyli tak na 8-12 tygodni treningów.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie