Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bethuel Ushona - Dejan Zavec. Classic RBR
01-12-2012, 12:36 PM
Post: #1
Bethuel Ushona - Dejan Zavec. Classic RBR
Bethuel Ushona (Namibia) 25-1-1 - Jan Zaveck (Słowenia) 31-2

Data: 2012-03-24
Miejsce: Słowenia
Rezultat: Zaveck UD: 119-110, 118-109, 117-109

Moja karta:

Runda I

Zaveck robi dużo szumu, ale nie trafia, Namibijczyk kilka razy kontruje prawym przy linach i trafia. Końcówka rundy również dla Ushony, który w ostatnich sekundach spycha Zavecka do defensywy.

10-9 (Bethuel Ushona), po 1 rundzie: (10-9 Bethuel Ushona)

Runda II

Kolejna wyrównana runda, lepsza w wykonaniu Zavecka niż poprzednia. Obydwoje mieli swoje momenty, niezbyt duża ilość celnych ciosów, lepsze wrażenie zrobił na mnie Zaveck.

10-9 (Dejan Zavec), po 2 rundach: (19-19 Draw)

Runda III


Podobny przebieg do poprzedniej rundy, podobna ilość trafionych ciosów z obu stron. Rundę zapisuję na konto Namibijczyka, który był zdecydowanie aktywniejszy, i mniej razy w sytuacjach defensywnych.

10-9 (Bethuel Ushona), po 3 rundach: (29-28 Bethuel Ushona)

Runda IV

Jeszcze lepsza runda w wykonaniu Ushony, pierwsza połowa rundy bez wyrazu, dużo przestrzelonych ciosów, Ushona w drugiej połowie trafia świetnym prawym, i podejmuję krótką wymianę ciosów, głównie przestrzelonych.

10-9 (Bethuel Ushona), po 4 rundach: (39-37 Bethuel Ushona)

Runda V

Kolejna bardzo zacięta runda, komentatorzy węszyli sensacje, kiedy się zachwiał Namibijczyk. Cios był pchany, przy czym odskoczyła głowa Ushony. Kolejne dobre kontry Ushony z defensywy przy linach. (Ktoś, może pomyśleć, że faworyzuję boksera z Namibii, ale Zavec tych rund nie wygrywa)

10-9 (Bethuel Ushona), po 5 rundach: (49-46 Bethuel Ushona)

Runda VI

Również runda równa, jednak na konto Zavecka, który trafiał częściej i też, bardziej precyzyjnie. Ushona aktywniejszy, Zaveck skuteczniejszy.

10-9 (Dejan Zavec), po 6 rundach: (58-56 Bethuel Ushona)

Runda VII

Runda bez wyrazu, kontrowersyjne odjęcie punktu dla Ushony, którego ściągał Zaveck. Runda bez przewagi ani jednego, ani drugiego. Gratis dla Zavecka od sędziego, zapewnia mu wygranie tej rundy.

10-9 (Dejan Zavec), po 7 rundach: (67-66 Bethuel Ushona)

Runda VIII

Dobra runda dla Ushony, który w przeciwieństwie do Zaveca, próbuje atakować, Ushona trafiał rzadko, a Zavec jeszcze radziej, jednak to Namibijczyk wywierał presję, i zabiera tą rundę.

10-9 (Bethuel Ushona), po 8 rundach: (77-75 Bethuel Ushona)

Runda IX

Kolejna zacięta runda, Ushona w natarciu, Zaveck walczy z kontry. Mieli swoich pare momentów, runda wyrównana, ze wskazaniem na obu.

10-9 (Dejan Zavec), po 9 rundach: (86-85 Bethuel Ushona)

Runda X

Kontrowersji ciąg dalszy, odjęty punkt dla Namibijczyka, który nic złego nie robił. Zavec zrobił za mało, żeby dać mu aż 2 punkty przewagi, wliczając gratis od sędziego.

10-9 (Dejan Zavec), po 10 rundach: (95-95 Draw)

Runda XI

Ushona na deskach, jednak sędzia nie postanawia liczyć. Na powtórkach doskonale widać, że prawie każdy cios Zavecka, trafiał w gardę, lub nie dochodził do celu. Runda trudna do punktowania, daje ją Ushonie, ze względu na to że 9 dałem dla Zavecka.

10-9 (Bethuel Ushona), po 11 rundach: (105-104 Bethuel Ushona)

Runda XII

Lepsza runda w wykonaniu Zavecka, w drugiej części nareszcie ruszył do ataku, i zabiera tą rundę.

10-9 (Dejan Zavec), po 12 rundach: (114-114 Draw)

CCC: 114-114
Boxingscene.com: 113-113
BLH: 114-113 Bethuel Ushona



Walkę można punktować na wiele sposobów, obejrzałem ją 2x, analizowałem dokładnie każdą rundę, nie faworyzowałem nikogo. Za pierwszym razem wyszło mi 113-113, za drugim 114-114.

Decyzja sędziów: KONTROWERSYJNA

Może będzie ktoś chętny i doda własne karty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości