Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Rekowski vs McCall II (Legionowo 26.04.2014)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Oto rozpiska walk z zaplanowanej na kwiecień gali w Legionowie

Marcin Rekowski 12-1 vs Oliver McCall 57-13, 10 rund, 200+ lbs
Rewanż. W pierwszej walce, na dystansie 8 rund, lepszy był McCall. Dystans 10 rund dodatkowo premiuje Amerykanina. Rekowski musiałby wiele zmienić w swoim boksie, czego trudno się spodziewać. McCall w ich pierwszej potyczce pokazał, że potrafi zranić i zmęczyć Polaka. Jeżeli Amerykanin nie zlekceważy przygotowań powinien zwyciężyć po raz drugi, całkiem możliwe że przed czasem.
Mój typ: McCall przed czasem w końcowych rundach.

Kamil Szeremeta 5-0 vs Rafał Jackiewicz 44-11-2, 8 rund, 154lbs
Szeremeta to solidny zawodnik, ale bez żadnego błysku, posiadający słabe uderzenie. Jackiewicz nie jest w stanie rywalizować już na wysokim poziomie, ale na lokalnym podwórku dalej może dominować i weryfikować możliwości niektórych prospektów. Zdaje się, że jego doświadczenie weźmie górę nad młodością Szeremety.
Mój typ: Jackiewicz na punkty

Paweł Głażewski 21-2 vs Maciej Miszkin 16-1, 8 rund, 175lbs
Głażewski to solidny pięściarz, który zasłynął z tego że powinien wygrać z wrakiem RJJ. Jego możliwości zostały jednak zweryfikowane w pojedynkach z Ngumbu i Mouhamedim. Miszkin to bokser przeciętny, powracający po sromotnej porażce przed czasem. Obydwaj są poprawni technicznie i nie mają ciosu, jednak bardziej utalentowany i doświadczony zdaje się być Głażewski i to w nim upatruję faworyta.
Mój typ: Głażewski na punkty

Michał Żeromiński vs Dawid Kwiatkowski, 6 rund, 147lbs
Żeromiński nie najgorzej wypadł na tle weterana Jackiewicza i pewnie wypunktował bojowego Łukasza Janika. Kwiatkowski w swojej karierze przegrał z przeciętnym journeymanem, a jego zwycięstwo nad Laszlo Fazekasem wygląda podejrzanie. W tym zestawienie faworytem jest Żeromiński.
Mój typ: Żeromiński na punkty

Michał Cieślak 4-0 vs Artur Binkowski 16-4-3, 6 rund, 200lbs
Prospekt Cieslak zmierzy się w walce z wychudzonym, past prime Binkowskim. Faworyt jest tylko jeden, Cieślak powinien solidnie poobijać Binkowskiego. Niemniej powinniśmy spodziewać się ciekawego trash talku ze strony „Arta”.
Mój typ: Cieślak na punkty

Albert Sosnowski vs Włodzimierz Letr
Sosnowski jest już po szczycie formy, a pojedynek z Letrem jest typową walką "na rozgrzewkę" przed większym starciem. Rywal Sosnowskiego prezentuje bardzo słaby poziom i powinien zostać odprawiony przed czasem w początkowej fazie walki.
Mój typ: Sosnowski przez KO
Ściąganie Binkowskiego na 6 rund w dodatku do kategorii cruiser jest trochę niepoważne.
Rewanż Rekowskiego z McCallem będzie zapewne wyglądał tak samo jak pierwsza walka z tym, że tym razem to Polak dostanie decyzję przy równej walce...
Elijah McCall dostał propozycję walki z Pulevem za 10 tys. dolarów i ją wyśmiał. Przecież to jest zawodnik, który w USA może co najwyżej walczyć na undercardach undercardów za 500 dolarów... Przecież co to jest poziom skoro on został zdemolowany kompletnie przez człowieka, którego pokonał 50-letni emeryt. 10 tys. to dla niego jak oferta, która spadła z nieba i w dodatku jeszcze walka ze znanym zawodnikiem i możliwość kolejnych ofert. W Polsce dostał dobre pieniądze ale w nigdzie indziej na świecie się przecież takie rzeczy nie dzieją...
O ile mnie pamięć nie myli to rok temu w Polsce dostał do podziału z ojcem 30 tyś dolarów.Czyli po 15 na łebka,gdybym ja był na jego miejscu to bym wziął tą walke Smile
Młody McCall to poziom zwykłego journeymana. To co zrobił z nim Rekowski dobitnie świadczy o jego poziomie.

Śmieszy mnie medialna wojenka na linii Głażewski vs Miszkin. Głażewski rzuca takie teksty jakby był wielkim czempionem, a nie gościem którego zbił na kwaśne jabłko solidny średniak z Francji.
No to jest właśnie poziom naszego boksu. Gwiazdami wojen medialnych są zawodnicy pokroju Głażewskiego i Miszkinia, w przypadku Głażewskiego dalekie zaplecze i ledwo średni poziom europejski a w przypadku Miszkinia poziom bardziej już bym powiedział lokalny, może być mistrzem swojej klatki schodowej ale nic więcej. Rozprawiamy na temat zawodników typu Kownacki, o którym nikt by nigdy nie usłyszał gdyby był np. z USA, bo nie mamy nikogo o kim można by pisać. U nas jeden z miliona staje się tym jedynym, taka magiaBig Grin
McCall ma już podobno 105 kg. Rekowski dostanie jeszcze większe lanie.
Tak patrzę na tą rozpiskę i jeśli dodamy do tego powrót Alberta Sosnowskiego, to mamy naprawdę 6 bardzo ciekawych jak na polski rynek bokserski pojedynków. Nie chcę przesadzać, ale moim zdaniem jest to najlepszy event bokserski jaki w Polsce kiedykolwiek stworzono, nie licząc oczywiście Polsat Boxing Night. Naprawdę, tutaj nieobejrzenie któregokolwiek z pojedynków będzie straceniem fajnego starcia. Zastanawia mnie jedynie nazwisko Romana Bugaja, którego ni w ząb nie kojarzę, a tak patrzę, że sporo ludzi czeka na jego walkę.

Moje typy:
Rekowski - McCall
Rekowski PTS

Szeremeta - Jackiewicz
Jackiewicz PTS

Głażewski - Miszkin
Głażewski TKO

Żeromiński - Kwiatkowski
Żeromiński PTS

Cieślak - Bińkowski
Cieślak PTS

Sosnowski - TBA
Sosnowski TKO Big Grin
@kubala
Były już kiedyś gale które gdyby się odbywały dziś to sprzedawano by je w PPV. Zerknij na nazwiska jakie boksowały na tej gali :
http://boxrec.com/show_display.php?show_id=496139
Wink
Wow... No nazwiska Polaków robią wrażenie, ale jednak klasa rywali pozostaje wiele do życzenia. Nie widziałem tej gali, ale sądzę, że pojedynki musiały być bardzo jednostronne Smile
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie