Forum - BOKSER.ORG

Pełna wersja: Erkan Teper
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Wczoraj na ringu w Bazylei Erkan Teper znokautował już w 1 rundzie Michaela Sprotta, odnosząc swoje 11 zwycięstwo (w tym 7 przed czasem). Po niedawnym zwycięstwie Hammera nad Larsenem to drugi spektakularny sukces niemieckich ciężkich. Na Tepera zwróciłem uwagę już kilka lat temu, oglądając jego pojedynek z Jakovem Gospiciem. To jest bokser tureckiego pochodzenia, wysoki, potężnie zbudowany i silny fizycznie. Techniką i szybkością na kolana nie rzuca, ale chyba jest wyraźnie lepszy pod tym względem od Charra. Pośrednie porównanie walk ze Sprottem wykazuje jego przewagę nad Gerberem. Mimo 31 lat, Teper to moim zdaniem (obok Hammera) najbardziej perspektywiczny niemiecki ciężki. Oczywiście to są perspektywy bardziej na miarę mistrza EBU, niż jakikolwiek tytuł światowy.
Chyba pora odświeżyć temat, który prawie 2 lata był "martwy". Tytuł EBU, który mu wróżyłem w 2013, Teper już ma. Chyba jednak stać go na więcej. Może Niemcy doczekają tureckiego Maxa Schmellinga?
Facet jest chyba w prime i powinien być w miarę szybko poprowadzony. Do tej pory zdaje egzaminy. Ciągle pytam się, jaki jest limit Tepera i jak dużo może osiągnąć? Szkoda, że do Czagajewa jest już taka kolejka, bo w Niemczech można by było zorganizować taką potyczkę.
Hugo, czy nadal podtrzymujesz ostatnie zdanie z pierwszego postu, że Teper dalej nie podskoczy niż do EBU?
@Wilczek
Przecież napisałem, że "chyba jednak stać go na więcej". Nie wiem, czy i kiedy Teper dostanie title shota do tytułu światowego, ale mam nadzieję, że jego promotorzy przynajmniej zorganizują ciekawe walki o EBU. Godnych kandydatów paru by się znalazło: Pulew, Fiedosow, Takam ( z Powietkinem walczył jako reprezentant Francji), Helenius, Ustinow, Dinu, Wach (?). Obawiam się jednak, że pierwszeństwo będą mieli Niemcy i "Niemcy": Hammer, Dimitrenko, Charr, Gerber, Wallisch, Rill.
W przyszłym roku może dojść do ciekawej walki bo oka na Tepera mają ludzie Joshuy.
Kurde, jakoś nie mam do niego przekonania. Dla mnie to taki silniejszy Chisora, który się wyłoży na jakimś super puncherze albo dobrym techniku. Stiverne, Fury, Jennings są dla mnie faworytami w walce z nim. Teper mógłby celować w Glazkova, bo zajechałby go presją.
Jestem ciekaw jakby wyglądała jego walka z Povietkinem - choć nowa wersja Saszy mogłaby skończyć go przed czasem.

Z drugiej strony Teper powinien wygrać z całą drugą ligą HW bez problemów: Chisora, Gerber, Takam, Perez czy Czagajew.
Taki ekskluzywny gatekeeper, ale raczej nie więcej.
Ostatnio Chisora wspomniał o tym, że chętnie zmierzyłby się z Teperem. Jeśli pojawiłaby się taka możliwość, to Turek powinien brać taki pojedynek bez zastanowienia. Dereck jest już porozbijany, a do tego stylowo powinien pasować Erkanowi. No i stanowi ciągle pewne nazwisko w HW. Myślę, że Chisora dostałby lanie w takim pojedynku - Turek jest większy, mocniej bije, jest w gazie i nie jest porozbijany. W półdystansie na pewno trafiałby, szczególnie że rywal sam dążyłby do walki z bliska. Nie widzę zbyt wielu argumentów po stronie Brytyjczyka.
EBU wyznacza Chisorę, na obowiązkowego pretendenta do tytułu, który posiada Teper. Jak widzę szanse? Erkan powinien rozbić Chisorę, który jest już porozbijany i będzie wchodził na bomby Turka.
Super wiadomość dla Teper'a. Smile Będzie miał kolejne nazwisko w rekordzie, a i też Chisora nie jest tak całkiem upadłą personą.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie