Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 walk, o których marzą polscy kibice boksu
15-02-2013, 09:32 AM
Post: #1
10 walk, o których marzą polscy kibice boksu
W Polsce boks cieszy się umiarkowaną popularnością, zdecydowanie ustępując piłce nożnej, czy żużlowi. Większość kibiców boksu to tzw. kibice niedzielni, których interesują tylko największe walki z udziałem polskich bokserów. Takich walk jest jak na lekarstwo, toteż w zastępstwie zainteresowaniem cieszy się nawet takie badziewie, jak pojedynek Gołota - Saleta. Prawdziwy sukces medialny i finansowy przyniosłyby jednak na polskich ringach walki z udziałem dwóch polskich bokserów wysokiej klasy ewentualnie pojedynki na wysokim poziomie Polaków z Rosjanami lub Niemcami ( z racji zaszłości historycznych). Pozwoliłem sobie sporządzić poniżej ranking 10 najbardziej pożądanych walk bokserskich w Polsce.

1. Włodarczyk - Adamek o pas WBC w cruiser
Góral i Diablo to dwaj najbardziej znani polscy bokserzy, których różni niemal wszystko (styl walki, psychika, przebieg kariery bokserskiej). Nie ma przy tym powodu, dla którego Adamek nie mógłby powrócić do swojej starej kategorii. Starcie Adamek - Włodarczyk to gwarantowany pełen stadion widzów + dobrze sprzedane ppv.

2. Adamek - Szpilka w wadze ciężkiej
Młody Artur Szpilka na wyrost został obwołany następcą Andrzeja Gołoty, ale jest malowniczą postacią i boksuje niezwykle widowiskowo. Pomiędzy nim i Adamkiem od dawna iskrzy, co dodatkowo podgrzałoby atmosferę przed walką.

3. Włodarczyk - Masternak o pas WBC w cruiser
Mateusz Masternak to największy talent młodego pokolenia w polskim boksie. Ma wielu sympatyków, którzy uważają, że już dziś jest bokserem lepszym, niż Diablo.

4. Włodarczyk - Lebiediew o pasy WBC i WBA w cruiser
Polsko-rosyjskie unifikacyjne starcie dwóch bokserów obdarzonych potężnym ciosem. To dopiero byłyby grzmoty!

5. Fonfara - Kostecki o pas IBO w półciężkiej
Cygan chyba niedługo wyjdzie z paki i powróci na ring. Jest raczej czarną legendą polskiego boksu, ale jego starcie z młodym utalentowanym mistrzem IBO z Chicago byłoby na pewno niezapomnianym widowiskiem.

6. Włodarczyk - Huck o pasy WBC i WBO w cruiser
Wprawdzie Huck to tylko podrabiany Niemiec, ale właśnie z tego powodu wyjątkowo (choć raczej niesłusznie) w Polsce nielubiany. Okazja do rewanżu za Grunwald, Wrzesień 1939 itd itp.

7. Szpilka - Powietkin o pas WBA regular w ciężkiej
Dlaczego Szpilka, a nie Adamek jako przeciwnik Powietkina? Dlatego, że walka Adamek - Powietkin na 90% skończyłaby się na punkty, a Szpilka - Powietkin na 90% przed czasem.

8. Masternak - Głowacki o pas EBU w cruiser
Głowacki jest w tej chwili naturalnym pretendentem do pasa EBU, będącego w posiadaniu Masternaka. Bardzo odmienny styl boksu obu bokserów stwarza duże prawdopodobieństwo dobrego widowiska.

9. Masternak - Huck o pas WBO w cruiser
Jeżeli nie Diablo, to może Master jako przeciwnik dla Hucka w walce na szczycie wagi cruiser? Chyba byłoby jeszcze ciekawiej.

10. Proksa - Jonak w średniej/umownym limicie
Obydwaj utalentowani i bojowi. Obydwaj też pochodzą ze Śląska, gdzie mają wielu wiernych kibiców, a więc tam powinna odbyć się ich walka.

Na marginesie chciałem zauważyć, że chcąc nie chcąc aż w czterech walkach umieściłem Krzysztofa Włodarczyka. To bokser kontrowersyjny, ale posiadanie przez niego pełnowartościowego pasa mistrza świata to wielki atut. Można porównać Diablo do kury, która mogłaby znosić złote jaja (a przynajmniej jedno, ale duże). Trzeba być dupą, a nie promotorem, żeby tego nie wykorzystać, jak należy.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2013, 03:45 PM
Post: #2
RE: 10 walk, o których marzą polscy kibice boksu
Biorąc pod uwagę to zestawienie powyżej to dla mnie interesujące byłyby dwie walki
1. Włodarczyk – Huck
2. Szpilka – Powietkin
Pierwsza walka dałby mi odpowiedź, który z nich jest bardziej „naciąganym” mistrzem.
Druga dałaby mi odpowiedź ile wart jest Szpilka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2013, 04:05 PM
Post: #3
RE: 10 walk, o których marzą polscy kibice boksu
RSC-2
Problem w tym że w wadze Cruiser wszyscy Mistrzowie są nieco naciągani bo po prostu nie walczą między sobą,jest tu kilku naprawdę zbliżonych klasą do siebie zawodników ale jakoś się unikają.

Ja bym zobaczył walkę Szpilki z Kimbo.Piszę poważnie,to by trwało pewnie 1-2 rundy,ale cepy by ładnie fruwały.

Master-Diabeł
Wach-Adamek
Głowacki-Kołodziej
Kostecki-Shumenow bądź Claverly.
Proksa-Gale
Po za tym wasze typy też mi pasują,tylko Szpilka-Povietkin...

Nie zamierzam zachowywać się jak tchórz i usprawiedliwiać po przegranej walce jak to robi wielu bokserów. Niezależnie jaki byłby powód – po prostu przegrałem.-Ricardo Mayorga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2013, 06:23 PM
Post: #4
RE: 10 walk, o których marzą polscy kibice boksu
Master-Diablo
Nic więcej. a Mateusz znów zabrał głos w tej sprawie.
http://www.bokser.org/content/2013/02/15.../index.jsp

Posiadać WBC a bić Palaciosów i Mormecków. żenada. myślałem że po Greenie coś ruszy.

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2013, 11:30 PM
Post: #5
RE: 10 walk, o których marzą polscy kibice boksu
Sulęcki-Majewski mogło by być ciekawym pojedynkiem.Fajny boks prezentuje Sulęcki i kto wie czy by nie ograł Majewskiego.

Nie zamierzam zachowywać się jak tchórz i usprawiedliwiać po przegranej walce jak to robi wielu bokserów. Niezależnie jaki byłby powód – po prostu przegrałem.-Ricardo Mayorga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2013, 12:37 AM
Post: #6
RE: 10 walk, o których marzą polscy kibice boksu
Ja bym upatrywal faworyta w Sulęckim . Nie widze nic specjalnego w Majewskim widzialem jego dwie walki moze przez to , ale dla niego nie wstawalem w nocy , nawet nie ogladalem powtorek , po prostu mnie nie przekonuje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2013, 09:29 PM
Post: #7
RE: 10 walk, o których marzą polscy kibice boksu
1.Bardzo dobra i ważna walka .Krzysiek chce przejść do ciężkiej .Adamek i Krzysiek byli mistrzami świata w tych samych kategoriach .Była by to prawdziwa walka stulecia Polskiego boksu ,bardzo widowiskowa i dała by odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących obu zawodników.
2.Raczej nie .W tej chwili Szpilka -Zimnoch , Promotor Szpilki zobaczył ,że ta walka jest zbyt ryzykowna i raczej niemożliwa , więc zmienił obiekt zainteresowania ,a kazał Szpili mocno szczekać.
3.Włodarczyk -Masternak -Jestem za walką Adamek -Diablo .No cóż zupełnie inny styl , Master jest młody , bardzo utalentowany . Walka napewno ciekawa: na punkty Master , nokaut Diablo ,acz Diablo ma znacznie większe szanse na zwycięstwo na punkty niż Master na zwycięstwo przed czasem.Może walka masternak -Kołodziej .Chodziaż Kołodziej by raczej większych szans nie miał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2013, 12:56 PM
Post: #8
RE: 10 walk, o których marzą polscy kibice boksu
Cchetnie zobaczylbym walke Darka Seka z Fonfara, i kibicowalbym zawodnikowi z Tarnowa.
Mialem kiedys okazje byc na sparingach Darka, i przyznam, ze zrobil na mnie i kilku znajomych piorunujace wrazenie, czego jeszcze w oficjalnej walce nie widzialem. Potencjal jednak jest ogromny, i czekam na wiksze wyzwania, a pas mistrza Europy moim zdaniem jest jak najbardziej w zasiegu.

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-05-2013, 11:21 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2013 11:25 PM przez kubala1122331.)
Post: #9
RE: 10 walk, o których marzą polscy kibice boksu
Teraz walka Włodarczyka z Czakijewem zapowiada się ciekawie. Dla mnie lepsze zestawienie niż z np. Huckiem.
Szpilka - Povietkin kompletnie nie widzę, będzie 90% nokaut, ale na Szpili. Jeszcze chyba za wcześnie.
TOP 5 który najchętniej bym zobaczył oprócz Diabła z Czakijewem to:
1. Szpilka - Adamek
2. Szpilka - Zimnoch
3. Masternak - Huck
cd.
4. Fonfara - Kostecki
5. Proksa - Jonak

Walki te nie byłyby do jednej bramki (no może Adamek - Szpilka), emocje gwarantowane!

Nie chciałbym za to walki Mastera z Włodarczykiem - może niech dwóch Polaków będzie mistrzem tej wagi, a nie jeden. A Master ma potencjał by pokonać wszystkich mistrzów junior ciężkiej, nie muxi koniecznie Włodara

Master - Głowacki - za bardzo do jednej bramkiSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2013, 01:29 AM
Post: #10
RE: 10 walk, o których marzą polscy kibice boksu
Wg Ciebie Adamek vs Szpilka do jednej bramki ale czyjej?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości