Ankieta: Kto Waszym zdaniem powinien wygrać walkę Mayweather - Castillo I?
Floyd Mayweather
Jose Luis Castillo
Remis
Każdą punktację uważam za dopuszczalną.
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Floyd Mayweather - Jose Luis Castillo I (2002-04-20)
11-11-2012, 09:57 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2013 01:14 PM przez Szakal.)
Post: #1
Floyd Mayweather - Jose Luis Castillo I (2002-04-20)
LINK DO TEMATU GŁÓWNEGO: http://forum.bokser.org/thread-696.html

Floyd Mayweather - Jose Luis Castillo I

[Obrazek: castillo-may1_unknown.jpg]

Data: 2002-04-20
Miejsce walki: MGM Grand, Las Vegas, Nevada, Stany Zjednoczone
Stawka walki: WBC Lightweight Title
Sędzia ringowy: Vic Drakulich
Sędzia punktowy 1: Anek Hongtongkam (116-111 Mayweather)
Sędzia punktowy 2: John Keane (115-111 Mayweather)
Sędzia punktowy 3: Jerry Roth (115-111 Mayweather)
Link do nagrania: Mayweather - Castillo I

O walce: Pierwszy pojedynek pomiędzy wspaniałym "Pretty Boyem", a nieustępliwym "El Temible" do dziś budzi wśród wielu kibiców duże emocje. Zdaniem niektórych Floyd wcale nie musiał zostać ogłoszony zwycięzcą tej walki, pojawiają się nawet głosy mówiące wprost: "Castillo został okradziony ze zwycięstwa". Nie da się ukryć, że Meksykanin wspiął się w tej walce na wyżyny swoich umiejętności, a sam pojedynek był klasycznym niemal zderzeniem stylów: siła, upór i konsekwencja Castillo kontra finezja, lekkość i technika Mayweathera. Można chyba też stwierdzić, że była to jedna z trudniejszych walk w karierze Floyda. Tylko czy walka przegrana? Przekonajmy się, kto Waszym zdaniem powinien zostać ogłoszony zwycięzcą tego pojedynku.

Na Wasze karty punktowe czekam ponownie przez 2 tygodnie. Przypominam też, że głosy oddane w ankiecie nie poparte kartami NIE BĘDĄ brane pod uwagę przy podsumowaniu.
Zapraszam do punktowania oraz dyskusji na temat tego pojedynku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2012, 10:03 PM
Post: #2
RE: LPW, Tydzień 2: Floyd Mayweather - Jose Luis Castillo I
To jest jedna z najtrudniejszych walk do punktowania na jakie w życiu trafiłem. Punktowałem 3 razy, nigdy jeszcze nie dałem tej walki Castillo, ale za każdym razem oglądałem to na YT. Teraz ściągnąłem tą walkę w dobrej jakości i zobaczę, czy będzie wyglądało inaczej. W każdym razie fascynująca walka.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2012, 10:10 PM
Post: #3
RE: LPW, Tydzień 2: Floyd Mayweather - Jose Luis Castillo I
@Mastrangelo
Może podzielisz się linkiem do pobrania tej walki w dobrej jakości? Bo ja również za każdym razem wielokrotnie oglądałem tę walkę na YT i widziałem tam każdy możliwy werdykt, ale jakość nagrania może robić naprawdę wielką różnicę, szczególnie w tak trudnej do punktowania walce jak ta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2012, 10:16 PM
Post: #4
RE: LPW, Tydzień 2: Floyd Mayweather - Jose Luis Castillo I
Mam walkę z torrentów(WBVA) i tam każdy może znaleźć. Wrzucać na żaden serwis nie będę, bo plik zajmuje aż 0.99 giga... Jest to ten sam plik, z którego zostało wrzucone to video na YT:
http://www.youtube.com/watch?v=cqRoaaNfHgA
Właściwie nie jestem do końca zadowolony z jakości przy takiej wielkości pliku.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2012, 01:44 PM
Post: #5
RE: LPW, Tydzień 2: Floyd Mayweather - Jose Luis Castillo I
Świetna walka, bardzo ją lubię, wydaje się wręcz doskonała do tego działu.
Swoją punktację wrzucę w sobotę/niedzielę, chociaż tak jak napisałem w temacie "JL Castillo: 10 najlepszych walk" punktowałem ten pojedynek kilka razy i zawsze wychodziło mi 114-112 dla Luisa. Sporo wyrównanych rund, myślę że mogło iść w obydwie strony, ale jakoś karta 116-111 dla FMJ nie bardzo mi się podoba. Dla rzetelności walkę obejrzę i wypunktuję jeszcze raz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2012, 02:09 PM
Post: #6
RE: LPW, Tydzień 2: Floyd Mayweather - Jose Luis Castillo I
Walke punktowalem kika razy i mimo iz bylem juz w dniu walki, wielkim kibicem Floyda, to nigdy w zyciu nie wypunktowalem pierwszej walki pod Amerykanina.Sad

Dwa razy mialem dla Castillio i ostatnim czasy(po kilku dobrych latach odpoczynku od ich potyczki) wyszedl mi remis, gdzie mimo wszystko lepsze wrazenie optyczne/na przekroju calej walki, pozostawil na mnie Jose Lus. Nie umiem dac tej walki Floydowi. Rewanz juz jak najbardziej.Wink

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2012, 03:34 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2012 10:57 AM przez BMH.)
Post: #7
RE: LPW, Tydzień 2: Floyd Mayweather - Jose Luis Castillo I
Tutaj podyskutujemy PeterManferedo.Smile
Wrzuce na dniach swoja punktacje z dokladnym opisem, poszczegolnych rund.
I Ciebie dziwila druga runda dla Goloty z Byrdem? Sam widzisz, co punktacja, to inny wynik, co jest przy tego typu walkach na porzadku dziennym.
Tutaj widziales wygrana Floyda... Nie twierdze, ze zwyciestwo Mayweathera to jakis mega walek, ale przyznam, ze malo spotkalem punktacji u znajomych, czy kolegow z roznych portali bokserskich, gdzie Floyd wygral ta walke.
Trzeba dodac tez jeszcze jeden fakt, po tej walce wielu Amerykanskich fachowcow, mowilo, ze Floyd byl slabszy. W ktoryms numerze "Boksera", tez napisano, ze kontrowersyjny werdykt.

Nigdy, ale to nigdy w tej walce nie punktowalem dla Floyda, a uwierz mi na slowo, ze jestem jego zagorzalym fanem od ponad dekady. Bedzie moja punktacja, bedziemy dyskutowac, na ta chwile nie mam zadnych kontrargumentow, wiec wstrzymama sie z komentarzem Twojej punktacji.

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2012, 10:28 PM
Post: #8
RE: LPW, Tydzień 2: Floyd Mayweather - Jose Luis Castillo I
A więc tak, po raz kolejny obejrzałem ten pojedynek i wyszła mi dokładnie taka sama karta jak zawsze:

Castillo vs Mayweather
1.9-10
2.9-10
3.9-10
4.9-10
5.10-9
6.10-9
7.10-9
8.9-9
9.9-10
10.10-8
11.10-9
12.10-9
-----------
114-112

Było 4-5 rund wyrównanych, większość zapisałem na konto Luisa. Jednak w moich oczach tamtej nocy Castillo był lepszym pięściarzem i jego też zaznaczę w ankiecie.
Ponarzekam też na ringowego: Niekonsekwentny, Castillo wlepił upomnienie za cios po komendzie, a Mayweatherowi nie. Ogólnie wyglądał na jakiegoś takiego zestresowanego prowadzeniem walki.

@PeterManfredo
Dlaczego punktowałeś rundy 8&10 tak jakby nie było w nich kar punktowych? Uznałeś je za remisowe 10:10, bo nie bardzo się w tym łapię?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-11-2012, 09:21 PM
Post: #9
RE: LPW, Tydzień 2: Floyd Mayweather - Jose Luis Castillo I
Mam nadzieję, że jeszcze kilka kart punktowych się pojawi (chociaż czasu coraz mniej).
Dyskusja o FMJ vs Castillo I bez fanatyków Floyda i jego antyfanów to nie dyskusja Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2012, 11:49 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2012 12:51 PM przez Mastrangelo.)
Post: #10
RE: LPW, Tydzień 2: Floyd Mayweather - Jose Luis Castillo I
Floyd Maweatehr Jr. - Jose Luis Castillo
Round 1:10:9
Castillo wyraźnie jeszcze się nie rozkręcił, Floyd zaczyna z wysokiego A kontrolując przeciwnika lewym prostym, dokładając parę lewych sierpowych i bezpośrednich prawych.
Round 2:10:9*
Bardzo wyrównana runda. Floyd trafił sporo ciosów prostych, ale Castillo wyraźnie dostosował Swoją defensywę i ciosy z prawej ręki i sierpowe Amerykanina nie dochodziły już celu. Castillo trafił parę ciosów na korpus, parę mocnych, choć niezbyt czystych ciosów na gorę gdy udało mu się zbliżyć, ale koniec końców to Floyd miał w tej rundzie przewagę, myślę, że jemu należało też przyznać punkty za "ring generalship".
Round 3:10:9
Lewy prosty. Tylko tego potrzebował Floyd by zdominować tą rundę przy świetnej defensywie.
Round 4:10:9
W tym momencie mogło wydawać się, że Floyd zaczyna dominować. Kapitalny lewy prosty, parę mocniejszych ciosów kiedy Castillo się zbliżył, a przy tym prawie bezbłędna defensywa.
Round 5:10:9*
Świetny początek dla Floyda, ale im bliżej końca, tym więcej momentów miał Meksykanin. Mimo wszystko moim zdaniem ciosy Juniora były czystsze i mocniejsze, szczególnie 1 prawy kontrujący i lewy z odwrotnej pozycji.
Round 6:9:10
Całkowite odwrócenie sytuacji. Castillo przyspieszył tempo, trafił wiele mocnych ciosów na górę i na dół. Amerykanin zdecydowanie nie czuł się w ringu komfortowo.
Round 7:9:10
Niesamowita runda. Obaj bokserzy pokazali w niej niesamowitą klasę i poziom umiejętności. Początek dla Floyda, ale Castillo stopniowo odrabiał straty, a pod koniec zdominował przeciwnika fizycznie i pewnie wygrał to starcie.
Round 8:9:9*
Bardzo wyrównana 3 minuty. Jeśli chodzi o efektywne, czyste ciosy, nie potrafiłem wyłapać różnicy, ale Castillo moim zdaniem był "szefem" ringu. Wyglądał zdecydowanie pewniej, miał taką walkę, jakiej chciał. Dodatkowo punkcik za efektywną agresję i dałem mu rundę 10:9 (9:9 po odjęciu punktu przez Drakulica)
Round 9:10:9*
Kolejna wyrównana runda, ale Floyd w mojej opinii lepiej niż wcześniej radził Sobie z agresją Castillo i to jemu ją przyznałem.
Round10:9:9*
Podobna runda do poprzedniej. Po raz kolejny to Floyd był efektywniejszy, ale Castillo też odwalał kawał dobrej roboty. Punkt zabrany Floydowi daje kolejną remisową rundę.
Round11:9:10
Zmiana taktyki przez Floyda który stanął w miejscu i próbował rozbić Castillo w walce w krótkim dystansie. Moim zdaniem Castillo wyszedł z tych wymian lepiej. Był przede wszystkim bardziej konsekwentny. Nie miał tak długich przerw między kolejnymi sariami/ciosami jak bardziej defensywnie nastawiony Floyd. Wyrównana, ale moim zdaniem pewna runda dla Mistrza.
Round12:9:10
Floyd wraca do tego co działało(mniej lub bardziej) we wcześniejszych rundach, starając się trzymać silniejszego rywala na dystans. Trafił parę dobrych ciosów, ale moim zdaniem mocne ciosy na dół i agresja wygrały tą rundę dla mistrza z Meksyku.
Wynik Końcowy: 114:112 Mayweather,Oficjalnie: 116:111,115:111,115:111 Mayweather
Warianty Punktacji:
117:109 Mayweather (Punktując dla niego wszystkie wyrównane rundy)
115:111 Castillo (Punktując dla niego wszystkie wyrównane rundy)

Fascynująca walka pod każdym względem, taktycznym, technicznym, mentalnym, także punktacji. Zawsze z wielką przyjemnością do niej wracam. Niedoceniany klasyk.
Widzę, że do tej pory pojawiła się tylko jedna karta, ale ja nie mam o czym z Reddem dyskutować. 2 rundy w których się różnimy uważam za bardzo wyrównane i tutaj chodzi już tylko o indywidualne preferencje.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości